Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

beecher (9270)|26.9.2005 15:10
http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=6585

Společnost SBSH dnes uvolnila novou verzi velmi oblíbeného Today plug-inu, který zobrazuje aktualní počasí a jeho předpověď.
00092135_pocketweather_4DS1.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.9.2005 15:46
Opravte mne, pokud se pletu, ale nesliboval Adrianol i doplnění textových údajů k zemětřesení do finální verze PW 1.1?? Koukám, že to právě bouchlo v severní části Peru, ale mimo velkého kruhu na mapě světa žádné textové údaje... má to sílu 7,5, podrobnosti jsem musel vyhledat na stránce přehledu o zemětřesení...
Jsem zvědavej, kdy se ozve Myrek se svým kompletním překladem ;)

PS: Ozval se za strašně dlouhou dobu... za dvě minuty po mém příspěvku :yes:
Myrek_ce4you (188)|26.9.2005 15:48
Alternativní čeština v příloze.

EDIT: A takto to vypada - skrínšotci.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku Display (Zobrazení) a nastavte jazyk na English (United States)
2) Uzavřete dialogové okno nastavení
3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubory pw_csy.dll a weathersetup.exe a nahraďte je soubory z tohoto archívu
Yankee.106 (231)|26.9.2005 21:41
Zřejmě zajímavé, ale najdu tam třeba Beroun, Rakovník, Benešov a Příbram?
markjag (386)|26.9.2005 22:53
Hm. Zaujimavy program. Mam verziu zatial 1.00.5........ a co ja viem...
Zo slovenska tam bolo par miest nastastie a pre mna neuveritelne mesno NOVE ZAMKY bolo medzi nimi. Asi nebudem spat koli tomu :>>>>

No ale k veci. Mam s tym taky problem ze vyznacene veci na obrazku vobec neviem co znamenaju a prehrabal som sa v settings no nejak som nevedel nastavit aby to ukazovalo alebo nie. Cize ono to stale ukazuje aj ked to tam nechcem a navyse ked neviem co je to...
BTW bordel na today si nevsimajte chystam HR takze all napravim a tento screen este poputuje coskoro do VGA diskusie totiz tam s beecherom chcem dohodnut daco :>

Vie my s tymto ale niekto pomoct?
Dik.

(a este jedna OT otazka: da sa tasks nastavit tak aby neukazovalo len dnesne tasks? alebo to sa proste nastavit neda a ukazuje stale len dnesne tasks?)

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.9.2005 00:04
Vodorovně: současná situace, tzn. teplota, tlak, rychlost a směr větru, pravděpodobnost deště v %.
Svisle: předpověď na příslušný den, tzn. max. a min. teplota, pravděpodobnost deště v %.
Poslední otázce nerozumím, vodorovně v řádku máš dnešní situaci textem (dá se vypnout v nastavení), svisle máš stručnou předpověď na několik dnů, podrobnosti jsou viditelné po klepnutí na Today.... Pokud si nainstaluješ češtinu, tak je nastavení dost jasné a jednoznačné ;)
markjag (386)|27.9.2005 01:06
[QUOTE="Jarouš"]
Poslední otázce nerozumím, vodorovně v řádku máš dnešní situaci textem (dá se vypnout v nastavení), svisle máš stručnou předpověď na několik dnů, podrobnosti jsou viditelné po klepnutí na Today.... Pokud si nainstaluješ češtinu, tak je nastavení dost jasné a jednoznačné ;) [/QUOTE]

Prvorade diky moc za rady. Hlavne som nevedel tie % co si to E-cko a tie mBar. Ale teraz je vse jasne. Pokial viem mBar sa u nas nepouziva tak isto mila nepouziva. Preto som dal km. A namiesto mBar mam dat Pascal asi ze?
No a cestinu si nedam takto sa aspon zdokonalujem v anglictine :> . A zas az tak paf z nastaveni niesom ale nejak som nenaseil moznost nastavit tie detaili tak ako ja chcem. Teda sucasnu teplotu ano to by som tam chcel a aj pravdepodobnost dazda. Ale smer vetra a tlak manejak nezaujima ale nenaseil som moznost tieto polozky jednotlivo vypnut.
Myrek_ce4you (188)|27.9.2005 08:53
Nevite nekdo, co znamenaji ty "Sezonni obrazky" v nastaveni na strance Zobrazeni? Stale jsem na to neprisel, ja lama hloupa.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.9.2005 09:12
Domnívám se, že sezonní obrázky je občasná animovaná ptákovina, jednou do programu Adrián zařadil na Vánoce Santu, který pochodoval různě po displeji, sliboval nějakého hopkajícího zajíčka na Velikonoce atd. Jak říkám, ptákovina, já Santu ihned vypnul.... Nevím, zda je to nějak včleněno do programu a zda to bude aktivní v příslušném období nebo zda se to bude nějak dohrávat... Nejsem si stopro jistý, ale snad je to ono, možná se najde jiný pamětník...
hide (3)|27.9.2005 09:57
ahoj, netusite zda se da zobrazit detailnejsi predpoved na konkretni den - prubeh pocasi i v noci a pod (v konzoli se mi nepodarilo najit)?
diky za pripadne tipy |-]
Žulda_ce4you (244)|27.9.2005 13:07
[QUOTE="Yankee.106"]Zřejmě zajímavé, ale najdu tam třeba Beroun, Rakovník, Benešov a Příbram?[/QUOTE]

Beroun umí, ostatní dvě ne.
hide (3)|27.9.2005 14:15
da se pridat rucne staci si najit na weather.com kod mista
napr. EZXX0019 je churanov atd....
toorek (251)|27.9.2005 14:43
Pro Olomouc jsem žádnej kód nenašel - neporadí někdo?
markjag (386)|27.9.2005 15:14
Neexistuje nejaka alternativa k tomuto programu? Ale nejaka lepsia alternativa. Nevadi ze by bola drahsia, hlavne nech sa to da poriadne do detailov nastavit a nech to nefunguje tak blbo ze napriklad mam tak pravdepodobnost dazda 90% a dazd nikde :>

Dodatok: A teraz co som sa dozvedel na to som sa nastval!
Dal som tam ze Fin pozition (na bratislavu, neviem, co znamena to ze naist poziciu ale dal som to, bratislava je tam totiz normalne na vyber no ale som dal Find pozition zmenilo mi Time zone.

Dalo cas Europe a cas +2 hour.

Ked neviedia ci sme zapad alebo vychod nech idu...
Sme sice stred ale time mame +1 a nie +2 ako ukrajinci! u musim sa ist kludnit ...

Text upraven administratorem. Prosim slusne, bez nadavek, zbytecne velkych pismen a mnoha vykrickniku. Dekuji. beecher
libor_m (1026)|27.9.2005 15:20
Zřejmě jsi měl na mysli alternativu ke zdroji dat a ne k programu. Dle mého názoru je programu super. Do dalších verzí se počítá s možností volby alternativních zdrojů dat.
toorek (251)|27.9.2005 15:23
A je to opravdu pravděpodobnost deště, nejde třeba o vlhkost vzduchu?
Žulda_ce4you (244)|27.9.2005 15:25
Klid, Praha to měla taky, jste +1 ale máte letní čas, tak to momentálně ukazuje +2...
markjag (386)|27.9.2005 15:31
[QUOTE="libor_m"]Zřejmě jsi měl na mysli alternativu ke zdroji dat a ne k programu. Dle mého názoru je programu super. Do dalších verzí se počítá s možností volby alternativních zdrojů dat.[/QUOTE]

Provorade som mal na mysle moznost smeny programu.
Zdroj sa neda teraz menit? Sak som tam nieco take naseil...
ALe je to jednoa le ta TIME ZONE to ma nastvalo dost :>
Myrek_ce4you (188)|27.9.2005 15:40
[QUOTE="markjag"]... A teraz co som sa dozvedel na to som sa nahneval!
Dal som tam ze FIND POSITION (na Bratislavu, neviem co znamena to ze NAIST POZICIU ale dal som to, Bratislava je tam totiz normalne na vyber no ale ked som dal FIND POSITION ZMENILO MI TIME ZONE! DALO EAS EUROPE A CAS +2 hour !
KED NEVIEDIA CI SME ZAPAD ALEBO VYCHOD NECH IDU ..............[/QUOTE]
Klid, to uz se resilo, kdyz to das nalezt automaticky, tak to secte casove pasmo + eventualni letni cas = 2 hod. offset.
Kdybys mel tu cestinu, tak to uvidis v popisu policka ;)

xkovi_ce4you (568)|27.9.2005 15:41
To markjag:
Tak za prve klidek ;) Za druhe bych doporucil nejprve cist popisky primo v programu, pripadne predchozi diskuze SBSH Pocket Weather (nikoli tuto novou od verze 1.1), nebot by ses rychle dozvedel, ze PW do timezone zapocitava regionalni nastaveni lokace, VCETNE letniho/zimniho casu.. uz se to tu resilo, dokonce konkretne ja sem psal tvurci programu na foru SBSH, jak to s tim +1/2 hr vlastne je a bylo mi potvrzeno, ze se jedna samozrejme o +1 zonu, ale vcetne letniho casu je to +2;)
Navic jak sem rekl, uz od nejake verze 96 minimalne uz je to jasne napsano v detailnim nastaveni lokaci, kde si to muzes precist..pokud to nezvladas z anglictiny, zvol aspon cestinu, ktera je uz integrovana uvnitr, pripadne treba zdejsi od Myrka;)

EDIT: Myrku byl si rychlejsi :D
Zdenek Malinsky (9781)|29.9.2005 15:20
U nás třeba AH Mobile nebo Proficomp
markjag (386)|29.9.2005 18:03
[QUOTE="Myrek"]
Klid, to uz se resilo, kdyz to das nalezt automaticky, tak to secte casove pasmo + eventualni letni cas = 2 hod. offset.
Kdybys mel tu cestinu, tak to uvidis v popisu policka ;)
[/QUOTE]


Len tak mimochodom som pisal ze nemam verziu 1.1 ale 1.0 . To co si sem dal obrazok ja tam vobec nemam a ta veta keby bola po anglicky tak predsa viem co znamena ;) . Ale mne nevadi ze da +2. Mne ako som pisal vade ze to zmeni z Western Europe na East Europe ale kaslite na to. Asi budem pouzivat SPB PocketWeather ci ako sa to vola.
Preco? Ma krajsie ikony a lepsie to proste ukazuje. U tohoto u SBSH som nenaseil nastavenie ake udaje ma ukazovat presne (aspon vo v1.0).

~~~~~
Nechcem zakladat new thread tak sa spytam tuto. Ako dam v SBS Pocket Weather-ovi mesto NOVE ZAMKY? v SBSH bolo na vyber no vsak v SBS nie je a ked som dal zip code nase postove smerove cilo 94001 tak mi to ukazuje velmi divne hodnoty. Napriklad v Bratislave ma prsat ale na Nove Zamky ukazuje slnecno pricom aj tu prsi :>> .

Dik za rady.
luboszevsi (28)|29.9.2005 18:37
Poradí mi nekdo, jaký kód nastavit pro Pardubice, které nejsou v seznamu lokací a pYípadn jaký kód METAR (jestli pardubické letiste podává tito informace).
K cemu je soubor icao.zip, nejsou tam náhodou kódy Metaru.

Díky za info:-)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.9.2005 19:12
Tak ještě jednou a snad naposledy, bylo to zde v jiných částech fóra publikováno.... zde je seznam CZ lokací, jejich mzn. kódů a zdroje METAR, ze kterého příslušná lokace sosá data (neplatí stopro, u METAR zdrojů k lokacím je trochu bordel).... je připojen i výklad METAR zkratek:

EZXX0001 Beroun LKPR
EZXX0002 Brno LKTB
EZXX0003 Český Těšín LKMT
EZXX0004 Frýdek Místek LKMT
EZXX0005 Karviná LKMT
EZXX0006 Kladno LKPR
EZXX0007 Kolín LKPR
EZXX0008 Opava LKMT
EZXX0009 Ostrava LKMT
EZXX0010 Plzeň LKKV
EZXX0011 Písek LKPR
EZXX0012 Praha LKPR
EZXX0013 Rosice LKTB
EZXX0014 Slavkov u Brna LKTB
EZXX0015 Tábor LKPR
EZXX0016 Ústí nad Labem EDDC
EZXX0017 Cheb LKKV
EZXX0018 Přimda LKKV
EZXX0019 Churáňov LOWL
EZXX0020 Milešovka LKPR
EZXX0021 Kocelovice LKPR
EZXX0022 Praha Libuš LKPR
EZXX0023 Liberec LKPR
EZXX0024 Kostelní Myslová LKTB
EZXX0025 Přibyslav LKTB
EZXX0026 Ústí nad Orlicí LKTB
EZXX0027 Červená LKMT
EZXX0028 Holešov LKHO
EZXX0029 Lysá Hora LKMT
EZXX0030 České Budějovice LOWL

LKPR -- Praha/Ruzyně
LKMT -- Ostrava/Mošnov
LKTB -- Brno/Tuřany
LKHO -- Holešov
LKKV -- Karlovy Vary
LKLB -- Liberec
LKKU -- Kunovice
LKKB -- Kbely
LKVO -- Vodochody
LKOT -- Otrokovice
LKPD -- Pardubice
LKCV -- Čáslav
LKNA -- Náměšť nad Oslavou
LKPO -- Přerov
EDDC -- Drážďany
LOWL -- Linec
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.9.2005 19:26
TO markjag:
Koukám, že tak jako si pleteš názvy programů o počasí, tak si pleteš i pojmy kolem kódů...

Programy o počasí: PocketWeather je od SBSH, Spb Weather je od SPB a Wather Panel je od Marsware... to jsou u nás nejvíce užívané programy o počasí, než se budeš ptát případně na další věci, jako kde koupit a jak nastavit, použij google a dále vyhledávání zde v diskuzním fóru, většinou se ptáš na věci, které jsou z naší strany již dávno vyřešené a lze je dohledat...

Nastavení lokací je u uvedených programů obdobné, tzn. že je možnost zadat ZIP kód, ale ten platí jen pro US, pokud jsi zadal poštovní číslo SR, tak to je ptákovina, mimo US území je to nepoužitelné.... Další možností je zadání tzv. mezinárodního kódu meterologoické stanice, pro ČR je to 30 lokací s kódem a žádnou jinou lokaci nelze nastavit... z toho plyne, že většina z nás zadá ke svému bydlišti nejbližší meteo stanici... V ČR můžeme být rádi, ža na tak malé území máme tak hustou síť meteo stanic, většina ostatních států je na tom podstatně hůře, ale stejně jsou i u nás brblalové.... Nastavení místa zvolením státu a následně zvolení jedné z uvedených lokací je totéž, jako zadání mzn. kódu, jinak řečeno, rozbalovací nabídka lokací je rovna nebo je menší (výběr) seznamu meteostanic s jejich mzn. kódem. Kolik je v SR stanic s mzn. kódem, to nevím vyhledej si sám.
markjag (386)|30.9.2005 11:06
co sa tyka toho ze sa tu pytam na SBHS PocketWeather a to ze ste to uz davnejsie riesili je zapricinene tym ze som lama, pda mam chvilku, pred tym som diskusie necital a vyhladavanie my hodi diskusie o ktore nemam zaujem.
Je my luto ze vas takto hrozne stve to po mne citat ale ono nemyslite ze by tak asi viac pomohlo my naucit sa vyhladavat a podobne keby ste na miesto "Hele marku nauc se vyhladavat je tady toho spousta." povedali na sledovne "Marku skus vo vyhledavaci najit XYZ. Je toho tady spousta" . Totiz vyhladavac sa krasne pouziva ked nie ste lamy a viete o co ide. Ja som chcel ten ZIP CODE> Vyhldaval som diskusie s nadpisom SPB Weather aj SBHS PocketWeather. Skusal som hladat ZIP CODE, POSTAL CODE.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.10.2005 11:37
Info z fóra SBSH:
Připravuje se podpora animovaných ikon pro PW, pravděpodobně bude i podpora animovaných snímků z radarů... Juni, autor často používaných skinů, připravuje novinky, které budou obsahovat mimo běžných ikon různých programů i animované ikony pro PocketWeather, dříve je ve svých souborech dodával jen pro WeatherPanel... bude to něco pro hračičky, no :D .
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2005 16:21
Animované ikony fungují a vypadají dobře i na QVGA.
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 16:23
Kdyz uz tady tento topic je - mozna pisu blbe, ale nevim kde jinde se zeptat/zakladat kvuli tomu novej topic...
Kde se daji sehnat (jestli vubec) nejake jine ikonky mracku do PocketWeatheru? Ty standardni jsou moc obycejne a na ofic. strankach jsou jen asi 3 skiny a z toho jeste jeden placenej :? Ted jsem se dival na ten WeatherPanel - ten vypada dobre :yes: Obzvlaste ten standardni skin - jeste kdyby byl animovanej.. (ty animovany se mi moc nelibi). Ale ze by se mi kvuli tomu chtelo prechazet...
beecher (9270)|11.10.2005 16:34
No, problem je, ze diky silene praci WillyhoG, tak snad je malokdo, kdo v PocketWeatheru nepouziva jeho Dedicated ikony a tak nejake dalsi ikony nejsou moc potreba... ;)
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 16:39
[QUOTE="beecher"]No, problem je, ze diky silene praci WillyhoG, tak snad je malokdo, kdo v PocketWeatheru nepouziva jeho Dedicated ikony a tak nejake dalsi ikony nejsou moc potreba... ;)[/QUOTE]
Souhlasim, to bylo to prvni, co sem udelal, ze sem nahral Dedicated ikony a jsou super..a velice casto je WilliG updatuje a vylepsuje..divim se, ze mu za to SBSH neco neplati:D Prijde mi, ze PW bez jeho ikonek je opravdu hnus a vdeci mu za to, ze treba kvuli vzhledu lidi nejdou ke konkurenci..
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 17:12
Jo - super - diky moc za tip - to jsem chtel :yes: Konecne se na to da i divat :D
A kdyz uz jsme u toho - da se nejak nastavit sirka toho today pluginu? Treba ze bych ho chtel pres celou obrazovku a predpoved na jednotlive dny pod sebe ;)
(predem se omlouvam, jestli to najdu, ale na prvni pohled jsem to v menu nevidel)
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 19:08
[QUOTE="Kato"]
A kdyz uz jsme u toho - da se nejak nastavit sirka toho today pluginu? Treba ze bych ho chtel pres celou obrazovku a predpoved na jednotlive dny pod sebe ;) [/QUOTE]
Je to v nastaveni na karte "Obrazovka dnes"..tam si muzes nastavit ruzne podoby pocasi na today..ale to, co pises nejde, ovsem po tapnuti na ikony pocasi,vicemene ti to udela prave to,co chces;)
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 19:17
To jaksi neni presne to pravy orechovy... chtel jsem si to dat cele na jedno virtualni today - pekne velke ikony a pod sebe - a holt mam asi smulu.

A kdyz uz tenhle prispevek pisu - ty ikonky od WilliG - nedaji se nejak dostat i do WeatherConsole? Tam jsou furt ty hnusny ikonky...
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 19:24
Staci opet kouknout do nastaveni, treti karta "Zobrazovat", tam mas weather console icons, zvol i zde ikony od williho;)
Kato_ce4you (970)|12.10.2005 14:32
Tak mne to nedela - ale faktem je, ze ho mam ve WAD na jine virtualni strance...
Ale velmi casto se neda vlizt do WeatherConsole a nebo ta nabidka, co vyskoci po tapnuti na displej - musi se chvilku pockat...
Ale nechci delat nejake zarucene zavery - mam ho od soboty/nedele ;)
Shanti (34)|13.10.2005 09:27
Mam dotaz: mam nahranou verzi 1.1 trial a nezobrazuji se me faze (ikony) mesice, nikde. Mam nekde problem a nebo to je tou demo verzi? Jinak se zda ze vse funguje. Diky za info.
simir_ce4you (274)|13.10.2005 09:33
to je divne,urcite si na obrazovce kde mas predpoved posouval smerem do prava pomoci sipky?faze mesice jsou az na konci,pokud jo a nemas je tam tak nevim,ale myslim si ze tam urcite budou:)
Shanti (34)|13.10.2005 09:42
Ano posouval jsem ale mam tam prazdne obdelnicky:? Take v přehledu dole jak je faze mesice, východ a zapad slunce tak ja take prazdnej odelnik tam gde predpokladam mam bejt ikona...
beecher (9270)|13.10.2005 10:58
Shanti, mas tam nahrane VGA ikony?
Shanti (34)|13.10.2005 11:07
mam to je ten problem? teda mel, ted instaluji znovu, tak uvidime;-)
Ganja_ce4you (324)|19.10.2005 14:23
je to sice cool na today,ale muj mdac jede tak na 20% .. sileneeee,ale silneee to zpomaluje cely mdac? vam to nevadi? nestava se vam to?
Marty-McFly (384)|19.10.2005 14:33
Ano, to se mi taky stavalo, takze letelo pryc..
Mám v today jen pocket plus a uz tak to je hodne pomale..
Kato_ce4you (970)|19.10.2005 14:55
No - jelikoz pouzivam WAD, tak mam pocasi na vlastni virtualni strance a tim padem pokud jsem na jine strance, tak o nem mile MDAcko ani nevi :cool: (a tim padem zadne snizovani rychlosti)
Ganja_ce4you (324)|27.10.2005 08:07
tak porad pocasi mam,ale neda se nahodou zmenit synchronizacni server napr. allweather nebo jiny "zaruceny" , ktery pouzivam v compu .. protoze tohle ukazuje 7 dni deste a pritom ma byt pekne..prakticky je tam porad dest .. je to o nicem
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.10.2005 14:16
V jiné části fóra se debatuje kolem problémů s automatickým přechodem na letní/zimní čas pod WM03... u mne normálně vyskočila hláška systému, že byl upraven čas a tak jsem se šel podívat do PocketWaether, jak je na tom v tolik diskutovaném časovém pásmu, tzn. že v letním období jsme vedeni jako GMT+2.... no a co myslíte... mám to tam, automatika funguje a časové pásmo ve správném časovém období = zimní čas, je správně GMT+1, Adrian fakt nekecal :D
lukike (278)|31.10.2005 17:48
[QUOTE="Ganja"]tak porad pocasi mam,ale neda se nahodou zmenit synchronizacni server napr. allweather nebo jiny "zaruceny" , ktery pouzivam v compu .. protoze tohle ukazuje 7 dni deste a pritom ma byt pekne..prakticky je tam porad dest .. je to o nicem[/QUOTE]

Mne to zobrazuje celkom oki,len rano mi ukazovalo ze bude prsat a teraz ze bude koncom tyzdna svietit slnko....tak uvidime :D :D :D
code (174)|31.10.2005 20:18
Asi trochu lamackej dotaz, ale jak mam dostat aktualizovane data pres active sync do PDA.

EDIT: Tak ted se me to 1x aktualizovalo ale po 2x uz se tomu nejak nechce... Pritom aktualizace mam nastaveno po 30 minutach.
belkov (140)|4.11.2005 10:16
PW mi zmizel z today panelu,z karty spustit jde nevíte kde může být problém? HP 6515
belkov (140)|4.11.2005 10:26
Nemám trial;) ,ale poctivě koupenou verzi