Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc- kalibrace displeje

bubo_ce4you (151)|25.9.2005 02:04
Mám MDAc necelé 3 měsíce a zjistil jsem, že se mi začíná "rozjíždět" kalibrace displeje :-( Zatímco po kalibraci odpovídá reakce displeje místu dotyku, po několika hodinách mi začíná levá strana displeje "ujíždět" tak, že při dotyku na virtuální klávesnici to píše vedlejší písmena :-(((

Máte s tím někdo zkušenost? Je na to jiný lék než servis?

Zdenek
duffioso (537)|25.9.2005 14:48
Co zkusit HR????
bubo_ce4you (151)|25.9.2005 15:36
To by mohlo pomoci???

Znamená to, že systém či ostatní software je tak problematický, že se to takto mrší?

Zdenek
beecher (9270)|25.9.2005 16:21
Programy by za to rozjizdeni nemeli mit odpovednost. Zkuste chvili fungovat bez nich, pokud to bude delat dale, tak jsou dve moznosti. Spatne nalepena folie nenbo je v haji dotykova vrstva a pak je to na reklamaci...
bubo_ce4you (151)|25.9.2005 18:00
Takže když bych oddělal folii, tak tento vliv můžu eliminovat, co? Předpokládám ale, že ani tu adhezní pak už zpátky dost dobře nedám, takže to pak chce rovnou koupit jinou...

Tak díky

Zdenek
duffioso (537)|25.9.2005 19:41
To Beecher:Jestli ale ma tu folii od zacatku,tak je nepravdepodobny,ze by se mu soupla,anebo udelala nejakou neplechu!!!Po zaloze,kdyz udela HR,tak urcite nic nezkazi!!!Kamaradovy taky zacal blbnout display,respektive odezva displaye na tapnuti,bylo to nepresny atd.Az HR pomohl!!!
bubo_ce4you (151)|25.9.2005 23:12
Díky, zkusím postupně oboje. Pořád je to lepší než dávat své "kuřátko" do servisu a být bez něj ;-)

Zdenek
duffioso (537)|25.9.2005 23:16
jasne,prubni to a uvidis....HR vyloucis SW chybu a pak muzes resit HW chybicku...pak az na konec servis...jen ho radsi neotvirej:D
xcrack (24)|27.9.2005 10:12
Mam compacta pres pul roku a cca v poslednich 14 dnech zacinam mit stejny problem. Po zkalibrovani to jede OK, ale treba druhy den uz mi nekdy ujizdeji pismena, taky do boku :(
Zadnej novej soft tam nemam, folii to urcite neni, SR nepomaha a do HR se mi zatim nechce.
bubo_ce4you (151)|27.9.2005 10:25
Já si s tím chvíli hrál a zdálo se mi, že to dělá po období "nečinnosti", kdy mi tam naskakoval screen saver SPB Time - tak jsem ho preventivně vyhodil a zatím to píše pořád dobře...

Tím jsem daleko od toho říci, že to bylo tím - spíš to bude náhoda. Ale je pravda, že teď se to už 2 dny neobjevilo a jede to dobře. Nevím, zda hardarová závada tohoto charakteru může mít tento "nahodilý" průběh či zda to opravdu připsat nějakému programu? Byť na ten program obecně nevěřím...

Každopádně, do HR se mi taky silně nechce, to je pak pryč půl dne na opětovnou instalaci :-( Ale pokud se to tak znovu objeví, tak vše zazálohuju a pak asi ten HR udělám a budu MDAc o víkendu používat pouze se základním softwarem a pak to tam naleju ze zálohy zpět...

Zdenek
duffioso (537)|27.9.2005 10:59
HR u me trva asi 5 minut a jedu zase v pohode...jde o zvyk :-)
bubo_ce4you (151)|27.9.2005 21:19
Tak včera byl ten displej celý den v pohodě a dnes se rozjel 2x za sebou - to by člověk skoro řekl, že v tom opravdu je nějakej program :-( Ale je divný, že to začalo dělat až teď, kdy jsem nic nepřidával... Ach jo...

Zdenek
duffioso (537)|28.9.2005 11:04
pomoci HR to vyloucis...pak muzes resit dalsi veci!!!!!:yes:
bubo_ce4you (151)|30.9.2005 09:24
Udělal jsem HR - a obnovu ze zálohy (nemám čas to celý přeinstalovat) a výsledek je stejný :(

Takže ještě zkusím HR a vše znovu nainstalovat, ale na to budu muset najít čas a odvahu... :)

Zdenek


duffioso (537)|30.9.2005 12:15
ja nic ze zalohy do cihlicky nesypu...vsechno je cista instalace a mam ji hned....staci si jen vsechny utilitky a programky dat do jedny slozky v pc a pak jen klikas a sypes to tam...je to hned,a na karte si muzes udelat slozku kde budes mit CABY a jen to spustis..je to opravdu hned...tou zalohou sis tam mohl znovu nasypat nejakou tu nekompatidebilitu a je to tudiz prd platny!!!!
xcrack (24)|14.12.2005 09:18
Hmmm, tak bohuzel HR u me nepomohl (ani opakovane), za chvili se mi to rozjede zas. Zajimave je, ze to ujizdi do vsech moznych stran. Zadny novy software tam nemam, tak nevim. Do servisu se mi to dat moc nechce, byl bych bez sveho milacka jak nahy v trni :)
beecher (9270)|14.12.2005 12:01
Mam obavy, ze nic jineho nezbyva...
Jeste mne napada... Nemate tam folii?
xcrack (24)|15.12.2005 09:28
No folii tam mam, ale drive to byla origos, dneska je to Brandon a dela to stale, takze folii bych taky vyloucil. No asi se budu muset s tim naucit zit.
bubo_ce4you (151)|15.12.2005 09:36
Mně pomohlo přehrání OS na poslední verzi 1.13

