Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: iGO - mapy a navigace jen na SD kartě, zatím jen Maďarsko

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Navigační program"vše na kartě"... bez instalace, bez registrace, hlasová navigace zatím jen v anglině a maďarsky, ale navigace od domu k domu, 2D a 3D pohled, noční režim, podrobnosti ZDE... časem asi uvidíme, jak se program bude rozvíjet a zda skutečně překročí "hranice" ... nejen mapově, ale i případnou dostupností v ČR, tzn. za kolik a v jaké kvalitě podkladů...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

To uz tady probehlo davno, viz. http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9586

pripadne http://www.navngo.sk

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

No vidíš, já před napsáním zadal vyhledat iGO, pro jistotu jsem zadal i iGo a nic nevypadlo k navigaci (jen něco k videoprojektoru a něco k IPAQ), no nikdo není dokonalý, ani vyhledávání na ce4you, ani já

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Včera jsem měl tu čest vidět v reálu NavNGo ve verzi z května 2005. Docela jsem si od toho hodně sliboval, ale bohužel to vypadá dost blbě v porovnání s TomTom5. Takže moje postřehy:
    Grafika
    Plusy:
    * naprosto úžasná lábuž pro oči:
    * vyhlazování (antialiasing)
    * rozplývání do dálky (něco jako mlha)
    * plynulé otáčení a zoomování
    * animace (např. na místě pro odbočení apod.)
    * textury podkladu (např. voda není jen modrá, ale jakoby plastická) apod.

Mínusy:
    * na 400MHz CPU dost pomalý, tak 2-3 snímky za vteřin (přece jen je to daň za pastvu pro oči)
    * 3D režim je takovej podivnej, kamera jede pořád moc seshora, takže to spíš vypadá jako 2D. Když se použije fce naklánění a "zaměřím" kameru co nejvíc vodorovně, už to opravdu vypadá jako 3D a je to použitelný. Bohužel si to SW nezapamatuje a při další navigaci je opět 3D režim s kamerou hodně "kolmo". Nápodobně pokud je zapnutý Smartzoom, tak po prvním zoomování se kamera už nenaklopí zpět, ale zůstane v předdefinovaném naklopení pro 3D režim, což se mi vůbec nelíbilo.

Navigace
    Plusy:
    * hlasová navigace je přirozená, takže ne ve stylu "po 200 metrech odbočte", ale "odbočte druhou doleva"
    * při výpočtu trasy je možno vybrat řadu parametrů, jako "použít nezpevněné cesty", "povolit U-turn" apod.
    * dá se zapnout před hlasovou instrukcí gong, což se mi docela líbilo a upoutalo to pozornost, že se "bude něco dít"
    * "teploměr" (progressba) ukazující vzdálenost k aktuálnímu manévru
    * funguje "nastojato" i "naležato"
    * názvy ulic jsou jakoby na "cedulích", které jsou zapíchnuté do té ulice (podobně jako Destinator), je to čitelnější než psaní přimo do ulic, jak to dělá TT5
    * možnost volit mnoho bodů průjezdu, narozdíl od TT5

Mínusy:
    * hlasové instrukce jsou dost nekonzistentní. Odbočky ve městě hlásí třeba i s 400m předstihem (po 400m zahněte doleva), pak řekne ještě jednou "odbočte druhou doleva" a pak už nic, TT5 to ještě pro jistotu zopakuje těsně před manévrem
    * několikrát při cestě po hlavní silnici hlásí "držte se rovně", což mi přijde pitomé to neustále opakovat, spíš bych čekal, že mi pouze oznámí, až z té hlavní budu sjíždět
    * vše je takové titěrné a hůř čitelné, zvláště poté, co jsem zapnul TT5 je to znatelný (asi jako když člověk kouká na 1024x768 na 14" monitoru a pak to vidí v 800x600, sice je to trochu hrubší, ale líp čitelný a nenamáhá si tolik oči)
    * nemožnost spočítat alternativu pro uzavírku 100 a 200m, nabízí se jen 10 a 20km
    * nelze zrychlit náhled (Flyover) vypočítané trasy, zatímco v TT5 jde zrychlit až 5x
    * při náhledu neukazuje korektně zbývající čas ani vzdálenost
    * při výpočtu trasy není vidět progressbar
    * výpočet trasy je celkem pomalej
    * volby pro výpočet trasy (ekonomická, rychlá, krátká..., typ vozidla, zda je povolené mýtné apod.) změněné při výpočtu aktuální trasy se uloží jako default, což mi přijde dost pitomé

