reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo představuje hybridní tablet ThinkPad X1

, , aktualita
Lenovo představuje hybridní tablet ThinkPad X1
Lenovo na nic nečeká a hned na začátku tohoto roku rozšiřuje svou řadu ThinkPadů modelem s označením X1, jedná se o pracovní high-endový tablet, který je schopný proměnit se téměř v cokoliv.
Lenovo představuje hybridní tablet ThinkPad X1
Tablet poběží na systému Windows 10, a co se výbavy týče, nejvyšší konfigurace bude disponovat procesorem Intel Core m7 s RAM o kapacitě 16 GB. Vnitřní úložiště typu SSD pak bude možné zaplnit až 1 TB dat.

Tablet bude mít 12" úhlopříčku a rozlišení 2160×1440 px. Potěší také možnost oddělit zadní kryt, což poslouží jako praktický stojánek. Tablet bude možné nastavit do tří různých úhlů. ThinkPad X1 bude prodáván spolu s odjímatelnou a tenkou klávesnicí, na které nalezneme velký trackpad a také trackpoint, a dokoupen bude moct být i aktivní stylus za 50 dolarů - asi 1250 Kč bez DPH.Tablet však skrývá spoustu dalších možností s pomocí různých modulů, které se k němu budou dát zakoupit. Jedná se o Prezentační modul, Modul produktivity a 3D modul. Prezentační modul skrývá projektor a HDMI konektor, takže je po připojení modulu k tabletu možné promítat obraz s maximální 60palcovou úhlopříčkou.

Modul produktivity nabídne delší výdrž baterie a konektory HDMI a USB 3.0 - z původních desíti hodin se doba výdrže zvedne na 15 hodin. 3D modul bude obsahovat kameru RealSense 3D na trojrozměrné snímání. Ostatně, Lenovo tuto kameru již integruje do některých svých notebooků. Moduly se na tablet přichytávají za pomocí magnetů, což někdy může činit drobné potíže.

Co se ceny týče, měla by u tabletu začínat na 899 dolarech, což je zhruba 22 500 korun bez DPH. Prezentační modul bude možné pořídit za 279 dolarů (asi 7000 korun bez DPH), Modul produktivity a 3D modul budou k dostání každý za cenu 149 dolarů (3700 Kč bez DPH). Tablet by se na trh měl dostat dřív než moduly, a to v únoru.

Zdroj: theverge.com