Jak nainstalovat a nastavit ActiveSync?

, , návod
Záměrem PDA není nabídnout uživatelům plnohodnotný počítač do kapsy (i když i tak je samozřejmě možné PDA používat). Hlavní síla PDA spočívá v tom, že je schopno prezentovat informace ukládané na klasickém stolním počítači i na cestách. V 21. století je dost nemyslitelné chtít po uživateli, aby informace zadával dvojmo, o shodný obsah na desktopu i na PDA se stará tzv. synchronizační program. Základní synchronizační program se jmenuje ActiveSync a dnes si povíme, jak na něj.
K oblíbeným
reklama

Pohled do historie


Už pro první zařízení s Windows CE 1.0 nabídl Microsoft free utilitku pro synchronizaci s Outlookem (potažmo celým MS Office) a se systémem MS Windows. V oněch dávných dobách se ještě nejmenovala ActiveSync, nýbrž H/PC Explorer 1.1 (4, MB). Pokud stále ještě používáte handheld s Windows CE 1.0, stáhněte si a nainstalujte tuto utilitku, protože pro vás nic novějšího není.

Vývoj však šel dál, a tak byla pro novější zařízení vytvořena nová utilitka pod názvem Windows CE Services. První verze nesla označení 2.0, za nějaký čas se Microsoft dostal až k verzi 2.2. Tím však historie Windows CE Services končí, protože na scénu vstoupil ActiveSync 3.0 (Build 9204) (3,34 MB) . Hlavní výhodou této nové verze bylo, že se zjednodušila instalace a konfigurace (již nebyla potřeba služba RAS). S nástupem Pocket PC se pak objevila nová a stabilnější verze ActiveSync 3.1 (Build 9587) (4,02 MB). Pro uživatele Windows 95 je to jediné možné řešení, novější verze totiž Windows 95 nepodporovaly.

Pak se delší dobu zdálo, že se nic neděje. To sice nebyla pravda, MS vydával nové buildy aplikace, verze však zůstávala nezměněna. Změna nastala až s příchodem Pocket PC 2002, které ve spolupráci s ActiveSync 3.5 (Build 12007) (3,87 MB) nabídly možnost synchronizovat podsložky Inboxu a přistupovat k Internetu přes desktop. S příchodem Microsoft Smartphone přšla i nová verze ActiveSync 3.6 (Build 2148) (3,88 MB), která pro ně nabídla podporu a opět opravila i některé závažné problémy. Další verze, tentokrát ActiveSync 3.7, umožnila synchronizaci i se systémem Windows Mobile 2003. Následná verze ActiveSync 3.7.1 (Build 4034) (3,96 MB) opravila pouze některé zásadní chyby, podporu pro nová zařízení nepřidala. To se stalo až u verze ActiveSync 3.8 (Build 5004) (3,96 MB), která je nutná v případě, že na vašem Pocket PC či Smartphonu máte Windows Mobile 2003 Second edition. S novým systémem Windows Mobile 5 byla zároveň uvedena i nová verze ActiveSync 4.0. Vzhledem k obrovským problémům byla záhy nahrazena mnohem funkčnější a spolehlivější verzí ActiveSync 4.1. Primárně přidává podporu pro zařízení s Windows Mobile 5, vylepšuje Connection Manager a další, naopak mizí podpora pro vzdálenou synchronizaci přes síť s lokálním počítačem (prý kvůli bezpečnosti...). Spíš jen opravy a drobná vylepšení nabízí ActiveSync 4.2, mimo jiné lepší komunikaci přes VPN, ISA server či libovolný proxy server. A pro technické nadšence je určena i berzverze ActiveSync 4.5, se kterou si mohou vyzkoušet i nejnovější funkce a opravy.

V každém případě vývoj ActiveSync neustává, možná právě naopak. Existuje ještě stále hodně vlastností, které ActiveSync dosud nenabízí. A když už jsme u těch vlastností, velice pěkný přehled o tom, co která verze synchronizačního programu od MS umí či ne je na stránkách CEWindows.net.


Rozcestník


Synchronizační program ActiveSync nabízí spoustu možností, jak držet informace na kapesním počítači aktuální. Kromě základní instalace a konfigurace je nastavení pokaždé trochu jiné, proto jsem následující informace rozdělil hned do několika samostatných článků. Na vás je, jakému způsobu dáte přednost. Výše uvedené články se občas aktualizují, většinou na základě vašich připomínek či dotazů. Proto pokud se chcete na něco zeptat, neváhejte a pište do diskuzí.
reklama
Nejnovější články
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala