Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozchození GPRS na MDA compact přes Eurotel GO

fidom (4)|20.9.2005 09:36
Zdravím, prosím vás o radu:
Na svým MDA compact se snažím rozchodit připojení na internet přes GO u Eurotelu. Nechce mě to však sežrat muj APN:gointernet, při připojování k internetu zahlásí chybu. Zkoušel jsem to přes SIM s dospělým tarife u Erurotelu a APN:internet a ten funguje zcela bez problémů. Protože jinak by mě to vážně naštvalo. Bohužel totiž nejsem milionář, abych fungoval přes APN:gowap, který teda funguje, ale rozdíl mezi 0,7 Kč/kB a 0,06 Kč/kB je dost znatelnej. Předem díky za veškeré rady Martin Fireš
Stag_ce4you (59)|5.10.2005 23:38
Zkus navštívit jejich pobočku. Překvapily mě když jsem s přístrojem s logem T-Mobile a přefleshovanou ROM i.mate dorazil spíše z recese do ET (Vyskočilova) že mi nefunguje připojení přes GPRS. Naprosto ochotně si přístroj vzali, nakofigurovali a ještě poděkovali že využívám jejich služeb. Navíc to udělali zdarma ...
JanHavlicek (635)|6.10.2005 17:48
zrovna tento stejný zapeklitý problém jsme řešili s kamarádem, který má taky GO + Compact, je to překvapivě v nastavení komperese, najeď do Start -> Settings -> Connections -> Connections -> tvoje připojení k netu -> Manage existing connections -> tvoje připojení k netu -> Edit -> 2x next -> Advanced -> zatrhni Use software compression a Use IP header compression :wink:

Kua, to je nějakýho protapování k nastavení :) , jestli tam máš češtinu, tak si to nějak přelož, jistě to najdeš
fidom (4)|6.10.2005 23:20
Díky moc za snahu, ale stejně to i přes zaškrtnutou položku Požívat softwarovou kompresi a komprimovat hlavičky protokolu IP stále připojit nelze, tak vážně nechápu, a rozfungovali jste to tedy na tom Compactovi, jo? No asi fakt zajdu na tu pobočku, ikdyž v její úspěch moc nevěřím. Kdyžtak bych vás poprosil o přesné shrnutí jednotlivých voleb na Compactovi, nezadávate náhodou IP nebo DNS? Díky Martin Fireš - T-Mobile MDA Compact
jfn_ce4you (26)|7.10.2005 10:37
Tenhle problém jsem před časem taky řešil, ale stačilo zaktivovat si na Go kartě GPRS ;) a pak spustit konfigurační cab od Becheera (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6307 ) a bylo po problému. Jenom se muselo ručně zmenit APN na gointernet.
Stag_ce4you (59)|7.10.2005 13:11
Fakt tu pobočku zkus, má to své kouzlo...
JanHavlicek (635)|7.10.2005 17:03
2 fidom: sám mám paušál, takže to z hlavy nevím, můžu ti to zjistit, ale asi až v pondělí. Opravdu mu to funguje bez problémů

2 jfn: s tím bývá právě problém, těm konfiguračním souborům se do toho moc nechce, kámošovi to nic nenastavilo a hlavně - jsou dělaný na paušál a ne na GO :(

2 Stag: nevím, jak u vás, ale u nás jsou to děsný amatéři a tohle nastavujou s pomocí linky #11 půl hodiny, což bych po zavolání na linku měl dřív než oni
daww (687)|7.10.2005 18:53
Ze všeho nejdřív zavolej na linku ET a nech si GPRS aktivovat. Bez toho to prostě nerozchodíš. pak už stačí zadat přístupový bod. žádná jména ani hesla se nenastavují.
VILIAM_ce4you (156)|7.10.2005 20:40
S tou aktivací to vezmi opravdu vážně. Ve svých začátcích jsem se potýkal s podobným problémem a shodou okolností na GO simce. Dokonce po zavolání na go linku mě tvrdila operátorka, že chyba musí být v mém přístroji,protože u nich je vše zapnuté jak má být a plně funkční. Podařilo se mě jí přemluvit ať GPRS u mého čísla deaktivuje a následně opět zapne. Světe div se po 14 dnech tápání a laborování to jelo na první pokus.Tolik mé zkušenosti s GPRS a GO.:D
fidom (4)|7.10.2005 21:47
Tak vám znovu moc děkuji, ovzvláště za radu s tou aktivací a deaktivací, zavolal jsem na golinku, tam také tvrdili že je to OK, no ale dokopal jsem je k tomu aby s tím něco udělali, no a tak mě nechal asi 5 minut čekat, aby technici prověřili stav mého účtu, no a vysledkem bylo, že mě servisní technici znovu nahráli nějáké to nastavení u nich na lince - prostě si hráli s mým účtem, v jejich slangu "znovu načetli", no apak prohlásil, že mám tedy Půl hodiny počkat. Tak teď čekám a jsem napnutej jak guma u trenek, jestli to bude fungovat.
Ale jsem vážně rád, že tady takové diskuzní fórum existuje a člověk se může podělit o praktické rady, jak znásilnit své malé ale milované mobilní zařízení ke správnému provozu, nicméně jsem si na MDA tak zvyknul, že jsem vážně rád, že takovéto zařízení vlastním. No nic, konec rozplývání, díky za rady a za chvíli se uvidí, jací jsou páááni servisní technici machři (a to jsem Eurotelu vždy tak moc fandil, no a teď, stačí se podívat na stránky Mobilgo - to je určeno snad pro děti od 3 do 5 let, né)
fidom (4)|7.10.2005 22:08
:D :D :D :D :D :D :D HURAAAAAAAAAAAA
tak to chlapci rozchodili, no teda asi po měsíční snaze se to povedlo, fakt vám všem moc děkuji za rady, bez vaší pomoci bych asi 5 minut nepřekecával toho blbce na lince, aby s tím něco udělal, že není chyba v přístroji. ČAU