HTC M8 Mini v přípravě?

HTC M8 Mini v přípravě?
, , aktualita
HTC velmi pravděpodobně finalizuje svůj nový vlajkový model M8 a internetem již kolují jeho fotografie. Vývojové oddělení však nespí a v přípravě je prý i jeho zmenšená verze M8 Mini. Jaké nabídne parametry?
K oblíbeným
reklama
Mobilní kongres v Barceloně se blíží a lze očekávat představení řady novinek v oblasti mobilních telefonů. Samsung hned z úvodu zřejmě představí Galaxy S5 a počítat lze i s HTC, které připravuje nástupce současného modelu HTC One, novinka má prozatím označení HTC M8.
Současná generace HTC One Mini (klikněte pro článek)


Zmenšené verze vlajkových modelů jsou poměrně populární a bylo tedy jen otázkou času, kdy se objeví parametry modelu M8 Mini. Se stručným výčtem parametrů nyní dorazil Evleaks, tak si je pojďme postupně rozebrat a to zejména ve srovnání se současným HTC One Mini.

Pohonnou jednotkou by měl být čipset Snapdragon 400. V minulé generaci se jednalo o 2jádro na 1,4 GHz a pro nastupující generaci by mělo HTC využít silnější 4jádrovou variantu. Frekvence prý zůstává na 1,4 GHz, avšak to je v rozporu s oficiálními údaji od Qualcommu, neboť jeho nejsilnější verze Snapdragonu 400 dosáhne až na 1,6 GHz. Je však možné, že HTC uměle sníží frekvenci kvůli delší výdrži.
Nové Mini prý dostane 4jádrový čipset Snapdragon 400


Operační paměť zůstává na kapacitě 1 GB a to by nemuselo být úplně dostačující. Stejně poddimenzovaně působí i 16GB interní paměť. Tu lze však nově rozšířit díky slotu na MicroSD karty. Displej telefonu lehce naroste ze 4,3 na 4,5“ při zachování rozlišení 1280x720 pixelů. Jemnost by však i tak měla být stále velmi vysoká.

V oblasti fotoaparátu HTC zřejmě upustí od technologie Ultrapixel, neboť specifikace naznačují využití 13 MPx senzoru v zadní části přístroje a dopředu poputuje 5 MPx snímač. Nabídku bezdrátových standardů nově rozšíří rychlejší verze Wi-Fi 802.11ac. Podpora LTE či Bluetooth 4.0 ze současné generace prakticky s jistotou zůstává.
Králem mini telefonů prozatím zůstává Sony Xperia Z1 Compact


Operační systém Android povýší na verzi 4.4.2 a aktualizace se dočká i grafická nadstavba Sense, která dorazí ve verzi 6.0. Zřejmě poslední odtajněnou změnou bude absence dotykových HW tlačítek, která budou nově součástí displeje.

HTC M8 Mini tedy zřejmě projde jen mírným navýšením výkonu či přidání několika funkcí a králem mini telefonů tak prozatím zůstává Sony Xperia Z1 Compact.

Zdroj: Evleaks, Světmobilně, Qualcomm
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář