Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Fotoduel: HTC Touch HD vs. Sony Ericsson XPERIA X1

, , recenze
Fotoduel: HTC Touch HD vs. Sony Ericsson XPERIA X1
Po velmi dlouhé době se konečně pohnuly ledy a tak se s kvalitními fotoaparáty můžeme setkat i v mobilních zařízeních s Windows Mobile. Pravda, na špičku se stále ještě koukáme poněkud z povzdálí, ale poslední pokusy od HTC či Samsungu dávají alespoň naději, že bude lépe.
Fotoduel: HTC Touch HD vs. Sony Ericsson XPERIA X1
Mezi zařízení s nejlepším digitálním fotoaparátem v tuto chvíli zcela určitě patří HTC Touch HD s pětimegapixelovým snímačem a Sony Ericsson XPERIA X1 s třímegapixelem. Do silné trojky se dá zařadit ještě Samsung Omnia, ale tu v této chvíli nemám k dispozici, takže půjde jen o klasický duel dvojice zařízení.

Abych to nekomplikoval a test netrval týden, pravidla byla jednoduchá - focení v plně automatickém režimu s výchozím nastavením, vždy stejná scenérie a shodné světelné podmínky. Foceno bylo na maximální rozlišení, fotky jsou zmenšené na 900x600 bodů, pokud chcete vidět originál, po kliknutí na fotku kliknout v horní nabídce na "Nezmenšený originál fotografie".

HTC Touch HD
Sony Ericsson XPERIA X1

Tak, a to je vše. Ve dne jsem vše fotil z ruky a protože pořádně mrzlo, raději jsem občas fotlil to samé 2x a vybral tu ostřejší fotku. V noci a v bytě jsem fotil většinou s oporou, to jen pro pořádek. Závěr nechám na vás, mně osobně se líbí fotky z XPERIE, ale ani jeden soutěžící není bez chybičky. Uvidíme, jestli zase vývoj na rok ustrne, nebo začnou Windows Mobile zařízení dohánět ty nejlepší fotomobily současnosti.
reklama