www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hra FieldRunners nyní i pro zařízení s Windows Phone

Hra FieldRunners nyní i pro zařízení s Windows Phone
, , aktualita
Když jsem se před pár měsíci radoval z toho, že byl pro Windows Phone platformu přislíben vývoj skvělé hry Flight Control, vzpomněl jsem i další vynikající "logický rychlík" s názvem FieldRunners, ve kterém máte pomocí několika důmyslných (a hlavně smrtících) zbraní za úkol zabránit přeběhnutí, přejezdu a přeletu nejrůznějších vojáků, vozidel a letadel z jednoho konce obrazovky na druhý.
K oblíbeným
reklama
Znalcům stačí naznačit "Tower Defense" a hned ví, o čem je řeč. Na iPhonu patří hra mezi dlouhodobě nejoblíbenější, protože kromě výborného a chytlavého herního konceptu nabízí i skvělé technické zpracování. Takže jsem se zaradoval, že nyní je tato hra k dispozici i pro Windows Phone platformu. Ale ještě předtím, než na Handmarku utratíte svá těžce vydělaná 4 EURA za osmimegabytový instalační balíček, doporučil bych vám přečíst si druhou část novinky, především pokud znáte originál na iPhonu.Trvalo mi přesně 3 vteřiny, než jsem se rozhodl hru si koupit. Co na tom, že je 5x dražší než na iPhone, zhruba 100 Kč není nepřekonatelná překážka a dobré vývojáře rád podpořím. Jenže... Celou hru očividně portovala nějaká jiná skupina zaměřená na Windows Phone a slušně řečeno to odflákla. Veškerá dynamická grafika (tedy cokoliv kromě pozadí) vypadá především na velkém displeji HD2 podivně - obrázky jsou očividně velmi neuměle zvětšené a nevyhlazený okraj tomu dodává korunu. Animace působí směšně a nikoliv roztomile, k dispozici není ani grafické menu, takže nastavení hry prsty trochu problém. Za zásadní problém ovšem považuji nemožnost zoomování hracího pole. U HD2 s podporou multitouch mi to do hlavy nejde už vůbec, hra je kvůli tomu především ve vyšších levelech dost obtížně hratelná, hráč ztrácí přehled. O tom, že chybí zvuky (výstřely, výkřiky...) nebo že je ovládání proti iPhonu dost nepřesné se mi ani nechce psát.V seznamu kompatibilních aplikací je sice pouze HTC HD2 a pár dalších modelů s WVGA obrazovkou a skutečně například na SE XPERII X2 je hra kvůli blikání obrazu nekratelná, takže stojí za to toto doporučení respektovat. Osobně jsem ale hodně zklamán a pokud by měl port Flight Controlu dopadnout podobně, tak ať se na to autoři radší vykašlou...

P.S. Pokud bych neměl zkušenost s originálem, asi určitě bych nebyl tak přísný. To hlavní hra umí a za těch pár korun asi stojí. Ale takto můžu jen zamáčknout slzu v oku a doufat, že Handmark brzo vydá nějakou aktualizovanou verzi hodnou HD2.
reklama
Nejnovější články
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci
Vodíkový sedan Toyota Mirai dostane brzy druhou generaci. Toyota totiž ukázala koncept nové varianty, která má už velmi blízko k produkčnímu vozu. Ten už bude 5místný, má mít i delší dojezd a především o něco hezčí design.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala