reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Fujitsu připravilo dva ultrabooky Lifebook

, , aktualita
Fujitsu připravilo dva ultrabooky Lifebook
Společnost Fujitsu ohlásila dva nové ultrabooky řady Lifebook, a to modely U554 a U574, přičemž tato druhá novinka slibuje dotykovou obrazovku, která byla u její řady využita vůbec poprvé. Podívejme se tedy na nabídku těchto novinek.
Fujitsu připravilo dva ultrabooky Lifebook
Oba nové Lifebooky patří do třídy ultrabooků, což znamená využití nízkospotřebových procesorů Intel Core a zde to budou nové Haswell. Lifebook U554 má být především tenký, zatímco U574 zase vybavený dotykovou obrazovkou, jak jsme již uvedli na začátku.Fujitsu slibuje velmi dobrou výbavu a konkrétně baterii s "celodenním provozem", pod což se dá ale schovat cokoliv od 8 hodin výše. Zde to je konkrétně 11 hodin u obou modelů, a to je poměrně slušná výdrž. Dále tu máme funkci spouštění počítače ze sítě (Preboot Execution Environment, PXE) pro vzdálenou správu, ochranu proti odcizení (Advanced Theft Protection, ATP) a rovněž známý TPM - Trusted Platform Module chránící data.Lifebook U574 je vybaven 13,3" obrazovkou s matným povrchem, jeho tělo váží 1,6 kg a je 19 mm tlusté. Vybaven je také modulem 3G/UMTS pro mobilní připojení a zmíněnými PXE, TPM a ATP. Vybaven může být OS Windows 7 či 8 a jako procesor je uveden pouze jeden model, a to Core i5-4200U s 8 GB RAM a pak je na výběr mezi 500GB SSHD a až 256GB SSD. Více se o něm dozvíte zde.

Rovněž 13,3" Lifebook U554 nemá dotykovou obrazovku, ale zato je o milimetr tenčí a 100 gramů lehčí. Na výběr je u něj kromě zmíněného Core i5 také procesor Core i3-4010U a jinak jsou jeho důležité vlastnosti v podstatě stejné. Porovnat je ale můžete zde. O dostupnosti se Fujitsu nezmiňuje, pouze uvádí, že notebook U574 "bude k vidění" na IFA 6. září, což je už téměř pasé, neboť veletrh dnes končí.

Zdroj: TZ Fujitsu