Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone SE se neprodává dobře, navíc hrozí ohýbání telefonu

6.4.2016, Jan Pánek, aktualita
Nový iPhone SE přichází na první trhy, a tak se můžeme podívat, jak si vede v prvních dnech prodeje oproti starším iPhonům. Navíc se zjistilo, že má tento telefon slabší konstrukci než současné vlajkové lodě. Přitom neuplynulo hodně času od bendgate.
iPhone za sebou má první dny prodeje, celkem překvapivě se neprodával moc dobře. Při uvedení nového iPhonu na trh se normálně dělají výzkumy, kolik procent uživatelů telefonů s nakousnutým jablkem po určitém počtu dnů vlastní nový model.

Například iPhone 6 měl po prvních několika dnech zastoupení 2 procenta mezi všemi telefony Applu, iPhone 6s měl 1 % podílu. Nový iPhone SE má ale pouze 0,1 % podílu. To je celkem málo, když uvážíme, kolik pozitivních reakcí vyvolalo uvedení telefonu na trh a oznámení jeho ceny. Na druhou stranu 9,7" Apple iPad Pro se prodává velmi dobře, za první dny má podíl na trhu s tablety od Applu 0,4 %. Přičemž třeba úspěšný iPad Air 2 měl stejné skóre.Dále můžeme zmínit graf, který znázorňuje zastoupení podílu všech telefonů Applu mezi uživateli. Drtivou převahu má rok starý iPhone 6 s 33 procenty. Za ním je s 18 procenty dva roky starý iPhone 5S a s 15 % nový iPhone 6S. "Pluskové" verze se mezi uživateli tolik neuchytily, dohromady mají 16 %, přičemž jasně vede starší verze. Za povšimnutí stojí i iPhone 5C, který byl podle Applu propadák. I Tak má ale ještě solidní podíl 5 %.


U iPhonu SE hrozí ohýbání


Od vypuknutí bendgate oběhl asi rok a půl, to ale neznamená, že byl problém s ohýbáním telefonu zapomenut. I iPhone SE prošel několika testy zátěže. Obecně platí, že u menšího telefonu není s ohýbáním kovové konstrukce velký problém.

Ten nastal nejen se zvětšením úhlopříček nové generace iPhone 6/6S, ale i se změnou designu. Velký problém představovala i tlačítka na bocích telefonu, která kovovou konstrukci oslabovala. Právě v těchto místech se telefony ohýbaly.

Nový iPhone SE může trpět velmi podobným problémem. Podle testu SquareTrade se telefon ohne stejně jako iPhone 6S pod o 12 kg nižší hmotností. Už by to neměl být tak velký problém jako u iPhonu 6, protože iPhone 6S má silnější konstrukci. Směrodatnější by bylo přímé porovnání s původním iPhonem 6, který ještě neměl posílenou konstrukci. Zde si bude třeba počkat na praktické používání, ale neměly by se objevit tak velké problémy jako dříve.

Zdroje: PhoneArena (1, 2)


reklama