Ovládání
    Plusy:
    * celkem ergonomické, dá se ovládat bez stylusu

Mínusy:
    * ovládání TT5 je přece jen víc konzistentní
    * při zadávání názvů ulic, měst či POI se hned nenabízí to, co odpovídá zadávanému textu
    * stejně jako v TT5 nejde vlastní oblíbené ukládat do kategorií
    * místo na displeji není tak dobře využito jako u TT5

Podrobnost mapy nemůžu hodnotit, protože nemám srovnání, ale přišla mi dostatnečná. Osobně jsem byl dost zklamán. Oproti TT5 má sice hrozně krásnou grafiku a občas inteligentnější hlasovou instrukci, ale jinak jsem zažil docela zklamání. Uvidíme, dneska je září, třeba na tom ještě zamakali, řada věcí musí bejt hrozně snadno řešitelná (zrychlení flyoveru, progressbar pro výpočet trasy apod.)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Díky za "minirecenzi" , mám jen dotaz, zda NavNGo je to samé, co je nyní prezentováno jako iGO? Program, navigace i mapové podklady mají být v případě iGO instalovány na kartě, tzn. koupíš a provozuješ (případně zapůjčíš jinému) bez nějakých registrací, aktivací apod. ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ano je to to same, puvodne to mel byt Nav'n'Go, ale pak to prejmenovali...

A s tim, ze to maji zasun a jed, bych rekl, ze to bude velmi oblibene zbozi na jistem trhu...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Ano, zastrčí se karta a program se rovnou spustí. Jméno NavNGo se přejmenovalo na iGo, protože to původní bylo dost komplikovaný. Po pravdě řečeno ze jmen (pouze dle jména) navigací se mi nejvíc líbí Destinator a Dynavix.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Ktery zakaznici maji nejvetsi zajem o "zasun a jed"?

Tohle zrovna asi nebude "killer feature", protoze to vyrobci ostatnich navigaci velmi snadno take doplni. Staci mit na karte adresar 2577 a v nem soubor autorun.exe, ktery spusti novy proces.

Dynavix to uz i castecne ma - po zasunuti karty jsou obnoveni zastupci v menu Programs.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Rene, ty mne nechapat...

Tady nejde o to, ze by to byla killer feature, ale metodu sireni tohoto produktu...
    Co mi v tom pripade zabrani si tu kartu zkopirovat a mit navigaci v podstate bez nejakych problemu? V tomto pripade je to spoleh na lidskou slusnost a to chci videt...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tak v tomhle jsem te nepochopil, mas pravdu Richarde To, ze nejspokojenejsimi uzivateli tohoto programu budou zaprisahli warezaci, me nenapadlo

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

zel bohu i nejnespokojenejsi, je hezke cist narky a nadavky lidi, kteri jen uzivaji ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Jo zivot je holt svine a nekteri lide jeste vetsi

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

No aby jste se nedivili. treba si program bude hlidat svou kartu ( treba seriove cislo ) a bez karty nepujde

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

to neni podstatne, i kdyby tam ochrana byla, vse je resitelne...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Pokud to neni podstatne, tak proc to resis? To potom muzes u kterehokoliv programu resit, zda to nekdo zneuzije ci nikoliv.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. navigace v Ozi bez podrobné mapy ?
    Od BibaCZ v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-03-2008, 23:00
  2. Navigace nebo mapy pro Řecko
    Od habrda v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-09-2007, 20:57
  3. TT6 nenalezne mapy na SD kartě
    Od cubehash v sekci TomTom
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-03-2007, 09:32
  4. navigace na karte
    Od Jiří Koutný v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-11-2006, 23:27
  5. SW (mapy) + GPS navigace
    Od RStein v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-01-2005, 13:50