HP iPAQ rz1700: základní model od HP

, , preview
Nový iPAQ rz1700 je koncipován tak, aby nahradil základní řadu iPAQů h1900 určenou pro méně náročné uživatele, pro které je cena tím nejdůležitějším kritériem. Parametry neoslní, ale pro většinu zákazníků by to stejně mělo být jejich první Pocket PC.
K oblíbeným
reklama
Jedním ze čtyř nových iPAQů, které pro nás společnost Hewlett-Packard na úvod své velké invaze nových zařízení připravila, je i model nazvaný HP iPAQ rz1700. Jak jsem uvedl již v úvodu, jedná se o model kladoucí si za cíl nahradit dosud základní řadu iPAQ h1900. Jestli se mu to podaří nebo ne je otázkou, odpověď budu znát až po detailní recenzi. Toto však není recenze, nýbrž souhrn informací získaných z různých zdrojů.

K dispozici budou tři verze. iPAQ rz1710 a rz1715 se nebudou lišit v ničem kromě místa, kde si je budete moci zakoupit. Model iPAQ rz1717 bude v prodeji v Japonsku, Číně a dalších asijských státech, kde si nevystačí s latinkou. Zařízení bude mít 64 MB FlashROMky, uživatel bude mít k dispozici až 21 MB iPAQ File Store.V krabici kromě základního zařízení HP iPAQ rz1700 najdeme zdroj elektrické energie, synchronizační USB kabel, stylus, základní příručku a jeden CD-ROM s programy. Očividně nic, co by vás u zařízení této kategorie mohlo překvapit.

Jak je patrné z obrázků, s řadou h1900 má spoustu společných prvků. Vzhledem je shodný například vršek zařízení či kruhový joypad s odděleným tlačítkem, kolem kterého jsou dvě dvojice programovatelných tlačítek. Rozměry rz1700 jsou 114 x 70 x 13.4 milimetrů, tedy téměř nachlup stejně jako iPAQ h1940. Hmotnost se celkem výrazně snížila, ze 132 gramů na 120 gramů. Kromě již zmiňovaných ovládacích prvků další již nenabídne.

Po hardwarové stránce nenabízí rz1700 žádné extra novinky. Procesor Samsung 2410 je taktován na 203 MHz, což stačí nejen na základní operace, ale i na přehrávání MP3 nebo filmů. Kolik bude mít zařízení v základu paměti není jasné, jasné je pouze to, že uživatel bude mít k dispozici 25 MB RAM a 10 MB FlashROM paměti jako bezpečné úložiště.Podle všech indícií by měl být displej shodný se všemi již používanými displeji o úhlopříčce 3,5 palce (89 milimetrů), jen potichu doufám, že nebude tak nažloutlý. Technicky půjde o transflexní TFT displej o běžném rozlišení 240x320 bodů schopný zobrazit až 65 tisíc barev. Samozřejmě půjde o displej dotykový, jinak by to v oblasti Pocket PC už ani nešlo.

Hudební schopnosti zařízení by také neměly nikoho překvapit. Integrovaný reproduktor a mikrofon pro běžné pípání, standardní 3.5 milimetrový stereokonektor pro sluchátka pro kvalitní reprodukci.

Pokud si budete chtít "popovídat" s ostatními počítači či periferiemi, máte na výběr pouze skutečně ty nejzákladnější formy komunikace - klasické USB a sériový port po drátech a sériový infračervený port vzduchem. Ostatní formy je možné doinstalovat použitím nějaké SDIO karty. Jediný SD slot totiž podporuje SDIO, takže kromě paměťových karet můžete použít i ostatní, například komunikační nebo i digitální fotoaparát.

Na rozdíl od h1915 nebude bohužel Lithium-Ionová baterie v zařízení vyměnitelná, budete ji moci pouze dobíjet. Její kapacita by měla být rovných 1000mAh, což by podle specifikace mělo stačit asi na 7 hodin provozu na jedno nabití.

Už na zařízení je předinstalovaný operační systém Windows Mobile 2003 Second Edition, takže iPAQ bude možné bez problémů použít jak v portrait, tak landscape režimu. Zde lze vysledovat rozdíl mezi jednotlivými modely. Zatímco modely iPAQ rz1710 a rz1715 budou mít předinstalovánu edici Professional, tedy bez aplikací jako je Terminal Client či Microsoft Reader a další, model iPAQ rz1717 bude mít klasickou edici Premium. Kromě toho bude v ROMce i pár speciálních aplikací a pár aplikací bonusových.

A to je vše:) Tedy ještě jsem zapomněl na cenu, podle webu HP.com se bude zařízení iPAQ rz1715 prodávat za 280 amerických dolarů. Jak jsem napsal hned na začátku, pokud již nějaké Pocket PC máte, rz1700 asi nebude nic pro vás. To ale neznamená, že musí být tento iPAQ špatný. Nyní nezbývá nic jiného než se těšit na recenzi.

Článek bude průběžně doplňován...


Další informace o zařízení

reklama
Nejnovější články
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5 Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5
Autonomní řízení je v posledních letech velkým tématem, nicméně jde o náročnou a nákladnou záležitost. Služba Lyft chce ušetřit, a tak svou divizi pro autonomní vozy prodává firmě Woven Planet od Toyoty.
28.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Upcycling at Home: ze starého mobilu nová dětská chůvička Samsung Galaxy Upcycling at Home: ze starého mobilu nová dětská chůvička
Samsung rozšiřuje svůj projekt Galaxy Upcycling at Home. Nyní bude možné staré vyřazené telefony dále používat např. jako zařízení pro Internet věcí. Senzory tak mohou posloužit k vytvoření dětské chůvičky.
26.4.2021, aktualita, Milan Šurkala