Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kolik má mít MDA Comp. volné paměti aby šlapal bez problémů???

czdon70 (26)|19.9.2005 16:40
Ahoj jsem úplný začátečník, tak se předem omlouvám za hloupý dotaz.Koupil jsem si z druhé ruky MDA Comp.Bývalý majitel do něj dal asi dost programů od ICQ,Skype,atd.To je teda můj názor předpokládám že to tam v T mobile nedali a ted k problému , když si do něj nahraju nějaké data ( MP3, krátké videjka) né moc, tak se mi rozbliká hlavní stránka na MDA C. a po nějaké chvíli mi to napíše že mám kritický nedostatek paměti a ať zavřu nejaký program,který používám.Pár mi jich to nabídne všechny postupně zavřu.Stejně to nepomůže chce to abych přesunul velké soubory na kartu tak to udělám a stejně to vytuhává i po měkkém resetu.Píše mi abych rozšířil paměť.Tak se tedy ptám jak ji mám rozšířit ?Mám odinstalovat nějaké programy? Tak děkuji tomu kdo to dočetl až do konce a ještě víc těm kdo poradí :-)))
Tissi (210)|19.9.2005 16:57
Stav paměti zjistíš:
Menu Start > Nastavení > záložka Systém > Pamět

Zde se dá změnit (zobáčkem), kolik paměti může mda použít pro svoji potřebu (pro programy) - mělo by bý tak aspoň 10 MB volnýho (čím více, tím lépe ;) ). Pokud programy zabírají spoustu místa a pro běh programů už zbývá málo MB, pak to hlásí ty chyby o nedostatku paměti. Toť můj názor.
hybo (3107)|19.9.2005 17:08
pokud je kam, pomer se meni dynamicky dle potreby...takze vetsinou neni potreba nic menit...
Zdenek Malinsky (9781)|19.9.2005 17:09
Kup si paměťovou kartu-většina aplikací běží i z ní (aplikace související s today doporučuji instalovat do RAM). Nové aplikace instaluj buď na kartu nebo do ROM. Zapni Internet Explorer a smaž si historii, cookies a temp.int.files.
Jako návod (jde sice o jiné zařízení, ale v leččems jsou stejné nebo podobné) pročíst toto. Také spoustu místa zabírají témátka a melodie, alarmy - stejně jich používáš jen jedno, resp.několik.....

Pokud budeš mazat něco, u čeho si nejsi jistý zda se může, doporučuji vytvořit nějaký soubor na kartě a do něj zkopírovat (pro jistotu).
czdon70 (26)|19.9.2005 17:10
V úložném prostoru mám momentálně přidělené 36,7MB,použité 31,5 a volné 5,2MB. Pro programy Přidělené 20,7MB Použité 15,4MB a volné 5,2MB mám něco měnit? Teď mi to neblbne ale kdybych tam něco přidal tak s největší pravděpodobností to zase začne :-(
duffioso (537)|19.9.2005 17:20
napis mi na icq,probereme to spolu...neni nic jednodussiho!!!214367231
czdon70 (26)|19.9.2005 17:21
JOJO tak ten IExplorer mi po vymazání historie, cookies a temp.int.files přidal 10 MB místa Díky moc a paměťovku mám 1 Giga mám si na ní přetáhnout programy a tím uvolnit místo?Nerad bych něco zblbnul moc se v tom neorientuji.Díky
Zdenek Malinsky (9781)|19.9.2005 18:57
Ještě doporučím k prostudování rubriku Začínáte? Čtěte! na titulní stránce ce4you.cz (pravý sloupec). Hlavně článek o instalaci a nastavení ActiveSync a instalaci programů.
Stag_ce4you (59)|20.9.2005 14:29
Paměti není nikdy dost ...

BTW: Jak to řešíte vy? Já mám několik karet (na jedné mapy pro GPS) na další aplikace a na poslední soubory. Nikdy u sebe nemám tu kterou potřebuju. Cpete to vše na jednu velkou?
hybo (3107)|20.9.2005 15:05
jiste, to je prece nejlepsi, mit vse na jedne, ne?
Radek Novák (309)|20.9.2005 15:08
Mam 1GB SD a zacinam pokoukavat po 2GB... 1GB mi proste uz prestava stacit. Vse tedy na jednou kartu, nedokazi si predstavit, ze byhc s sebou tahal 3 karty..
szoustal_ce4you (174)|20.9.2005 17:30
Každopádně, Já mam 2Gb a to je tak akorát na pořádný programy a nějakou hudbu. Vždyť jen TomTom v základu zabere skoro 500Mb
duffioso (537)|20.9.2005 18:08
to urcite,me taky zabral Tom Tom celou 512 mb,ale tady slo o to,ze to je novej uzivatel a chtel vedet optimalni stav pameti,pro bezproblemovy chod cihlicky!Slo mu o vnitrni pamet!!!udelali jsme spolu pres icq HR a poslal jsem mu softik,ktery by mohl vyuzit!!!Upozornuji ze free,pro stourali!!Ted uz si myslim,je u nej vse v cajku,tak prosim moderatora o uzamceni!Diskuze o pameti je tu myslim zbytecna,uz je tu toho asi dost!!!!;)
milan.smart (268)|22.9.2005 10:57
Ja to mam takhle:
Ulozny prostor: Obsazeno: 10.85 MB
Volno: 10.06 MB

Spustene programy: Volno: 26.5 MB
:)