Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia
4.5.2009, lelouch, článek
Musím začít poděkováním všem, kdo jste nám před měsícem věnovali pár minut a vyplnili náš dotazník. Celkově jsme jich za deset dnů sesbírali 903, což je tak akorát, abychom výsledky mohli považovat za průkazné.
prtdlacka (2) | 8.5.200919:51
Stejně jak torrek mám rád všechny informace po ruce a možnost si je nastavit k obrazu svému. Jednou jsem se pokoušel kolegovi nastavit Iphone a zakázat data. Prostě jsem na to nepřišel. Jen studování nastavení (a zjištění, že to nejde) mi zabralo půl dne. Krom toho se mi a jeho rozhraní nelíbí. I tomůže být důvod k odmítání. U ostatních přístrojů je to pro mě daleko snažší, jakkoliv je komplikované. A teď hlavně k článku: děkuji autorovi za vyhodnocení; alespoň vím, že doba strávená vyplňováním měla smysl ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
toorek (3) | 6.5.200914:22
K tomu OT: Mně se ten trend k co nejjednodužšímu grafickému rozhraní s prstovým ovládáním po vzoru iPhone moc nelíbí. Mám rád today obrazovku narvanou informacemi. Ale někdy se to může hodit. Osobně mám na klasické today PocketBreeze a tu zjednodušenou obstarává SPB Mobile Shell. Oboje střídám podle momentální potřeby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
lelouch (86) | 5.5.200915:21
JStando/Zdeňku, já s tím tématem problém nemám, protože se o něm článek zmiňuje. Ale pro skočení do vlasů bych doporučil počkat si na ten specializovaný článek někdy koncem příštího týdne...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zdenek Malinsky (317) | 5.5.200915:32
Jasně, navzájem si roztrháme občanky a rozšlapeme si ajfony. :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Standa_ce4you (133) | 5.5.200913:22
Jo jasný, jsem tu tak trochu OT. Mě k té myšlence přivedly právě ty výsledky výzkumu, proto jsem napsal tady. Nicméně OT to je, takže v zájmu debordelizace klidně můžu být smazán :).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Standa_ce4you (133) | 5.5.200911:05
Z.M.: ale ne... jde mi jen o to, že v současné době je zřetelný příklon WM k iPhonu zjednodušováním hardwaru a zjednodušováním softwaru. A teď, díky průzkumu Ce4you, vidím, že výrazné většině uživatelů WM by iPhone svými funkcemi bohatě stačil. Proto nechápu nenávist českéch cihlařů k iPhonu. Taková zbytečná póza řekl bych.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zdenek Malinsky (317) | 5.5.200911:41
Já jsem se ptal proto, že se mi zdá divné pod článkem "Kdo jsou uživatelé ce4you? Vyhodnocení anonymního dotazníku" řešit rozdíly mezi WM a iPhone.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
killerGBU_ce4you (3) | 5.5.200910:19
a kde je informace o lidech, kteří blokují reklamu na webu? :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
lelouch (86) | 5.5.200915:02
No, jak se ukázalo, ta otázka nebyla šťastně položená ­- část lidí si to zmýlilo s blokováním pop­-up oken, což je default nastavené u většiny prohlížečů... A část se po Pavlovem apelu zde http:­/­/www.svetmobilne.cz­/chcete­-podporit­-ce4you­-vypnete­-si­-adblock­/1501 rozhodla adblok zde zrušit. Takže teď už vše může být jinak. Navíc, ta čísla vypadal podivně ­- téměř vyrovnaná přes věkové i vzdělanostní kategorie, což je vysoce nepravděpodobné. Prostě chyba dotazu ­- jedna asi ze tří, co se nám povedla. Zde pouze zůstává příště se zeptat přesněji...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Standa_ce4you (133) | 4.5.200921:12
Na začátek budu samozřejmě klasicky kvákat: nenadělám nic s tím, že se prodávají jen nevýkonná zařízení s omezenou funkčností, jsem holt exot. Jde mi o lhaní v reklamách některých známých českých prodejců. Když si v reklamě přečtu, že právě toto zařízení poskytuje výkon pro filmy nebo je multimediální, a pak zjistím, že výkonem je horší než pda 5 let staré, případně focením nesahá po kolena obyčejné Nokii N96 a dokonce nemůžu připojít nejobvyklejší typ sluchátek, pak se bohužel trošku rozčepýřím. Jinak díky za výsledky, jsou zajímavé. Pro mě tedy ta část s využíváním WM. Možná jsem si výsledky špatně interpretoval ale nechápu, proč je tak módní v české kotlině nadávat na iPhone. Podle výsledků je výrazně nejpoužívanější organizace času, web a navigace. Tohle všechno (nevím tedy, jaký je stav s GPS) zvládne iPhone. Podle prodejů je design kopírující styl iPhone oblíbený. Dokonce i grafické rozhraní WM se musí zjednodušovat ve stylu iPhone. Shrnuto, celá výkonná platforma WM se na jedné straně obaluje omezeným hardwarem a na straně druhé zjednodušeným GUI. Není to zbytečné plýtvání silami? Není iPhone i pro většinu cihlařů dostačující?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zdenek Malinsky (317) | 5.5.20099:06
Je tento komentář pod správným článkem? Nemělo to být jinam?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
MartensPh (1) | 4.5.200920:33
Co bych určitě změnil, jsou barvy grafů, protože u většiny jsem tápal, která barva znamená co. Více barev nebo větší odstínové odstupy mezi barvami. Některé grafy se také špatně čtou, podle mne jsou špatně zvolené. Ale musel bych článek projet znovu, abych je vypsal :-) K čemu se rád vyjádřím, jsou způsoby využívání zařízení. Sice se zase dostaneme k dilematu, co bylo dříve, slepice nebo vejce. Pokud zařízení není zařízeno na přehrávání videa, těžko můžu na něm video přehrávat. Ale výrobce asi ví, co dělá :-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
lelouch (86) | 5.5.20096:41
No, s barvami je vždycky potíž - 7% chlapů je částečně barvoslepých - a mnohokrát o tom ani nevědí.. Když si k tomu připočteme rozdíly v zobrazování na různých počítačích... Každopádně, v článku je méně než polovina toho co je k dispozici a vybíral jsem z těch (dle mého) nejilustrativnějších variant. Grafy mají vždycky pouze ilustrativní význam - a v článku zvlášť. Chystám teď kompletnější zprávu, kde grafy provází tabulky. Tam je pak vše jasné mimo jakoukoliv pochybnost. Jenom připomínám, že ke způsobu využívání zařízení se míníme ještě vrátit v samostatném článku, kde se na to podíváme i přes křížové srovnání - jak se liší podle věku, příjmů atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.