www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hodinky Galaxy Gear míří na trh

Hodinky Galaxy Gear míří na trh
, , aktualita
Již příští týden se ne českém trhu objeví hodinky Galaxy Gear, které si pro nás připravila společnost Samsung. Spíše než o samostatné zařízení jde o jakési chytré příslušenství určené k produktům Galaxy. Co nám tedy nabídne?
K oblíbeným
reklama
Hlavní výhodou Samsung Galaxy Gear tedy je, že jako náramkové hodinky budou neustále na očích a díky jejím speciálním funkcím by si je mohli oblíbit i ti, kteří již dříve nahradili své hodinky mobilním telefonem. Připravit si ale budou muset kolem 7700 Kč (včetně DPH), takže bude velmi vhodné se o přínosu tohoto zařízení nejdříve přesvědčit. Nejprve tedy bude k dispozici model v černé barvě a až později v listopadu jej doplní, bílý, bílo-zlatý a oranžový. Jak je to se žlutou a šedou verzí, o tom zpráva nemluví.Hodinky Galaxy Gear dokáží uživatele upozornit na příchozí zprávy, hovory, e-maily nebo události v kalendáři, přičemž současně zobrazí náhled těchto zpráv. Uživatel se tak může rozhodnout, zda danou událost odbude letmým pohledem, nebo vytáhne své zařízení Samsung Galaxy a s využitím funkce Smart Relay zobrazí celý obsah na obrazovce, přijme hovor, atd.Volat ale budeme moci přímo pomocí hodinek, do nichž budeme prostě mluvit. Pomocí funkce S Voice pak můžeme namlouvat zprávy, vytvářet nové záznamy v kalendáři, nastavovat upozornění a sledovat předpověď počasí. Hodinky jsou také jako velmi pohotové zařízení velmi vhodné pro pořizování fotografií či videa, k čemuž poslouží jejich 1,9Mpix kamerka integrovaná v pásku. Vedle toho je tu osobní záznamník Voice Memo, jenž dokáže hlas převést do textové podoby.Další funkce zahrnují například Auto Lock, jenž automaticky zamkne telefon, pokud se od něj s Galaxy Gear vzdálíme přes 1,5 m, což funguje i naopak - telefon se po přiblížení odemkne. Find My Device dokáže telefon v blízkém okolí najít, respektive se ohlásí sám telefon zvukovým signálem, rozsvícenou obrazovkou a vibracemi. Hodinky také poslouží jako dálkový ovladač spuštěného přehrávače na telefonu, díky speciálním čidlům také jako krokoměr a osobní trenér a dokonce se přes samé speciální funkce nezapomnělo ani na zobrazení času. Pro to budeme moci využít některý z 10 předinstalovaných typů hodin a další budou k dispozici na Samsung Apps.

Specifikace Samsung Galaxy Gear byly již zveřejněny minulý měsíc, takže se můžete podívat do předchozí zprávy. A co se týče ceny, pak ta reálná v obchodech se pohybuje již od 7000 Kč, jak ukazuje server Heureka.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář