reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo Miix 700: nová konkurence pro Microsoft Surface

, , aktualita
Lenovo Miix 700: nová konkurence pro Microsoft Surface
Ještě před plánovanou tiskovou konferencí na veletrhu IFA 2015 v Berlíně se Lenovo rozhodlo oznámit zajímavý konvertibilní tablet Miix 700, který může svou konstrukcí připomínat konkurenční Microsoft Surface.
Lenovo Miix 700: nová konkurence pro Microsoft Surface
Výhodou nového Lenova Miix 700 je integrovaný výklopný stojánek, který usnadní práci na tabletu, prezentace nebo třeba sledování filmů. Pro delší psaní zase přijde vhod připojitelná klávesnice s touchpadem, která tablet promění v notebook. V tenkém a lehkém těle (hmotnost 771 gramů bez klávesnice) se přitom ukrývá velmi dobrá výbava.Lenovo Miix 700 disponuje 12“ dotykovým displejem o rozlišení 2160 x 1440 obrazových bodů. a ovladatelným pomocí stylusu. Srdcem zařízení je zbrusu nový, teprve dnes oficiálně oznámený procesor Intel Core m7 šesté generace na architektuře Skylake. Spolu s ním je k dispozici integrovaná grafická karta Intel HD a 8GB LPDDR3L RAM. Jako úložiště slouží až 256GB SSD.

Dále se tablet může pochlubit třeba volitelným LTE (4G) nebo 3D kamerou Intel RealSense umístěnou vpředu nad displejem. Z portů nechybí 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, Micro HDMI, 3,5mm audio jack a slot na SD karty. Kapacitu baterie zatím neznáme, výrobce slibuje až devítihodinovou výdrž. Tablet bude dodáván s operačním systémem Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro.Lenovo Miix 700 by se mělo prodávat za ceny od 749 dolarů, v přepočtu bezmála 18 000 Kč bez daně. Informace, kdy a na jakých trzích se novinka objeví, zatím výrobce nezveřejnil.

Zdroj: WindowsCentral.com