Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo uvádí nové notebooky IdeaPad, některé s AMD Ryzen

26.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo na MWC 2019 provětralo svou nabídku stylových, kompaktních a relativně dostupných notebooků IdeaPad. Dostalo se na modely S540, S340 a konvertibilní C340, u všech lze vybírat mezi 14" či 15" variantou a procesory Intel nebo AMD.
Kromě nových ThinkPadů jsme se na Mobile World Congress dočkali také univerzálnějších novinek z rodiny IdeaPad. Začněme modelem Lenovo IdeaPad S540, který bude dostupný ve čtrnácti- i patnáctipalcové variantě s hliníkovým šasi a hmotností startující na 1,5 kg. V obou případech nabízí displej rozlišení Full HD a úpravu proti odleskům, okolo si potom můžeme všimnout o čtvrtinu tenčích rámečků ve srovnání s předchůdcem. O pohon tohoto elegantního notebooku se stará osmá generace procesorů Intel Core, nebo až AMD Ryzen 7 3700U.
 
 
Podle konfigurace může uživatel získat až 12GB RAM, 1TB SSD a volitelnou grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1050. Z hlediska konektivity nechybí USB-C spolu se dvěma tradičními porty USB, HDMI 2.0b a audio jackem. O bezpečnost se stará čtečka otisků prstů a kryt webkamery, který zabraňuje případnému špehování. Reproduktory získaly certifikaci Dolby Audio a integrovaná baterie by měla stačit až na 12 hodin provozu, přičemž rychlé nabíjení umožní doplnit 80 % kapacity za pouhých 60 minut.
 
 
Lenovo IdeaPad S340 nabízí podobné parametry jako model S540, ale v cenově dostupnějším  provedení. Šasi vyrobené z karbonových vláken s hliníkovou úpravou na víku měří v pase 17,9 mm a váží od 1,69 kg. I v tomto případě lze vybírat mezi 14" a 15,6" Full HD displejem, stejná zůstala také nabídka procesorů. Maximum v oblasti grafického výkonu ovšem nabídne čip Nvidia GeForce MX250 a z hlediska úložiště lze vybrat až 512GB SSD nebo až 2TB hybridní HDD. Z nabídky zmizela čtečka otisků prstů, ale jinak se v oblasti konektivity proti IdeaPadu S540 nic moc nezměnilo. K dispozici je dvojice 2W reproduktorů s Dolby Audio Premium a baterie s až desetihodinovou výdrží i rychlým nabíjením.
 
 
Lenovo IdeaPad C340 jako jediná z představených novinek nabízí konvertibilní konstrukci, která umožňuje přetočit obrazovku až o 360 stupňů pro vytvoření tabletu. Váha notebooků začíná na 1,65 kg a tloušťka na 17,9 mm, z hlediska designu stojí za zmínku také víko vyrobené ze skelných vláken.  Ať už zvolíte 14" nebo 15" variantu, získáte displej s HD nebo Full HD rozlišením, dotykovým ovládáním a ztečenými rámečky.
 
 
I tentokrát jsou na výběr procesor Intel Core osmé generace nebo AMD Ryzen Zen+, a to v kombinaci s až 16GB RAM a mnoha možnostmi v oblasti úložiště. Konektivita opět zahrnuje USB-C, dvojici starších portů USB, HDMI a audio jack. Baterie vydrží na jedno nabití až osm hodin, nechybí přitom rychlé nabíjení. Volitelně lze sáhnout po konfiguracích s podsvícenou klávesnicí a čtečkou otisků prstů, naopak webkamera s ochranou proti zneužití je nabízena v základu.
 
 

Dostupnost a cena

 
České zastoupení se zatím k dostupnosti a cenám novinek nevyjádřilo, musíme proto zalovit v mezinárodních vodách. IdeaPad S540 se bude prodávat za cenu od 799 eur (20 500 Kč), IdeaPad S340 potom bude začínat na 549 eurech (14 000 Kč) a IdeaPad C340 na 599 eurech (15 300 Kč). V evropských obchodech se notebooky objeví již během března.
 
Zdroj: Notebookcheck.net (1, 2)


reklama