reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Fujitsu GRANNOTE: notebook pro prarodiče

, , aktualita
Fujitsu GRANNOTE: notebook pro prarodiče
Společnost Fujitsu přichází na trh s notebookem, který je s příhodným pojmenováním GRANNOTE určen pro starší uživatele. Jeho oficiální název je tedy Lifebook AH90-P a my se podíváme, čím si vysloužil takové předurčení.
Fujitsu GRANNOTE: notebook pro prarodiče
Notebook pro starší uživatele by měl být dle selského rozumu jednoduchý na použití, které by měl svému majiteli co nejvíce usnadnit, třeba velkými klávesami nebo jasným označením svých prvků. Přesně to se Lifebook AH90/P snaží splnit a nabízí krom velkých podsvícených kláves a jasně označených portů také jistý 'Human Centric Engine', který má vylepšit čitelnost displeje, usnadnit použití a přinést kvalitnější audio. Dle výrobce je pak tento produkt určen pro aktivní šedesátníky a na trh přijde nejdříve v Japonsku, a to 13. února.

Co se týče specifikací, pak GRANNOTE nabídne procesor Core i7-4500U z generace Haswell, 8 GB operační paměti, 1TB pevný disk, Windows 8.1, slotovou mechaniku Blu-ray a na notebookové poměry silné reproduktory od firmy Pioneer. O obrazovce Fujitsu vůbec nepíše, ale dle jiných zdrojů má jít o 15,6" úhlopříčku.

Fujitsu Human Centric Engine (HCE) umí měnit podsvícení displeje a barevné tóny v závislosti na okolních světelných podmínkách a nabízí také funkci Awaseru View, která umožní uživateli si zvolit vlastní barevné schéma. Awaseru Voice zase slouží k zesílení vyšších frekvencí, které s pokročilým věkem vnímáme čím dál méně

Klávesnice Chiclet je také přizpůsobena. Krom podsvícení mají klávesy mezi sebou široké rozestupy, mají také na notebookové poměry vysoký 3mm zdvih a velké popisky. Jejich odpor při stisku byl také přizpůsoben síle jednotlivých prstů, čili klávesy po stranách by měly mít nejlehčí stisk a ty uprostřed včetně mezerníku nejtužší. Touchpad pak má dvě fyzická tlačítka, ne pouze jedno schované pod svým spodním okrajem, jak je dnes obvyklé a vedle něj je připravena i myš GRANNOTE.

Cena zatím nebyla stanovena a Fujitsu také neuvedlo, zda tento notebook vyšle i na jiné trhy než ten Japonský. Na něm by ale se svým GRANNOTE mohlo slavit úspěch vzhledem ke stárnoucí japonské populaci.

Zdroj: TZ Fujitsu