Z
ZRH (47)|15.12.2005 09:57
Mám taky MDAc a každý den kalibruji tak 2x. Začalo se mi to rozjíždět tak před měsícem. MDAc mám cca od srpna (nové). Právě jsem se na to chtěl dnes zeptat, a vidím, že nejsem sám.
Udělal jsem několikrát HR, ale dělá to pořád, i když vše instaluji z cabů (žádná záloha).
ZRH (47)|15.12.2005 09:58
A zapomněl jsem dodat, že folii nemám (a nikdy jsem neměl). Nečistotu kolem displaye žádnou nevidím.
Saman_ce4you (1451)|15.12.2005 10:17
To je rozhodne HW zavada, to bych nevahal reklamovat. Me tohle dela stary Palm Vx a je to vopruz. Na skoro 2 roky starem HP2210 no problem..
JecminekMaselnik (464)|9.3.2006 16:57
stava se mi, ze se rozjede kalibrace displeje za chodu qtek 9100. Je to pokazde jinak (mysleno "ujeti" vpravo, vlevo, nekdy i nahoru dolu) i jinak dlouhe dlobe, sw nakalibrovani z control panelu jde, nicmene nekdy pomuze na delsi, jindy na kratsi dobu. Zadnou zakonitost jsem zatim nevysledoval, snad jen ze pri intenzivnejsi pouzivani se jev projevi vetsinou drive, ale neni to tutove pravidlo.
Jelikoz i kdyz je displej uplne rozhozeny, pomuze SR, podeziram z toho rozhozeni nejakou aplikaci, nebo jejich kombinaci. Moc si v tuto chvili nedovedu predstavit reklamaci, protoze jev se objevuje nahodile a po SR vzdy zmizi, tu na delsi, nebo kratsi dobu, takze si dovedu predstavit tu reakci servisu...
Delalo mi to jak na puvodni ROM, tak na 1.6.7.1 tak i na soucasne 2.8.7.1 WWE.
Mate nekdo dalsi na qteku (variu) podobny problem, pripadne rovnou reseni jine, nez SR kazdy den rano a vecer?
Jako rezidenti mi bezi mnotes, pocket controller, IWpro mala lokalisace, PocketZenPhone, smartskey a vic nic.
JecminekMaselnik (464)|10.4.2006 15:59
tak jsem učinil zajímavý objev: odinstaloval jsem interwrite pro a jak mi docházelo k rozbití kalibrace klidně i několikrát denně, tak již 10-dní od odinstalace nemám problém. Nejspíš to bude vina nějaké kolize, ale to jsem zatím nenašel.
cihla_ce4you (21)|25.4.2006 09:41
mam stejne problemy jak vy všichni, HR a SR nepomaha, zkoušel jsem nechat MDAc několik dnu bez instalace SW, také nic. interwrite jsem taky odinstaloval a také nic. Vždy se to za pár dnů vrátilo. Vypadá to, že si budu muset udělat chvíli a zajít do servisu
Jaros_ce4you (7)|8.5.2006 19:11
Caute, nepodarilo sa to tu niekomu opravit? Tiez mam ten isty problem a skusal som vsetko co tu bolo popisane ale nic nepomohlo.
Nerad by som bol mesiac bez mobilu...
Zrejme to je dost casta zavada u MDAc
bhc001 (2)|11.5.2006 15:32
Tak ho mam v servisu. jsem zvedav s cim se mi vrati. zajimave je ze se to deje naprosto nahodne. dva dnnic a pak treba behem hodiny 5 x.
cihla_ce4you (21)|18.5.2006 10:34
napiš potom jak si dopadl v servise, chystám se tam taky ale nechci tam MDAc mit 30 dnu
bubo_ce4you (151)|22.5.2006 21:02
Minule mi přehráli OS a byl klid asi 6 měsíců, teď se to začalo opakovat - takže spíše mi to připadá na software než HW...
cihla_ce4you (21)|25.5.2006 10:08
OS jsem zkoušel také přeinstalovat, jak na starý tak na nový. Někdy se to rozhodilo za chvilinku a někdy za pár dnů. občas mám chuť s MDA praštit o zem -(
cihla_ce4you (21)|19.6.2006 17:59
tak jsem dal na začátku černa MDAc do T-mobilu a nahlásil jsem problém s tou kalibrací, no a za 3 dny byl zpět a jediné co v servisu udělali, že vyměnili kameru (nevím proč, žádný problém s ní nebyi) a klávesnici, ale nevím jakou a ještě přehráli sw. No a ještě tentýž den se mi problém s kalibrací vrátil, tak jsem se rozhodl ho odnést přímo do autorizované servisu GSMOBIL a tam jsem jim problém předvedl přímo na příjmu, a teď jsem si mobil zase po cca 5 dnech vyzvedl a ejhle, závada se prý neprojevila a přehráli jen sw. Ale jen co jsem vyšel ze servisu a zapnul MDAc, tak se ihned problém zase vyskytl. Ihned jsem se otočil a MDAc jsem jim zase odnesl, ale bylo mi řečeno, že toto rozkalibrování je prý normální (tak nevím jestli když mi to píše místo "d" třeba "a" je normální rozkalibrace -)). Asi si ten mobil nechám někde opravit za peníze a T-mobilu dodam fakturku k proplacení -)
cihla_ce4you (21)|12.7.2006 15:51
Tak po opětovné 3 reklamaci my byl vyměněn display a nyní 2 dny se tváří být MDA ok, tak snad už nenastanou žádné problémy
fisik_ce4you (115)|12.7.2006 19:52
taky mam s timdle obcas problemy, ale pripada mi ze to rozkalibrovani vznika soft resetem ... uvidime, zatim me to kalibrovani nejak zvlast nevadi, tak nejak se to vyvrbi
Jaros_ce4you (7)|14.7.2006 17:36
Mal som tiez tento problem, po vyskusani vsetkych moznosti som bol nakoniec nuteny odniest MDAc do predajne kde som nahlasil chybu. Po 30 dnoch mi ho vratili s tym, ze bol vymeneny display. To bolo pred 3 mesiacmi a doteraz v pohode. Normalne to urcite nieje, je to dost casta zavada na MDAc.
Stanik_ce4you (77)|15.7.2006 01:23
me pripada,ze u me ta to muze spb pocket plus. bez nej mi k rohozeni nedoslo a kdyz jsem ho dnes opet nainstaloval, tak uz zase kalibruju 2x dene.
cihla_ce4you (21)|26.7.2006 12:06
tak po výměně displaye mi 3 týdny funguje bez problémů, mám také nainstalovaný spb pocket plus. SW problém to určitě není