www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jaké skóre v AnTuTu má nový Snapdragon 820?

Jaké skóre v AnTuTu má nový Snapdragon 820?
, , aktualita
Nejvýkonnější procesor od Qualcommu, Snapdragon 820, se dostal do AnTuTu. V telefonech ho sice uvidíme až na začátku příštího roku, ale už teď se můžeme podívat na to, s jakým přijde výkonem. Bude tento model pohánět i Galaxy S7?
K oblíbeným
reklama
Snapdragon 820 byl spatřen v AnTuTu v poměrně neznámém telefonu Green Orange X1 Pro. Jeho skóre činilo 83 774 bodů, jen pro představu dnešní maximum se pohybuje okolo 70 000 bodů u špičkových modelů Samsungu s Exynosem 7420.

Qualcomm se chlubí, že Snapdragon 820 je 2× efektivnější a 2×výkonnější než jeho předchůdce, SD 810. Telefony se Snapdragonem 810 dosahovaly v AnTuTu maximální výsledky kolem 64 000, takže musíme brát toto prohlášení s rezervou.

Stejně tak musíme brát s rezervou i tento výsledek, protože byl dosáhnut s telefonem, který disponoval "pouze" Full HD rozlišením, což se může podepsal na vyšším výkonu. Hodně telefonů s takto výkonným procesor má dneska 2K displej. Další parametry telefonu byly 4 GB RAM, 64 GB interní paměti a Android 4.4.2. Je tedy možné, že s novějším OS dosáhne telefon lepších výsledků.

Dále se potvrdily informace, že procesor bude mít architekturu od Qualcommu, nikoliv od ARMu. Vlastní jádra ponesou název Kryo. GPU bude Adreno 530. Více zde.


Samsung Galaxy S7 přijde nejspíše s vlastním procesorem


Tento únik nám přinesl světlo i do jiné situace. Již jsme vás informovali, že v AnTuTu unikl záhadný model od Samsungu, který dosáhl skoro 96 000 bodů. Předpokládá se, že se jedná o budoucí vlajkovou loď, Samsung Galaxy S7.

Už dlouho se spekuluje, že tento telefon přijde s procesorem od Samsungu. Tyto spekulace byly podloženy tvrzením, že Samsung Galaxy S7 bude chtít přijít na trh o několik měsíců dříve než obvykle. Jenže Qualcomm Snapdragon 820 půjde do výroby v čas, kdy Samsung tradičně odhaluje nový top model. To znamená, že by Samsung neměl několik měsíců zajištěné dodávky procesorů.

Posledním střípkem do této skládanky je fakt, že SD 820 má v AnTuTu pouze 84 000 bodů, kdežto nové zařízení od Samsungu má skoro 96 000 bodů. Jistě, některé modely mají na stejném procesoru jiný výkon, ale rozdíl nemůže být až takto velký.

Proto je nejpravděpodobnější varianta ta, že Samsung přijde s vlastním procesorem, který naváže na povedený Exynos 7420, ale zároveň jej o velký kus předčí.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře