www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Instagram má betaverzi aplikace pro Windows Phone

Instagram má betaverzi aplikace pro Windows Phone
, , aktualita
Fanoušci populární sítě Instagram, kteří jsou spokojenými majiteli mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone, mají určitě radost. Vývojáři Instagramu vydali oficiální betaverzi aplikace pro chytré telefony s operačním systémem od Microsoftu.
K oblíbeným
reklama
Službu s názvem Instagram nebude asi potřeba nějak složitě představovat. Instagram je sociální síť, která umožňuje pořizovat fotografie a natáčet videa, aplikovat na ně digitální filtry a následně je sdílet na (kromě samotného Instagramu) celé řadě dalších sociálních sítí - namátkou jde např. o Facebook, Twitter, Tumblr nebo Flickr.

Ačkoli si tato služba našla velké množství uživatelů, tak poměrně hodně dlouhou dobu byla k dispozici oficiální aplikace pouze pro Apple iOS a přibližně o rok později pro Google Android. Majitelé telefonů se systémem Windows Phone byli odkázaní pouze na neoficiální aplikace, z nichž naprostá většina neumožňovala sdílet fotografie do samotné sítě Instagram (tedy poměrně zásadní funkce).


Instagram BETA pro Windows Phone


Jak vyplývá z názvu tohoto příspěvku, vývojáři Instagramu zveřejnili betaverzi své oficiální aplikace pro Windows Phone. Každý uživatel tohoto systému si může aplikaci stáhnout přímo z Windows Store.

Ačkoli se jedná o funkční a poměrně stabilní verzi, je zde stále co vylepšovat, nehledě na fakt, že zatím není možné pomocí aplikace pořizovat (ani sdílet) videa - jsme tedy pro tuto chvíli omezeni pouze na fotografie. K těm je na druhou stranu k dispozici standardní balíček filtrů a souvisejících možností, jak je vidět v následujících ukázkách.

V dohledné době zřejmě můžeme očekávat další úpravy a aktualizace, čili bychom se mohli brzy dočkat finální verze, která bude (snad) umožňovat také natáčení videí a jejích následné sdílení.


Porovnání s aplikací pro iOS


Mnozí si teď možná kladou otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi aplikací pro Windows Phone a například pro iOS (která byla první). Co se týká hlavní funkce (pořizování fotografií, videa momentálně srovnávat nelze), tak se vše zdá být víceméně totožné. Drobné rozdíly nalezneme v layoutu aplikace, což je pozorovatelné na následujících ukázkách.
Domácí stránka aplikace Instagram (vlevo: Windows Phone 8.1, vpravo: iOS 7.0.4)


Kromě layoutu nalezneme odlišnosti v možnostech konfigurace, které jsou do značné míry ovlivněny vlastnostmi samotného operačního systému (iOS, resp. Windows Phone). Nakonec je potřeba ještě zmínit skutečnost, že nejnovější funkce (aktuálně se jedná o Instagram Direct) nejsou součástí verze BETA.

Zdroj: instagram.com
reklama
Nejnovější články
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala