Jaké jsou plány Samsungu na další roky?

Jaké jsou plány Samsungu na další roky?
, , aktualita
Každý výrobce musí plánovat dopředu a v segmentu spotřební elektroniky to platí dvojnásob. Jak vidí budoucnost korejský gigant v oblasti mobilních telefonů a tabletů? Jaké novinky připravuje na následující roky? Co říkáte na displej s 560 PPI?
K oblíbeným
reklama
Správný odhad vývoje trhu je často alfou a omegou veškerého úspěchu. Samsung proto nenechává nic náhodě a plánuje své kroky na několik let dopředu. Nyní se v rámci „Samsung Analyst Day“ rozpovídali nejvyšší představitelé tohoto korejského giganta v oblasti spotřební elektroniky. Jaké novinky plánuje Samsung přinést svým zákazníkům?

Procesory


Jasným trendem následujících let bude přechod na 64bit procesory, ostatně Apple s tím již začal u svého iPhone 5S, iPad Air a iPad Mini Retina. Samsung samozřejmě nemůže zůstat pozadu, a tak již pilně připravuje nová řešení. Přechod bude probíhat ve dvou fázích, přičemž v té první budou Korejci využívat jádra Cortex navržená společností ARM. Později by na trh měly dorazit procesory s vlastním návrhem.

Snaha o větší samostatnost by se mohla týkat také vlastních čipsetů, které již sice Samsung nějaký ten rok již vyvíjí, ale objevují se v relativně malém množství zařízení. V mnohem hojnějším počtu se využívají čipsety od Qualcommu a to včetně vlajkových produktů. V prezentacích se tak velmi hojně vyskytuje současný Exynos 5 Octa s architekturou big.LITTLE, od které si zřejmě Samsung hodně slibuje a zřejmě se pokusí vytlačit ze svých zařízení konkurenční čipsety, jak jen to bude možné.


Paměti


Rychlost interního úložiště či operační paměti začíná pokulhávat za raketovým zrychlováním procesoru a proto chystají Korejci několik změn. Dojde ke „zkrácení“ a „rozšíření“ cest, kterými spolu jednotlivé části čipsetu komunikují. Tím by mělo logicky dojít ke značnému navýšení propustnosti a také úspoře energie, neboť se data do cíle přenesou rychleji.

V segmentu stolních počítačů se plánuje přechod na 20nm DDR4 a 10nm PCIe čipy, v mobilních zařízeních jsme však krapet pozadu a zde bude Samsung využívat 20nm LPDDR3 a eMMC 5.0. Konkrétní rychlosti prozatím neuvádí a bude zajímavé sledovat, zdali dostane větší přednost rychlost čipů či jejich úsporný chod.


Fotoaparát


Válku o co největší počet megapixelů zatím suverénně vede Nokia Lumia 1020 se svým 41MPix snímačem. Samsung se však takto rychle zřejmě posouvat nebude, neboť jeho plány odhalují „pouze“ 16-20MPix snímač, avšak ten bude vyráběn technologií ISOCELL. Výsledkem by měl být senzor s větším dynamickým rozsahem a také menší výškou fotomodulu. Ostatně více v aktualitě Samsung ISOCELL od kolegy Milana Šurkaly.

Displej


Stranou nezůstanou ani obrazovky mobilních zařízení, kterým přikládá Samsung možná největší význam ze všech ostatních komponent. Jasným lídrem, tedy alespoň pro korejského výrobce, bude technologie AMOLED, která v současném době tvoří u Samsungu téměř polovinu všech prodaných displejů.

Vylepšení bude několik a začněme například přidáním flexibility displeje. Tuto technologii založenou na novém plastovém substrátu představil výrobce v modelu Galaxy Round a další telefony či tablety jsou již jistě na cestě. Kromě možnosti tvarovat displej totiž získáme také výrazně větší odolnost.

Posun vpřed nastane také u rozlišení, které dožene nedávno ohlášené velmi jemné IGZO displeje od Sharpu. Ty se však využívají v notebooku a v případě výrazně menší obrazovky to znamená nárůst jemnosti obrazovky až na 560 PPI. Takto vysoká hodnota takřka dvojnásobně překračuje limity lidského oka a jsem zvědav, jaký argument bude Samsung při prodeji používat.


Závěr


Samsung rozhodně nespí na vavřínech a pilně se připravuje na budoucí roky. Stručně řečeno nás čeká nárůst výkonu, snížení spotřeby, jemnější displeje a lepší fotografické senzory. Ve změti informací mi však chybí zmínka o akumulátorech, které zřejmě bohužel opět nikam nepokročí. Každopádně je možné, že hlavní eso v podobě nové technologie si Samsung nechává ukryté v rukávu.

Zdroj: Samsung
reklama
Nejnovější články
Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní
Zatímco hybridní pohon mají Toyoty už přes 20 let, nabíjení z elektrické sítě u nich až tak běžné nebylo. Velmi oblíbené SUV RAV4 ale nyní dostane verzi Plug-in Hybrid, které na elektřinu ujede až 60 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
21.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů