reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo ukázalo profesionální tablet ThinkPad P40 Yoga a notebook ThinkPad P50s

, , aktualita
Lenovo ukázalo profesionální tablet ThinkPad P40 Yoga a notebook ThinkPad P50s
Lenovo je v současné době stěžejním výrobcem počítačů, notebooků i tabletů. Nově představilo profesionální tablet z řady Yoga, který nabídne třeba dedikovanou profesionální grafickou kartu, a pracovní notebook s dlouhou výdrží.
Lenovo ukázalo profesionální tablet ThinkPad P40 Yoga a notebook ThinkPad P50s
Lenovo ThinkPad P40 Yoga se dá označit jako tablet i jako notebook, jedná se tedy o 2v1. Toto zařízení se může pochlubit 14" displejem, který bude mít v základní verzi rozlišení Full HD, v lepší verzi se však dočkáme 2K rozlišení (2560×1440) a podpory aktivního stylusu od Wacomu. Ten by měl být propracovaný a psaní na displej by mělo přinést stejnou uživatelskou zkušenosti, jako kdyby se psalo na papír. Stylus je schopen rozpoznat až 2048 různých úrovní tlaku.

Jako procesor poslouží model z řady Intel Core i7 ve verzi Skylake - jedná se o 2jádrové procesory. Ty přinesou dostatečný výkon, obzvláště v kombinaci s až 16 GB RAM. Na dostatek paměti si většina uživatelů nebude moct stěžovat ani u vnitřního úložiště, které nabídne SSD o maximální kapacitě 512 GB.

Zásadní výhodou tohoto tableto-notebooku je ovšem dedikovaná grafická karta Nvidia Quadro M500M, která disponuje 2 GB paměti. Ta zaručí i běh profesionálních aplikací.Tablet potěší i velmi dobrou konektivitou - WiFi, BT, USB 3.0 (3×), HDMI, miniDisplayport, dockovací konektor, ethernet, čtečka paměťových karet či slot na SIM pro 3G/LTE internet.

Z dalších parametrů zaujme podsvícená klávesnice, 53Wh baterie, rozměry 33,8×23,63×1,99 cm nebo hmotnost 1,8 kg. Operační systém bude Windows 7, nebo 10 v Pro verzi. Zajímavá je i vojenská certifikace MIL-SPEC.

Cena tohoto zařízení bude startovat na 1400 dolarech (více než 42 000 Kč včetně DPH) u základní verze. Dostupnost je očekávána na začátek příštího roku.

Naopak Lenovo ThinkPad P50s je čistokrevný notebook, i když je označován jako přenosná pracovní stanice. Jedná se o velmi podobný model jako Yoga, avšak postrádá některé prvky.

Má také procesor Intel Core i7 (Skylake), avšak není přesně řečeno, jaký má model. Zajímavější je obrazovka, ta bude nabízena v několika verzích - 15,6" Full HD IPS, 15,6" dotyková s Full HD rozlišením a 15,6" IPS s netypickým 3K rozlišením (2880×1620).

Dočkáme se 32 GB paměti RAM, až 1 TB HDD/512 GB SSD. Konektivita není tak dobrá jako u předchozího modelu - WiFi, BT 4.1, USB 3.0, HDMI 1.4, ethernet, dockovací konektor či čtečka paměťových karet.Zajímavě je řešená baterie, ta má výdrž 8,5 hodiny, avšak díky technologii Power Bridge se může připojit druhá baterie, která zdvojnásobí výdrž na 17 hodin. Notebook přijde s Windows 10 Pro s možností downgradu na W8.1 Pro/W8.1/W7 Pro.

Cena nejnižší verze se zastavila na 1299 dolarech, což je asi 39 000 Kč včetně DPH. Dostupnost se očekává v prvním kvartálu příštího roku.

Zdroj: windowscentral.com