Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cestina

Wosonj (10)|25.2.2002 17:05
Mam IPaq 3630 s Pocekt PC 2002 a par problemu:

- nemuzu nikde nastavit zobrazovani cestiny. Nevadi mi ze nemuzu cesky psat, ale alespon v Pocket IE bych chtel cestinu - jak toho dosahnu? V Advanced mam na vyber pouze z kodovani Western a UTF-7 nebo UTF-8. V soucasne dobe se misto temer vsech ceskych znaku zobrazuji paznaky (neni to problem rozdilu ISO-8859-2 a Windows-1250).

- Na vsech screenshotech na vsech serverech je pouzivana nejaka aplikace na cestinu, zobrazena jako ikonka CE v liste dole. Co to je? Kde se to da stahnout? (a kolik to stoji?) Nasel jsem sunnysoft.cz, ale kdyz jsem po 10minutach surfovani jejich webem nic nenasel, tak jsem se na to vybodl.

- Zadavani cisel: S character recognizerem jsem se naucil pracovat rychle a vcelku spolehlive, ale jak pres nej spolehlive zadavat cisla je mi naprosto nejasne - jak mam psat 0 a 8 aby se od sebe rozlisily? a jak 9?

- Zkousel jsem nainstalovat Compaq Dashboard (aktualizovanou verzi) ale instalacni program mi (po nahrani, uz na IPaqu) zahlasi, ze tento SW nelze pouzivat s jinymi vyrobky nez Compaq. Docela by me zajimalo, kdo jiny tedy muj IPaq vyrobil ;-)

- Themes: kde mam vybrat Theme pro Today? Podle navodu na Microsoftu u Powertweak pro PocketPC to najdu pres settings - today - rolovatko na strance. To tam nemam.

- Podsvetleni: automaticke podsviceni funguje celkem OK, ale obcas jsem v prostredi, kde nastava u SW dilema svitit ci nesvitit - coz se projevuje blikanim podsviceni v cca 5sec. intervalech a spolehlive to znemoznuje jakoukoliv praci. Existuje nejaka aplikace, ktera by dokazala nejak jednoduse vylepsit/vypnout tuto automatiku? Vim ze to mohu udelat rucne, ale pak to zase musim slozite vracet zpet...
Pavel Koza (4761)|25.2.2002 21:11
1. Je nutna aplikace tretich firem, standardne NENI podpora cestiny obsazena. Kouknete trebas na http://www.sunnysoft.cz/, nicmene pokud jste to zarizeni kupoval v cesku, tak byste mel mit cestinu bundlovanou (na prilozenem CD).

2. Aha, mel jsem si precist celej prispevek driv, nez na nej budu odpovidat[;)] Proste potrebujete tohle, v pipade nejasnosti jim zavolejte.

3. Chce to chvili cvik, pripadne existujou aplikace, ktery nabizej jiny moznosti vkladani, respektive jiny typy tech input panelu.

4. Compaq Dashboard je pouze pro radu 3800, coz si samozrejme instalator umi ohlidat.

5. Opravdu to v Settings - Today neni?

6. No, jakas takas kontrola jde pres dlouhy stisk tlacitka pro zapnuti zarizeni, ale ta umi podsvetleni jen zapnout/vypnout.
Wosonj (10)|25.2.2002 21:36
Diky moc.

ad 1 - nevyjadril jsem se presne - toto jsem nasel - ale ja nechci pocestit cely system ale jenom ceske fonty v IE v nejlepsim pripade ceskou SW klavesnici. Jinak radeji pouzivam anglictinu, ceske preklady jsou vetsinou jen na obtiz. Kvuli tomu si cely balik kupovat nehodlam. Instalacni CD jeste prozkoumam, uz jsem to na nem hledal ale neuspesne. Koupil jsem IPaq pres net (original), takze kdovi kde je jeho zeme puvodu ;-)

ad 4 - aha. To jsem si neprecetl. Mam takovy pocit ze mi to web Compaqu sam nabidl ke stazeni kdyz jsem zadal typ pristroje... Ale moc jsem to info kolem necetl, to priznavam.


ad 5 - Aha. Tak zahada je vyresena. Mam Pocket PC, ne Pocket PC 2002 :-(

ad 6 - Zjistil jsem ze dostatecne reseni je zakryt cidlo palcem :-)

Wosonj (10)|26.2.2002 15:58
Jeste doplnim:

Na instalacnim CD cestina neni. Predpokladam, ze by me stacily ceske fonty, ktere jsou v adresari Windows - zkousel jsem tam nahrat Tahomu ze stolnich oken a (kupodivu) to jede, ale stale to neni cesky.

Rad bych proto poprosil nejakeho dobrodina, jestli by mi je neposlal na mail. Predem diky.

Dalsi dotaz se tyka PocketPC 2002 - prodava se upgrade CD nekde u nas? (a za kolik?) Nechce se mi to objednavat z USA...
Robson_ce4you (3)|14.8.2002 10:21
Prohledaval jsem diskusni skupiny za ucelem ziskat odpoved na otazku, ktera tady defakto byla polozena. Je mozne nahranim fontu ziskat cestinu v aplikacich, bez pouziti takovych SW jako Interwrite od Sunnysoftu? Zkousel jsem ho, ale nijak extra mi nevyhovuje a pravda je, ze z celeho baliku jsem potrebuji jenom funkci, aby programy zobrazovali ceske znaky korektne. Nepotrebuji ceskou klavesnici.

Dalsi vec, co bych se chtel zeptat, ze kdyz jsem se dival do slozky \windows\fonts je prazdna (anebo v ni nic nevidim) Jsou soubory s fonty ulozeny nekde jinde?
Pavel Koza (4761)|14.8.2002 10:29
Defaultni fonty jsou primo v adresari \Windows, proc tomu tak je, nevim. Pokud zkopirujete TTF font ze stolniho zarizeni na PDA (ted uz snad musite pouzit ten adresar \Windows\Fonts), Pak si vytvorte na stolnim pocitaci dokument, ktery pouziva prave dany font s cestinou a prekopirujte na PDA. Pokud to bude fungovat, mate vyhrano. Osobne si vsak myslim, ze nebude... Mam pocit, ze sw firmy musely ty fonty pro PDA trochu upravit. A pokud to upravily, je to jejich prace, a kopirovani je nelegalni[;)] Proto prosim nepsat pozadavky na jejich zaslani (to neni na Vas, ale na prispevek pred vasim).
Pavel Koza (4761)|14.8.2002 10:30
[QUOTE]Dalsi dotaz se tyka PocketPC 2002 - prodava se upgrade CD nekde u nas? (a za kolik?) Nechce se mi to objednavat z USA...[/QUOTE]

Zkuste primo Compaq.cz, nebo Sunnysoft.cz.