Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HR pomocí SMS

yasmeene2 (794)|17.9.2005 12:51
Existuje nějaký program, který když pošlu sms na své pda s určitým textem by dokázal toto zhardresetovat?

(jinak pro hnidopichy přes a ne přez)
beecher (9270)|17.9.2005 14:41
To chces mit jako zbran proti zlodejum inspirovany reklamou na MDA IV? :D
hybo (3107)|17.9.2005 14:56
kdyz Ti PDA ukradnu, dam pryc SIMku hned a tak nemas kam poslat tu SMSku ;) pokud jde o ochranu dat, tak pouzivej neco jaky Sentry 2020
Kato_ce4you (970)|17.9.2005 15:02
No - kdyby to bylo proti kradezi - ja bych jako zlodej naopak jeste podekoval. Stejne bych ten HR udelat musel, tak proc by to nemohl udelat nekdo za me :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.9.2005 15:22
[QUOTE="Kato"] Stejne bych ten HR udelat musel. [/QUOTE]

A proč bys ho musel dělat ? Mohl bys ho přeci vrátit i bez HR. :D
Miloš Strouhal (3997)|17.9.2005 15:28
Jéééé... , tady si někdo pěkně naběhnul.. :D :yes:
Kato_ce4you (970)|17.9.2005 15:29
[QUOTE="JirkaP."]A proč bys ho musel dělat ? Mohl bys ho přeci vrátit i bez HR. :D [/QUOTE]
Psal jsem, kdybych byl zlodej :-P A to ja jaksi nejsem :cool: Asi moc takovych "blbcu" jako ja nejsem, :? ale jedno PDAcko uz jsem vratil..
yasmeene2 (794)|17.9.2005 16:21
No asi máte pravdu, když o tom tak přemýšlím, tak první co udělám po krádeži pdáčka tak vytáhnu simku.
Jinak mě opravdu inspirovala ta reklama :)

Ale když zase přemýšlím o té reklamě, tak tam jede ten wipeout přes internet,tudíž by si člověk musel počkat až se zloděj se svojí simkou k netu připojí, a to už by zařízení nemělo svojí IP (upřímně kdo si u nás platí měsíčně za pevnou ip?...) takže je to imho na nic. To teda géniové z majkrosoftu vyřešili báječně, pokud to teda nemá v romce nějaký IMEI zasílání na internet nebo tak něco.

Saman_ce4you (1451)|18.9.2005 11:30
Ach jo, vsichni uz tu reklamu na MDA IV videli, jen me to nejede :(
Me se proste WMP na link toho videa (http://www.microsoft.com/windowsmobile/_assets/video/TechEd/Final-MobilityV7-300K.wvx) nepripoji..
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 11:50
Hmm - mne to vali v poho na vsech pocitacich, i kdyz tam nemam zadne kodeky.. teoreticky jestli ti to fakt nevali, tak to muzes zkusit pres WMP, co je primo v PDA :D Obcas si takhle vypomuzu s ruznyma kodekama :cool:
Jinak ted jsem se na to dival znovu a fakt je to usmevne - HR opravdoveho zlodeje urcite neodradi...sice tam najednou neni okenko login, ale vitejte u prvniho spusteni, kalibrace displeje atd.. To uz by aspon trochu normalni clovek musel postupovat dle pokynu... a to ze ztratil veskera data ho asi trapit moc nebude. Jako uznavam, ze je to super ochrana dat pro firmy. Ale mne jaksi zas tak moc nejde o ta data jako spis o to zarizeni.. Mimochodem minimalne SD kartu by z toho asi ten zlodej nejak vyloudil. Zajimavejsi by to bylo, kdyby to melo integrovane GPS a bonzovalo to polohu a to GPS se nedalo vypnout - ani pomoci HR - pak by to bylo daleko zajimavejsi. Ale to si asi jeste budeme muset nejakou dobu pockat.
hybo (3107)|18.9.2005 12:08
jenze tohle vse je ochrana prave dat a niceho jineho, HW neuchranis, ale i ja mam rada, ktera proste nechci dat ven, jako hesla, ucty, kominkaci, fotografie a podobne...i na PC uzivam sifrovani dat a to vcetne medii DVD a CD a to rovnou nejsilnejsi sifrou, jaka tam je, hesla si az asi na 3 nepamatuji vubec, pac jsou vesmes 8-40mist dlouha a tak dale...HW si muzes pojistit, ale data, ac pojistena, Te muzou stat hodne...
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 12:14
No to sice jo, ale v te "reklame" to MDAcko znechucene vrati taxikari a to je na tom pritazene za vlasy ;)
hybo (3107)|18.9.2005 12:33
hold, asi to nebyl cech ani slovak, jinak.....:D je mozne, ze bezny clovek, kydz tohle vi (ale jak by se to dovedel) se boji velkeho bratra, kterej ho sleduje...takze to muze byt psychologicky efekt, ale moc na to nevsadim...je to prece to same, co telefon, vsude se rika, ze IMEI se pripise k SIMce a tak je mozne zjistit, kdo pouziva kradenej telefon (pokud je znam majitel SIMky) a stejne se kradou...
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 12:57
No - cech nebo slovak - to se jen tak rika v nasich zemepisnych sirkach - lidi jsou stejni na celem svete.. Oni i ti "svatousci americani" jsou nekteri pekny ho.ada...
Ale hlavne k tomu IMEI - to je pravda, ale takova dost castecna - za a) tu sluzbu vyuziva strasne malo lidi za b) neni zas tak velky problem IMEI zmenit za c) sluzbu blokovani IMEI u nas nabizi pouze Eurotel a nejsem si jist, jestli uz to take nezrusil...
hybo (3107)|18.9.2005 13:19
jiste, prasata jsou vsude, ale z toho, co vim, amici se dost boji, protoze "nejsou extra vzdelani", nebo jak to slusne rict...

