Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo K4 Note: speciálně pro virtuální realitu

, , aktualita
Lenovo K4 Note: speciálně pro virtuální realitu
Lenovo překvapilo a v Novém Dillí představilo telefon pro virtuální realitu. Pod tímto marketingovým pojmem si však musíme představit telefon, který spolupracuje s headsetem, ten bude přímo v balení.
Lenovo K4 Note: speciálně pro virtuální realitu
Lenovo K je řada, která se vyprofilovala jako tabletophonová a multimediální. Letos tomu ale Lenovo dodalo ještě další rozměr - virtuální realitu.

Pod tím si musíme ale představit pouze headset, který se bude volitelně dodávat v balení telefonu. Lenovo ale oproti Samsungu nabídne nižší cenovku za kombinaci špičkový telefon + headset, i když se musíme vzdát 2K displeje.

Novinka od Lenova totiž nabídne "pouze" Full HD displej na 5,5" úhlopříčce. To se může pro VR jevit jako málo, ale skutečnost ukáže až praxe. Možná to Lenovo vychytalo, takže se dočkáme velmi dobrého zážitku.

O výkon se stará 8jádrový MediaTek MT6753 na frekvenci 1,5 GHz, ten u sebe bude mít celkem štědré 3 GB paměti RAM. Úložiště má kapacitu 16 GB, ale naštěstí půjde rozšířit o microSD karty, 16 GB je pro multimediální telefon jednoduše málo.

Fotoaparáty mají rozlišení 13 Mpx a 5 Mpx. Mnohem zajímavější jsou ale další funkce. Telefon nabídne stereoreproduktory na přední části s výkonem 1,5 W. Dočkáme se i čtečky otisků prstů, která je umístěna nešikovně hned pod fotoaparátem, nebo NFC. Potěší i 3 mikrofony nebo audiočip Wolfson WM8281.

Baterie má slušnou kapacitu 3300 mAh, celé tělo telefonu o rozměrech 153,6×76,5×9,15~3,8 mm váží 158 gramů. Android je ve verzi 5.1. Lenovo K5 je zatím oficiálně oznámeno jen pro Indii, což se, doufejme, brzy změní.

Tamější cena telefonu bez headsetu je v přepočtu asi 4500 Kč, s headsetem pro virtuální realitu je to cca 5100 Kč.

Zdroj: FoneArena
reklama