reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HP SlateBook x2: Tegra 4 poprvé na scéně

, , aktualita
HP SlateBook x2: Tegra 4 poprvé na scéně
HP se konečně pouští do tabletu s Androidem, takže se již brzy můžeme těšit na 10“ zařízení s Tegrou 4. Navíc to vypadá, že osamocený Asus Transformer konečně dostane konkurenta, SlateBook x2 totiž disponuje klávesnicovým dokem.
HP SlateBook x2: Tegra 4 poprvé na scéně
Pokud zrovna nejste spisovatelem, či editorem magazínu, pak pro vás hardwarová klávesnice nehraje u tabletu takovou roli. Nicméně čas od času potřebuje i běžný uživatel napsat něco delšího a dlouhodobé ťukání do dotykového displeje není zrovna nejpohodlnější. Jak tuto situaci tedy vyřešit?


Asus Transformer se opravdu povedl (klikněte pro recenzi)

Jako první dorazil s myšlenkou odpojitelné klávesnice Asus a nazval svůj produkt Transformer. V redakci jsme zkoušeli jeho nejnovější generaci s Tegrou 3 a zcela zaslouženě si odnesl ocenění trefa.

Nyní se stejného úkolu zhostilo i HP a výsledkem je vzhledově velmi podobné zařízení, které se bude lišit především osazení Tegry 4. Nový čipset ze stáje Nvidia prozatím známe pouze v rámci specifikací, ale u kombinace 4x Cortex-A15 spolu s grafickým jádrem GeForce lze předpokládat dostatek výkonu prakticky na cokoliv, včetně nejnovějších her pro Android.


Pracovní plocha s úhlopříčkou 10,1“ nabídne rozlišení 1920x1080 obrazových bodů. Jemnost zobrazení tak bude odpovídat přibližně 220 PPI. O technologii panelu se HP zmiňuje ve videu a jedná se o IPS. Zadní strana tabletu bude zabalena do plastu a stejné to bude i pro dokovací část.Ta mimochodem nabídne další baterii, plnohodnotné HDMI, USB 2.0, slot na SD kartu a výstup na sluchátka. Na samotném tabletu pak taktéž naleznete několik slotů a díky microSD bude možné dále rozšířit interní 64GB paměť.


SlateBook x2 bude dostupný v bílé a kouřové barvě, čelo však bude vždy černé
 
Dostupnost hybridního notebooku HP SlateBook x2 se očekává během července 2013. Cena by měla začínat přibližně na částce 13 000 Kč (499 euro).

Zdroj: HP, Cnet