Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact - drobnosti

Jano Skokanek (27)|21.9.2005 16:43
Ahoj,
hladal som v archive odpoved na nizsie uvedene - mozno zle (ak su to vyslovene FAQ, tak sa ozaj ospravedlnujem).

Neporadite, prosim s tymito drobnostami?

- zoznam sieti operatorov:
Kde sa da nastavit nazov operatora?
(mam tam 2 x Eurotel - raz cesky, raz slovensky a chcel by som ten
slovensky upravit na T-Mobile.sk)

- SMS
Kde sa da nastavit, aby bolo posielanie doruceniek SMS
zadane DEFAULT pre vsetky spravy (a nemusel som tuto vlasntost
preklikavat pri pisani kazdej SMS rucne).

- velkost pisma:
Kde sa meni pre Today obrazovku a pod. to som nasiel.
Ale da sa menit aj pre hlasky budika a oznamy o prave volajucom?
Predvolene pismo je tak male, ze ho bez okuliarov neprecitam ;-)

- Lokalne spravy (Broadcast kanaly)
Da sa nejako nastavit, aby sa zobrazovali niekde na Today a nechodili
ako samostatne SMS?
Radek Novák (309)|21.9.2005 16:50
SMS - Dej hledat doručenka tady v foru a jiste zjistis, jak na to :yes:
hybo (3107)|21.9.2005 16:59
operatori... proc? k cemu je to dobre? Sit se zobrazuje podle toho, jak jsi do ni prihlasen

velkost pisma...lze nastavovat fonty a velikosti, pripadne rezy pres registry, nebo tweakovaci utility, ale neni tolik polozek, aby slo nastavit vse, jedna se o nekolik systemovych parametru a nekde se Ti ten font bude zdta OK, jinde bude ale jiz malej, nebo velkej a nebudes to moct zmenit....

Jano Skokanek (27)|21.9.2005 17:26
[QUOTE="hybo"]operatori... proc? k cemu je to dobre? Sit se zobrazuje podle toho, jak jsi do ni prihlasen
[/QUOTE]

Protoze jsa ve Skalici jsem (krome jinych) chytal signal dvou operatoru, kteri se jmenovali "Eurotel" a ja nikdy nevedel, jestli je to prave "Eurotel - CZ", nebo byvaly "Eurotel - SK" (teda dnesni T-Mobile SK).
A protoze byl misty signal meho operatora (T-Mobile SK) slabsi, nez signal ceskeho Eurotelu, tak me to vyslo relativne draho ;-)

Tak bych priste rad vedel, ktery "Eurotel" je ktery ;-)
hybo (3107)|21.9.2005 18:49
Roaming je indikovan, nebo ne? ;)
Pavlucha (1496)|22.9.2005 08:55
[QUOTE="Jano Skokanek"]

... Tak bych priste rad vedel, ktery "Eurotel" je ktery ;-)[/QUOTE]

A co si nastavit pevnou volbu sítě? Pak telefon přeci nehledá nic jiného ...
beecher (9270)|22.9.2005 09:09
[QUOTE="hybo"]Roaming je indikovan, nebo ne? ;) [/QUOTE] A pokud neni aktivni, tedy ten roaming, tak se do zahranicni site neprihlasi, ze... ;)
Jano Skokanek (27)|22.9.2005 09:20
[QUOTE="hybo"]Roaming je indikovan, nebo ne? ;) [/QUOTE]
?? Jak ??
Ja ho mam porad aktivni, ale ze jsem v roamingu poznam jenom podle nazvu operatora, ktery se mi (nekde) zobrazuje.
A _ten_je_v_pripade_obou_Eurotelu_u_meho_MDA_STEJNY!_
Jesli existuje na indikaci toho, ze jsem v roamingu a ne u domovskeho operatora jeste nejaky jiny priznak, nez nazev operatora, tak o nem nevim a rad se se priucim...
Jano Skokanek (27)|22.9.2005 09:33
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Jano Skokanek"]

... Tak bych priste rad vedel, ktery "Eurotel" je ktery ;-)[/QUOTE]

A co si nastavit pevnou volbu sítě? Pak telefon přeci nehledá nic jiného ... [/QUOTE]

Panove, ale prave v tom je jadro pudla (a me otazky):
a) operator se v telefonu neidentifikuje zadnym nazvem - posila tam sve CISLO. A, AFAIK, v kazdem mobilu je nabouchana prevodni tabulka, ktera toto cislo prevadi na nazev. U nekterych mobilu je editovatelna snadno, u nekterych ne. U MDA Compact jsem ji nenasel vubec. Presneji: nasel jsem seznam operatoru, ale neprisel jsem na to, jak ho upravovat.
b) ano, pevne nastaveni site problem resi. Ale: bezne mam zapnutou automatickou volbu operatora - to je kvuli tomu, ze kdyz se clovek pohybuje (napr.) v zahranici, kde je nestejne pokryti ruznych operatoru, aby si nemusel s vyberem site porad hrat.

A ted ta realna situace: prijdete na misto, kde jsou vsechny mozne signaly (trebas v kempu, kde chci prespat). Anzto je domovsky operator levnejsi, chcete se (napevno) pripojit napr. na slovensky T-Mobile. Ale ouha: dam si vylistovat site a tam mam 2 x nazev "EUROTEL" - a bez jakehokoli priznaku, ktery by mi poradil, ze KTERY z tech dvou EUROTELU je ten spravny (nebavme se ted o tom, ze jeden z tech Eurotelu uz davno Eurotelem neni).

Panove, ja nepotrebuji navod, jak tu situaci obcurat (pokud nekoho zajima, jak jsem to vyresil v danem konkretnim pripade: zapnul jsem si na chvili Broadcast spravy a kdyz mi z BTS prislo, ze "Skalica", tak jsem vedel, ze jsem na spravne siti).
Mne by zajimalo systemove reseni: teda KDE a JAK na MDA Compact lze editovat ty tabulky, ktere prevadi cislo operatora na jeho nazev.
Jano Skokanek (27)|22.9.2005 09:35
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"]Roaming je indikovan, nebo ne? ;) [/QUOTE] A pokud neni aktivni, tedy ten roaming, tak se do zahranicni site neprihlasi, ze... ;)[/QUOTE]
Nevim o moznosti, jak docasne disablovat roaming nejakou volbou z mobilu.
AFAIK bych musel kvuli tomu kontaktovat operatora.
Jano Skokanek (27)|22.9.2005 09:42
[QUOTE="hybo"]
velkost pisma...lze nastavovat fonty a velikosti, pripadne rezy pres registry, nebo tweakovaci utility
[/QUOTE]
Pls., poradis:
a) kde je nejaky popis toho, kde se ktery font nastavuje (hrabani v registry mi nevadi, jenom vedet kde a co)
b) pripadne nejakou, pro tento ucel (mordovani fontu), overenou tweakovaci utilitu?

Na netu je tuznych tweakovacek HAFO, ale ja bych si opravdu potreboval pohrat jenom s temi (resp. -konkretne- s temi) fonty, kterymi se zobrazuji alarmy.

Predem dik.
hybo (3107)|22.9.2005 11:22
jak jsem rekl, nevim, jestli je mozne zmeny prave tento font samostatne, spise ne, takze budes muset zmenit jinej (mozna primo systemovej) a tim se zase ovlivni neco jine....

Jeste k tomu roamingu, Tobe se nezobrazuje "Eurotel CZ" a "Eurotel SK"? Pokud si pamatuji, tak krome toho se mi jeste roaming indikoval snad nejakym prodlouzenym triuhelnikem, jen nevim, jestli to byl jen GPRS roaming, nebo i hlas....
Jano Skokanek (27)|22.9.2005 14:31
[QUOTE="hybo"]... jestli je mozne zmeny prave tento font samostatne.... a tim se zase ovlivni neco jine....
[/QUOTE]
Ale ja bych _byl_ ochoten to riziko postoupit ;-)
Konec-koncu: vzdy se to da vratit do puvodniho stavu...
Jak, kde, cim (prooosiiiim, ved prezrad, nech nezomriem sprosty ;-))?
[QUOTE="hybo"]Tobe se nezobrazuje "Eurotel CZ" a "Eurotel SK"?
[/QUOTE]
Ne, jak uz jsem nekolikrat psal, pro oba operatory se mi (na MDA) zobrazuje uplne stejny string: "EUROTEL".
Bez dalsich udaju. Jinak by me to nestvalo.
[QUOTE="hybo"] krome toho se mi jeste roaming indikoval snad nejakym prodlouzenym triuhelnikem...[/QUOTE]
Nic takoveho jsem si nevsim. Cim si nedovolim tvrdit, ze to neexistue - ale: podle ceho by mel ten mobil poznat, ze je prave v roamingu? Jedine mozna podle toho, ze neni na siti domovskeho operatora -- jenze to, kdo je jeho domovskym operatorem by musel cist ze SIM (na Slovensku T-Mobile MDA Compacty buhviproc neprodava, musel jsem jej koupit za plnou cenu, tudiz neblokovany, v CR)...
hybo (3107)|22.9.2005 15:04
Zkus PocketTweak, nebo Tweak2k2...

co se tyce roamingu, neres, dle ceho, ale ver, ze to tak je, to by pak asi ani nechodili treba SMSky "vitejte v siti ......." ;-) kazda BTska ma sve oznaceni, nas SIMce je taky jednoznace urceno, ktereho operatora je....
Marlboroman (28)|26.9.2005 15:53
[QUOTE="Jano Skokanek"]Nic takoveho jsem si nevsim. Cim si nedovolim tvrdit, ze to neexistue - ale: podle ceho by mel ten mobil poznat, ze je prave v roamingu? Jedine mozna podle toho, ze neni na siti domovskeho operatora -- jenze to, kdo je jeho domovskym operatorem by musel cist ze SIM (na Slovensku T-Mobile MDA Compacty buhviproc neprodava, musel jsem jej koupit za plnou cenu, tudiz neblokovany, v CR)...[/QUOTE]

Je to tak. V cizi siti, nez je sit tvoji SIMky se ti nahore v liste objevi takova mala piramida, ktera signalizuje prihlaseni do jine site.
Taky mam Compact nedotovanej a mam ji tam:)

Zdar
Marlboroman
xcrack (24)|27.9.2005 09:03
Potvrzuji, ten trojúhelník vedle ikonky datového připojení značí roaming. Kromě toho mám pocit, že při volání to ještě hrálo nějaký zvuk navíc, ale jistý si v tomhle nejsem.
Jano Skokanek (27)|27.9.2005 11:11
Dik za typ, pyramidka zjevne existuje. Je to lepsi, nez dratem do oka... byt bych byl radsi, kdybych si mohl ty providery preci jenom mohl prejmenovat podle sveho...
[QUOTE="xcrack"]Potvrzuji, ten trojúhelník vedle ikonky datového připojení značí roaming. [/QUOTE]
A vy tam (na stavove liste, ci jak se zove ten pruh, kde se zobrazuji hodiny i datove pripojeni) mate ten trojuhelnik (ci pyramidu) porad, v prubehu celeho roamovani?
Ted jsem se zkusmo pripojil na TeleRing - a pyramidna se sice, pravda, objevila, zahy vsak zmizela... pak ji bylo videt pouze v te bubline Telefon...
hybo (3107)|27.9.2005 11:21
je tam myslim jen docasne, pri prechodu do roamingove site, pak uz jen v te bubline...
szoustal_ce4you (174)|27.9.2005 13:59
Nevím jak je to u WM pro pocket,ale u smartphone (moje MPX200) jde v registrech přejmenovat název operátora.Mám je přejmenované podle sebe. Myslim,že widle jako widle a tak by to někde mělo jít i tady.
p.a.Ť.o (69)|27.9.2005 14:41
1) Tento tweak ale nefunguje u všech operátorů, resp. SIMek
2) a otázka je, jestli vůbec funguje "mimo" mpx200 ;)
Jano Skokanek (27)|27.9.2005 16:30
[QUOTE="szoustal"]Nevím jak je to u WM pro pocket,ale u smartphone MPX200) jde v registrech přejmenovat název operátora.[/QUOTE]
Kdybys, prosim, napsal tu vetev v registry, ve ktere jsi to nasel, tak bych se mohl podivat, jestli ji nahodou nema MDA Compact...
Jano Skokanek (27)|27.9.2005 16:35
[QUOTE="p.a.Ť.o"]1) Tento tweak ale nefunguje u všech operátorů, resp. SIMek[/QUOTE]
IMHO to neni v SIM, ale v telefonu: pouzivam SIM, kterou jsem mel predtim v ruznych Siemensech (S6, S35, CX65) a seznam jmen operatoru tam vypadal jinak.
Otazkou je, jestli je to u MDA „nekde v hlubinach telefonni casti“, nebo normalne, v nejakem .db souboru, ci v registry.
p.a.Ť.o (69)|28.9.2005 11:16
[CODE]Změna názvu operátora
HKLM\Software\Microsoft\RIL\OperatorNames\ a zde vytovřit nový String.
Jméno stringu záleží na tom, jakého máte operátora (T- Mobile – 23001, Eurotel – 23002, Oskar – 23003).
Jako hodnotu stringu zadejte název, který chcete aby se zobrazoval
POZN: určitě nefunguje u Oskarty (mpx200)
[/CODE]


Jinak tě zklamu, ale co se motoroly mpx200 týká, tak to opravdu není záležitost telefonu, věř mi - je to vyzkoušeno ;)

EDIT: jinak tento tweak funguje i na MDAc. Už mám Oskara přejmenovaného na Vodafone :D
Jano Skokanek (27)|28.9.2005 14:34
[QUOTE="p.a.Ť.o"]Změna názvu operátora...HKLM...
[/QUOTE]

Jo, jo, je to ono, uz to slape i na mem Compactu, dik!

Doplnim jeste par udaju (kdyby to nekdo potreboval):
Orange SK: 231-01
T-Mobile SK: 231-02
a nejake zdroje tech ID cisel operatoru jsou k nalezeni tady:

http://www.t-mobile.sk/c1/pdf/sluzby_tarify/operatori.pdf
http://t-mobile.cz/Web/Business/Volani/VolanivZahranici/RoamingoviPartneri.aspx


Kato_ce4you (970)|28.9.2005 18:02
[QUOTE="hybo"]je tam myslim jen docasne, pri prechodu do roamingove site, pak uz jen v te bubline...[/QUOTE]
No tak ja teda nevim, ale jak predtim pod WM2k3, tak ted pod WM5 tam ten trojuhelnicek mam permanentne, dokud se nevratim zpet do domovske site... a je jedno jak dlouho tam jsem - kdybych byl v cizine rok, tak tam budu mit trojuhelnicek 365dni/24hodin denne ;)
A ze by to pod WM2k3SE bylo jinak, nez pod WM2k3 a WM5 se mi moc pravdepodobne nejevi.. to uz spis tam bude nejake nastaveni
hybo (3107)|28.9.2005 18:12
je to mozne, ted to nemam jak zkusit...
Kato_ce4you (970)|28.9.2005 19:22
no ja to videl naposledy ve ctvrtek, kdyz jsem se vracel z Italie, takze to tak nejak mam jeste cerstve v pameti.
Btw. jak Jano Skokanek napsal:[QUOTE]- Lokalne spravy (Broadcast kanaly)
Da sa nejako nastavit, aby sa zobrazovali niekde na Today a nechodili
ako samostatne SMS?[/QUOTE]Na to fakt nic neexistuje?
BoArrow (7)|25.10.2005 13:58
Bydlím blízko polských hranic a také mám problém s tím, že se roaming objeví jen na chvíli a pak zmizí (pak už jen v intellidialeru). Ovšem někdy mi naskočí polská sít, protože je silnější. Potřeboval bych tu pyramidu tam mít pořád. Pokud víte někdo jak na to, budu velmi vděčný. Nechci kvůli tomu používat nějaký složitý program, když stačí jedna už existující ikona. Díky moc.
Jano Skokanek (27)|25.10.2005 17:28
[QUOTE="Kato"]No tak ja teda nevim, ale jak predtim pod WM2k3, tak ted pod WM5 tam ten trojuhelnicek mam permanentne[/QUOTE]
ted jsem si na to daval pozor a pyramidku na info baru mam pouze chvili. Potom je k dohledani bud v informacni bubline (po kliku na ikonu spojeni), nebo ji je videt v IntelliDialeru (teda na te obrazovce, kde clovek vytaci cislo).
Pokud nekdo zna spusob, jak ji dostat natrvalo do te horni infomacni listy, potesi.
Ganja_ce4you (324)|26.10.2005 20:12
nemoh by me nekdo sdelit jestli, kdyz si koupim Bluetooth sluchatko - pujdou v TCMCP veskery zvuky do sluchatka jako HFsady dodane k mdac? jde me hlavne o ztiseni muziky pri hovoru a prehravani mp3 ... diky vim,ze to tu nekde je,ale chci si ho koupit zitra, kdyz ted logitech stoji 9 kil
Whippy (206)|2.1.2006 09:29
Prosim Vas, nevite jak na pevno nastavit podsviceni displeje? Kdyz nastavim hodnoty na minimum, tak se mi po restartu opet nahodi na nejaky default.
Dekuji
Pavlucha (1496)|2.1.2006 09:32
Nemáš instalovaný nějaký soft na profily? Třeba PocketZenPhone nebo podobný?
Whippy (206)|2.1.2006 09:43
mam.:oops:
Dekuju.:yes:
Paenom (4)|20.1.2006 20:50
Zdravím, měl bych dotaz. Existuje prosím nějaký soft pro MDA Compact, kde by se dal nastavit profil, skupiny volajících, blokování hovorů, prostě něco rpo nastavení telefonu? Děkuji.
Kato_ce4you (970)|20.1.2006 21:20
4Paenom: Sice tě omlouvá to, že jsi tady nově, ale i pro tebe platí pravidlo "prvně použij tlačítko hledat a až potom se ptej" - na všechny otázky na které ses teď ptal, zde nalezneš odpověď :cool:
Paenom (4)|20.1.2006 21:35
No te je pěkný že mě na to upozorňuješ ale pravidla jsem si četl už včera. A jelikož jsem do dnes nic nenašel,tak se ptám.
Kato_ce4you (970)|20.1.2006 21:57
Ehm - zajimave, ze ja jsem pouzil tlacikto hledat a hned tam vidim odpoved. No nic - tohle nechame plavat. Takze zkratkovite: PhoneAlaram, PocketZen Phone, MortRing, CallerBlocker atd. Je toho opravdu dost - tohle jsem napsal jenom co se mi vybavilo z hlavy..
Paenom (4)|20.1.2006 22:06
Možná jsem napsal špatně že jsem nic nenašel ale nenašel jsem něco, co bych si představoval. První tři jmenovaný jsem už vyzkoušel, zkusím tedy ještě ten Caller Blocker. Děkuji za radu.
Paenom (4)|21.1.2006 20:00
Promiň že se tak ptám ale jsi si jistý, že se nějakej soft jmenuje CallerBlocker? Já jen že o něm na netu není ňák moc informací.
osch (1330)|21.1.2006 20:18
Tak zkus improvizovat, že? Napíšu řeba CallBlocker a už je těch záznamů poněkud více. :yes:
UnionS8 (61)|15.2.2006 16:39
Ahojda. Mám, prosím, dotazík... Dají se v PDA měnit fonty? Díkec za odpověď...
Kato_ce4you (970)|15.2.2006 22:36
Jasne - v adresari \Windows\Fonts - tam si muzes nahrat libovolny font ;) Btw. kdyztak existoval nejaky programek (jmenoval se nejak, jako Fonts on Storage), ktery umoznoval pouzivat fonty z SD karty - pak uz s fontama fakt neni nejmensi problem :cool:
UnionS8 (61)|16.2.2006 08:28
Děkuju.
Mimochodem, jak je to ve fóru s děkovánim? Kyž nepoděkuju, budu za hulváta, ale na druhou stranu, příspěvěk s poděkováním je tak trochu off topic a zabírá místo... ;)
Kato_ce4you (970)|16.2.2006 15:39
Jasne - neni zac. Je to tak trochu OT, ale tohle se imho toleruje - taky mam ve zvyku dekovat i tady na forech (akorat k tomu zpravidla jeste pridam nejaky hnusny dotaz :D )