Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Hrozí rozdělení společného podniku Sony Ericsson?

, , aktualita
Hrozí rozdělení společného podniku Sony Ericsson?
V rozhovoru pro německé noviny Welt Online naznačil Howard Stringer, generální ředitel společnosti Sony, že budoucnost společného podniku Sony-Ericsson nemusí být úplně růžová.
Hrozí rozdělení společného podniku Sony Ericsson?
Když se před lety Sony a Ericsson spojili, přinesli do společného podniku každý něco jiného - Sony nabídla zkušenosti s designem a mediální ostřílenost, Ericsson zase přinesl technické know-how a zkušenosti s mobilními technologiemi. Výsledkem byla řada velmi kvalitních telefonů a komunikátorů, které si postupem let oblíbila obrovská spousta uživatelů. Nyní se nicméně zdá, že tato spolupráce už tak moc dobře neklape a minimálně vedení Sony se snaží přijít na to, jak tyto problémy vyřešit.V rozhovoru mimo jiné zaznělo:

Welt Online: V některých oblastech máte s dalšími společnostmi vytvořen společný podnik. S výrobcem mobilních telefonů Sony Ericsson to ale poslední dobou nevypadá moc dobře. Není čas se od Ericssonu oddělit?
Stringer: Rozhodně to byl složitý rok, ale vyvázat se ze společného podniku není nikdy snadné.
Welt Online: Takže o tom uvažujete?
Stringer: Jednou z nejdůležitějších vlastností v digitálním věku je schopnost být rychlý a je obtížné být ve společném podniku rychlý stejně jako můžete být rychlý ve své vlastní společnosti. Vždycky musíte diskutovat a vyjednávat. S Ericssonem neustále řešíme, jak mít Sony Ericsson co nejúspěšnější.
Welt Online: Bude tady Sony Ericsson ještě za tři roky?
Stringer: Potřebujeme zase spolupracovat tak, jako jsme spolupracovali přede dvěma roky. Nebo bude nutné najít jiné řešení.
Welt Online: To byla diplomatická odpověď.

Těžko soudit, jak to celé dopadne. Nebyl by to první a určitě ani poslední případ, kdy se úspěšný společný podnik po čase rozpadne, ale v tomto případě by to byla ztráta hodně bolestivá. Nezbývá než doufat, že obě poloviny společného podniku najdou společnou řeč a že premiérové zařízení s Windows Mobile nesoucí logo Sony Ericsson, XPERIA X1, tak nebude zároveň takto označeným zařízením posledním.
reklama