A, ano, je pravda, ze po odcizeni kazdy rovnou kupuje novej a nadava
B, jak u ktereho zarizeni a zase, ne kazdy vi jak a kde
C, ja nemluvil o blokovani, ale o tom, ze operator tuhle informaci ma, to, ze na jejim zaklade neprovozuje "black list" je neco jineho...bezpecnostni oddeleni tyhle informace ma...pro operatora neni vyhodne tuhle sluzbu provozovat, protoze nove telefony jsou nejvetsi lakadlem na upsani se, aktivaci nove sluzby, nebo prechod...
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 13:25
No - uz jsme teda hodne OT, ale se vsim musim souhlasit az na c) - protoze sice i jestli operator tu informaci ma, tak pokud neprovozuje black list/nepomuze k zpetnemu nalezeni telefonu, tak je to "okradenemu majiteli" platny asi jako umrzlymu zimnik...
hybo (3107)|18.9.2005 13:33
no, moc OT to neni, protoze se to tyka kazdeho GSM zarizeni...nepomuze to Tobe, ale muze to pomoct pri vysetrovani trestnich cinu, operato tohle ma povinnost vydat na zaklade soudniho rozhodnuti, jake jsou presne podminky nevim, ale jen pro priklad uvedu: vydirani, koupim si, nebo si necham koupit SIMku, aby nebylo znamo, ze ji mam ja, vyndam ze sveho mobilu svoji pausalni a dam tam prepayed SIMku a vydiram...jiste, byl bych hlupak, udelat to takhle, ale pro priklad...
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 13:48
No - takhle by to melo byt v idealnim pripade, ale skutecnost je takova, ze to ani omylem nehrozi - buhuzel :sarcastic: (pro vyderace a teoristy bohudik :D )
hybo (3107)|18.9.2005 13:52
to ale prece neni pravda, i ze zakona je to tak myslim dano a jak vis, uz se rozhoduje o tom, kam dal to pujde, archovace SMSek, hovoru a dalsiho...zatim je to odlozeno, kazdopadne se tak deje jiz ted, jen se ted hleda formulace zakonu pro unii a nasledne i pro lokalni potreby...
99tky (156)|18.9.2005 20:27
Jako taxikar jsem vratil mda3, v tomto pripade jsem dostal nalezne i zaplacenou cestu. Rikam schvalne "v tomto pripade" .... bohuzel vetsinou se setkavame jeste s vytkou kde jsme se flakali s jejich "mazlikem" a ta cena zpet? ... "... a za co?, a tolik?" za 10min jsem na druhym konci Prahy.
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 21:47
Tak vyjimka potvrzuje pravidlo - jinak samozrejme chvalim ;) Je to jen v lidech..