Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Existuje něco jako MS Access nebo jiná databáze pro PDA s PocketPC?

antonin_ce4you (1)|22.9.2005 01:46
Existuje něco jako MS Access nebo jiná databáze pro PDA s PocketPC?
hybo (3107)|22.9.2005 07:20
A hledal jsi? Treba zde najdes neco.
Milan Švec (938)|22.9.2005 08:30
Pro začátek zkus free XSForms od GrandaSoft (nyní verze 1.5).
Download (1,1 MB).



K dispozici je i free XSDesigner pro vytváření formulářů pro PDA na PC.
Download (8,5 MB).

Až bude Grandasoftu zase chodit homepage, mohly by být zase k dispozici různé jednoduše realizovatelné lokalizace (slovensky je, česky zatím chybí) a spousta hotových databází jako příklady.
BMzik (12)|5.3.2010 23:41
databáze - XSDesigner (a XSForms) nefunkční
Dobrý den.
Databázové systémy jsou jistě jedním z podstatných směrů využívání výpočetní techniky. Používám je na stolním počítači i notebooku. Když jsem si asi před 4 roky pořídil PDA hledal jsem vhodnou aplikaci pro tuto platformu. Na internetu jsem vyhledal aplikaci XSForms. Stáhl jsem ji, pravděpodobně ze stránek Grandasoftu (možná jako jeden instalační balíček) a nainstaloval. Na stolním počítači (s OS Windows XP) jsem si v programu XSDesigner připravil formuláře a v PDA jsem, přes aplikaci XSForms, mohl data vkládat a vytěžovat.
Pak jsem při přeinstalaci programy v obou zařízeních zrušil. V současné době, po té co jsem svůj destop zaměnil za notebook s operačním systémem Windows Vista, chci znovu v PDA využívat XSForms. Na internetu jsem nalezl verzi 2_201 a nainstaloval ji do PDA. Pracuje bez problémů i se starými daty, které jsem našel na záložním CD.
Problém nastal s programem XSDesigner. Přesto, že jsem se jej pokoušel instalovat z různých zdrojů (i různé verze) byl výsledek stejný. Instalace proběhla údajně úspěšně. Při pokusu o spuštění programu na notebooku se zobrazí okno s hlášením "Program XSDesigner přestal pracovat“ – system program ukončí a oznámí, zda je k dispozici řešení. Návrhu na řešení jsem se však nikdy nedočkal ani oznámení, že řešení nebylo nalezeno.
Prosím o pomoc někoho, kdo ví jak problém dořešit.Podle počtu stažení se zdá,že je dost využívaný a protopředpokládám,že mi někdo poradí. Předem moc děkuji.
Po marném hledání reaguji na váš, před léty publikovaný přízpěvek. Můj problém možná bude v kompatibilitě s Windows Vista. Pokud můžete dát aktuální radu rád ji přijmu. Děkuji
libor_m (1026)|6.3.2010 21:05
Zkoušel jsi to spustit v Compatibility Mode?
BMzik (12)|7.3.2010 10:07
Bohužel ani po změnách kompatibility postupně pro Windows XP/NT/2000/2003 se nepodařilo program rozeběhnout. Děkuji za snahu pomoci. Pro informaci uvádím konfigurační parametry a jeho hlášení.

Testovat nastavení kompatibility
Název nebo cesta k programu:
Launch XSDisigner V2
Nastavení kompatibility, které chcete použít:
Microsoft Windows XP (aktualizace Service Pack 2)
Zakázat vizuální motivy
Zakázat rozvržení plochy
Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI
Spustit tento program jako správce

Barevné schema bylo změněno.
Následující program provedl akci, která vyžaduje, aby systém Windows dočasně změnil barevné schema na typ Windows Vista- základní.
Program: Není k dispozici
Vydavatel: Není k dispozici
Identifikátor procesu (PID): 3708
Systém Windows automaticky změní barevné schema zpět na typ Windows Vista Aero po ukončení tohoto programu nebo
jiných programů provádějících podobné akce.
BMzik (12)|28.1.2011 13:42
Zdravím všechny zpřízněné duše.
Asi po roce odmlky jsem se pokusil XSDesigner znovu nainstalovat. A podařilo se - nevím v čem byl zádrhel a neuvědomuji si, že bych pro to něco podnikal (s výjimkou dříve testovaných pokusů o instalaci s nastavením kompatilbility). Problém byl sice s registrací ale nakonec jsem zvítězil. Děkuji všem za snahu pomoci.