reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

LG G2: gigant oficiálně venku

, , aktualita
LG G2: gigant oficiálně venku
Víme toho o něm již mnoho, nicméně během včerejšího dne se veškeré informace konečně potvrdily přímo od LG. Připravte se na obří displej, optickou stabilizaci a nejnovější čipset od Snapdragonu. Stane se LG G2 králem současného trhu?
LG G2: gigant oficiálně venku
Společnost LG se v posledních letech poměrně odmlčela, respektive stále vydávala nové telefony, nicméně její vlajkové lodě neměly příliš ambicí uchvátit mobilní trh. S modelem G2 se to však mění a už od prvních informací o této novince bylo jasné, že tady se chystá něco velkého a to doslova.Je to především displej, o kterém se bude všude mluvit. LG se posunulo ze současných vod 5“ obrazovek a představilo 5,2“ panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Barevné spektrum a pozorovací úhly by měly být na vysoké úrovni díky IPS technologie a velmi dobře vypadá i maximální hodnota jasu 450 cd/m2.

Kdo by čekal, že LG G2 bude díky velkému displeji zase o kus větší oproti modelům jako Galaxy S4 nebo HTC One, bude příjemně překvapen. Celkové rozměry jsou totiž velmi podobné, v řeči čísel máme 138,5 x 70,9 mm při tloušťce 8,9 mm. Jen pro srovnání S4 má rozměry 136,6 x 69,8 x 7,9 mm a HTC One 137,4 x 68,2 x 9,3 mm. Hmotnost LG G2 je pak na gram shodná s vlajkovou lodí HTC, tedy 143 gramů.

Po načtení videa přepněte na 01:21:00

Kde však LG uniká soupeřům, tedy alespoň prozatím, je čipset. V nitru této novinky se totiž usídlil Snapdragon 800 a ten již v prvních testech ukazoval vynikající výsledky. Výkonné 4jádro na frekvenci 2,26 GHz doplňuje grafické jádro Adreno 330 a zejména u něj se odehrál největší posun ve výkonu. Čipset si jako jeden z prvních troufne i na záznam či přehrávání 4K videa.

LG se však prozatím spokojilo Full HD videem při 60 FPS, které natočíte skrze 13 MPix senzor doplněný o ceněnou optickou stabilizaci a LED blesk. Stydět se nemusí ani přední kamerka, jejíž rozlišení je dostatečných 2,1 MPix. Fotografie a video můžete ukládat na interních 16/32 GB, případně dokoupit MicroSD kartu.


Velkým překvapením tohoto modelu je absence jakýchkoliv tlačítek na přední straně či okrajích telefonu a jediné klávesy najdete na zadní straně pod objektivem fotoaparátu. Jedná se o regulaci hlasitosti a mezi nimi tlačítko pro zapnutí/vypnutí obrazovky. Celkem se ztotožňuji s názorem výrobce, že u takto velkých telefonů jsou tlačítka po stranách hůře dosažitelná.

V oblasti bezdrátových sítí bude G2 opět na špici a to především díky přítomnosti LTE-A, kde download může dosáhnout až 150 Mbps. Dále tu máme dvoupásmové Wi-Fi s podporou 802.11ac, BT 4.0, NFC, zkrátka nechybí nic podstatného. Výrobce se chlubí i výrazně vylepšenou zvukovou aparaturou a to jak reproduktory, tak výstupem pro sluchátka. Hovoří se o možnosti reprodukce 24 bit při 192kHz.


Výčet zakončíme u akumulátoru, kde LG opět útočí na nejvyšší mety. Jeho novinka G2 totiž disponuje kapacitou 3000 mAh a to není vše. Speciální paměť GRAM (Graphic RAM) totiž v případě statického obrazu odpojí grafiku a podrží snímek v paměti. Úspora by měla v takových případech dosáhnout na 26% oproti stavu bez GRAM. Celkově by měl LG G2 vydržet více než jeden pracovní den na plné obrátky.

LG G2 dorazí s Androidem 4.2.2, vlastní grafickou nadstavbou a řadou funkcí, které mají usnadnit každodenní používání. Nově budou k dispozici také barevnými flipy na přední obrazovce, které mají v horní části výřez pro kontrolu hovorů, alarmů, stopek či hudebního přehrávače.Expanze na trhy by měla být velmi rychlá a již v prvních měsících hodlá LG svoji G2 prodávat v Koreji, Severní Americe a Evropě. Konkrétní datum uvedení na trhu u nás a prodejní cenu, však zatím korejský výrobce neupřesnil.

Zdroj: LG