Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei testuje Android 9.0 Pie pro čtyři smartphony

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei zareagoval na vydání nového Androidu 9.0 Pie poměrně rychle a už začíná novou verzi systému testovat na vybraných modelech. Týká se to několika vlajkových smartphonů pod značkami Huawei i Honor.
Zdá se, že aktualizace na Android 9.0 Pie budou rychlejší, než jsme byli zvyklí v případě předchozích verzí operačního systému. Kromě Pixelů už dostal aktualizaci Essential Phone a do konce podzimu by se měly dočkat modely Android One. Jak si ovšem s Androidem 9.0 poradil Huawei? Čínský výrobce už podle informací, které byly zveřejněny na sociální síti Weibo, testuje novou verzi systému pro několik modelů Huawei a Honor. Od 6. srpna mohou zájemci testovat beta verzi Androidu 9.0 Pie pro Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Honor 10 a Honor V10. 
 
 
Testování zatím probíhá jen na čínském trhu a prozatím není jasný ani orientační termín, kdy by měla vyjít finální aktualizace. Vzhledem k tomu, že Huawei používá ve svých telefonech mohutnou uživatelskou nadstavbu EMUI, si ovšem patrně ještě nějaký ten měsíc počkáme. Na druhou stranu by ke zrychlení mohl přispět Project Treble, který je povinný pro všechny modely představené s Androidem Oreo a umožňuje samotný systém oddělit od uživatelské nadstavby.
 
Android 9.0 Pie přináší několik nových funkcí, ale některé z nich už možná uživatelé telefonů Huawei a Honor znají, neboť podobné vychytávky jsou už součástí nadstavby EMUI. V systému jsou k dispozici nové nástroje pro efektivnější sledování času, který trávíme používáním smartphonu a nastavení limitů. Řada nových funkcí využívá umělou inteligenci. Mezi nimi nalezneme třeba adaptivní baterii, která šetří energii ukončováním právě nepotřebných aplikací. Systém se přitom učí, v jaký čas a v jakých situacích používáte aplikace, aby mohl pracovat efektivně. Více novinek na telefony Huawei a Honor patrně přinese nová uživatelská nadstavba EMUI 9.0.
 


reklama