LG G2: gigant oficiálně venku

LG G2: gigant oficiálně venku
, , aktualita
Víme toho o něm již mnoho, nicméně během včerejšího dne se veškeré informace konečně potvrdily přímo od LG. Připravte se na obří displej, optickou stabilizaci a nejnovější čipset od Snapdragonu. Stane se LG G2 králem současného trhu?
K oblíbeným
reklama
Společnost LG se v posledních letech poměrně odmlčela, respektive stále vydávala nové telefony, nicméně její vlajkové lodě neměly příliš ambicí uchvátit mobilní trh. S modelem G2 se to však mění a už od prvních informací o této novince bylo jasné, že tady se chystá něco velkého a to doslova.Je to především displej, o kterém se bude všude mluvit. LG se posunulo ze současných vod 5“ obrazovek a představilo 5,2“ panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Barevné spektrum a pozorovací úhly by měly být na vysoké úrovni díky IPS technologie a velmi dobře vypadá i maximální hodnota jasu 450 cd/m2.

Kdo by čekal, že LG G2 bude díky velkému displeji zase o kus větší oproti modelům jako Galaxy S4 nebo HTC One, bude příjemně překvapen. Celkové rozměry jsou totiž velmi podobné, v řeči čísel máme 138,5 x 70,9 mm při tloušťce 8,9 mm. Jen pro srovnání S4 má rozměry 136,6 x 69,8 x 7,9 mm a HTC One 137,4 x 68,2 x 9,3 mm. Hmotnost LG G2 je pak na gram shodná s vlajkovou lodí HTC, tedy 143 gramů.

Po načtení videa přepněte na 01:21:00

Kde však LG uniká soupeřům, tedy alespoň prozatím, je čipset. V nitru této novinky se totiž usídlil Snapdragon 800 a ten již v prvních testech ukazoval vynikající výsledky. Výkonné 4jádro na frekvenci 2,26 GHz doplňuje grafické jádro Adreno 330 a zejména u něj se odehrál největší posun ve výkonu. Čipset si jako jeden z prvních troufne i na záznam či přehrávání 4K videa.

LG se však prozatím spokojilo Full HD videem při 60 FPS, které natočíte skrze 13 MPix senzor doplněný o ceněnou optickou stabilizaci a LED blesk. Stydět se nemusí ani přední kamerka, jejíž rozlišení je dostatečných 2,1 MPix. Fotografie a video můžete ukládat na interních 16/32 GB, případně dokoupit MicroSD kartu.


Velkým překvapením tohoto modelu je absence jakýchkoliv tlačítek na přední straně či okrajích telefonu a jediné klávesy najdete na zadní straně pod objektivem fotoaparátu. Jedná se o regulaci hlasitosti a mezi nimi tlačítko pro zapnutí/vypnutí obrazovky. Celkem se ztotožňuji s názorem výrobce, že u takto velkých telefonů jsou tlačítka po stranách hůře dosažitelná.

V oblasti bezdrátových sítí bude G2 opět na špici a to především díky přítomnosti LTE-A, kde download může dosáhnout až 150 Mbps. Dále tu máme dvoupásmové Wi-Fi s podporou 802.11ac, BT 4.0, NFC, zkrátka nechybí nic podstatného. Výrobce se chlubí i výrazně vylepšenou zvukovou aparaturou a to jak reproduktory, tak výstupem pro sluchátka. Hovoří se o možnosti reprodukce 24 bit při 192kHz.


Výčet zakončíme u akumulátoru, kde LG opět útočí na nejvyšší mety. Jeho novinka G2 totiž disponuje kapacitou 3000 mAh a to není vše. Speciální paměť GRAM (Graphic RAM) totiž v případě statického obrazu odpojí grafiku a podrží snímek v paměti. Úspora by měla v takových případech dosáhnout na 26% oproti stavu bez GRAM. Celkově by měl LG G2 vydržet více než jeden pracovní den na plné obrátky.

LG G2 dorazí s Androidem 4.2.2, vlastní grafickou nadstavbou a řadou funkcí, které mají usnadnit každodenní používání. Nově budou k dispozici také barevnými flipy na přední obrazovce, které mají v horní části výřez pro kontrolu hovorů, alarmů, stopek či hudebního přehrávače.Expanze na trhy by měla být velmi rychlá a již v prvních měsících hodlá LG svoji G2 prodávat v Koreji, Severní Americe a Evropě. Konkrétní datum uvedení na trhu u nás a prodejní cenu, však zatím korejský výrobce neupřesnil.

Zdroj: LG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala