Lenovo IdeaPad Y700: mobilní herní mašina

Lenovo IdeaPad Y700: mobilní herní mašina
, , aktualita
Společnost Lenovo oznámila nový herní notebook IdeaPad Y700 s patnáctipalcovou nebo sedmnáctipalcovou obrazovkou, který kombinuje vysoký výkon a maximální mobilitu. Kromě toho výrobce slibuje přijatelnou cenu a širokou nabídku herního příslušenství.reklama
Lenovo IdeaPad Y700 bude nabízen s 15,6“ nebo 17,3“ obrazovkou. V případě menšího modelu půjde o panel s Full HD nebo 4K rozlišení, v obou případech s volitelným dotykovým ovládáním. U většího modelu se zájemci budou muset spokojit s Full HD rozlišením, k dispozici nebude ani možnost dotykového ovládání.

O pohon se postarají procesory až procesory Intel Core i7 šesté generace na architektuře Skylake, případně blíže nespecifikované procesory od AMD. Grafiku bude mít na starosti dedikovaná karta NVIDIA GeForce GTX 960M se 4GB pamětí. K dispozici bude rovněž až 16GB DDR4 RAM a maximálně 512GB SSD nebo 1TB HDD.

Za zmínku stojí také kvalitní stereo reproduktory od společnosti JBL se 3W subwooferem nebo červeně podsvícená klávesnice. V případě patnáctipalcového modelu budou k dostání i konfigurace se 3D kamerou Intel RealSense, která umožní například využívání služby Windows Hello pro přihlašování do systému pomocí detekce obličeje.

I přes nadupanou výbavu si notebooky Lenovo IdeaPad Y700 zachovaly poměrně slušnou mobilitu. Patnáctipalcová varianta váží jen 2,6 kg, u sedmnáctipalcového modelu pak hmotnost vystoupala na 3,5 kg. Počítač bude na českém trhu k dostání od listopadu za dosud neupřesněnou částku. Už nyní ovšem výrobce prohlašuje, že cena bude na poměry herních notebooků příznivá.

Lenovo rovněž rozšíří nabídku svého příslušenství určeného pro hráče. Do konce letošního roku by se na českém trhu měly objevit následující novinky:
  • sluchátka Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: disponují virtuálním prostorovým zvukem 7.1, ovládacím boxem s možností rychlého ztišení a in­‑line nastavení hlasitosti a odnímatelným pasivním mikrofonem s omezením šumu; ergonomický návrh zahrnuje skládací a nastavitelné mušle sluchátek
  • myš Lenovo Precision Gaming Mouse Y: zahrnuje přesné nastavitelné rychlosti, osm programovatelných tlačítek, čtyři úrovně nastavitelného DPI, pět úrovní nastavitelné váhy a ergonomický design navržený pro intenzivní hraní
  • klávesnice Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: obsahuje podsvícený maticový klíč mechanických spínačů, šest přizpůsobitelných kláves pro makro záznam, pět nastavitelných úrovní jasu, výchozí klávesu pro ovládání sluchátek Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset a odnímatelnou opěrku pro ruce
  • ochranný obal Lenovo Y Gaming Backpack: vhodný pro až 17,3palcový notebook, zahrnuje polstrované kapsy, ochranný tvrdý obal a hrudní pás pro snadnou přenositelnost
  • podložka pod myš Lenovo Y Gaming Mouse Mat: vysoká spolehlivost a voděodolnost

Zdroj: TZ Lenovo

Lenovo IdeaPad Y700 80NV00BLCK
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lenovo IdeaPad Y700 80RU001HCK
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lenovo IdeaPad Y700 80Q00063CK
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lenovo IdeaPad Y700 80NV00G6CK
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lenovo IdeaPad Y700 80NV00G8CK
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9 Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9
Nokia letos ještě v kategorii high-endových smartphonů neřekla poslední slovo. Zástupce společnosti HMD Global potvrdil, že letos bude představen ještě vyšší model. Mohlo by jít o Nokii 9 s velkým bezrámečkovým displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4 Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4
Asus bude aktualizovat na chystaný Android O ve velkém. Nové verze operačního systému se dočkají dvě poslední generace smartphonů, a to spolu s rozhraním ZenUI 4.0. Výrobce také slíbil méně předinstalovaných aplikací.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo? Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo?
Google na svých stránkách potvrdil, že představí finální verzi Androidu O v pondělí 21: srpna. Ve stejný den přitom bude z části USA pozorovatelné úplné zatméní slunce. Navíc se objevila nová indície, že systém ponese název po sušenkách Oreo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů
Asus představil novou řadu smartphonů, která zahrnuje jak vlajkovou loď ZenFone 4 Pro, tak cenově dostupnější modely. Všechny novinky spojuje elegatní kovový design, duální fotoaparát a příslib aktualizace na Android O.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem
Zatím není moc výrobců aut, kteří by viděli budoucnost ve vodíkových automobilech. Hyundai nicméně představil další generaci vodíkového SUV, které přináší o 20 % vyšší výkon a mimo jiné i o třetinu delší dojezd. 
17.8.2017,  aktualita, Milan Šurkala