Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s iMate Jasjar (HTC Universal) v ruce

Pavel Koza (4761)|15.9.2005 22:09
Firma HTC jako jeden z nejpilnějších tvůrců nových Pocket PC zařízení je patří zároveň mezi výrobce, kterým se jen výjimečně podaří uchovat svůj výtvor v tajnosti až do doby jeho uvedení na trh. O HTC Universal, což je kódové označení právě tohoto Pocket PC, to platí dvojnásob. A i z toho důvodu bylo očekávání velmi dlouhé a netrpělivé. Dnes konečně nastal ten den D a já držím HTC Universal v ruce. A hned zatepla se s vámi podělím o první dojmy. Protože ať se vám to líbí nebo ne, je to pěkné:)



Přečtěte si celé preview.
yasmeene2 (794)|16.9.2005 00:35
Tak a co je to FIR? Nějaká superirda? A cena pod třicet bez dph? No to snad ne. Čekám tak 28 s dph za nedotovaný..

To abych začal pomalu odhazovat desetikoruny do prasátka :D
beecher (9270)|16.9.2005 00:41
FIR = Fast IR (~4Mbps)

Ja bych se spise vsadil, jestli ET CZ opet predbehne TM CZ v uvedeni, jak se stalo u DP2/MDA2 a DP3/MDA3? Bude se situace opakovat? :D
space_cowboy (336)|16.9.2005 01:28
Teda Pavle..
Vcera som provokoval kedy nam k HTC-U nieco povies a dnes citam preview.. Slubujem ze uz budem dobry :D
beecher (9270)|16.9.2005 02:02
A to si dokonce za chvíli přečteš i recenzi... ;) Možná... :D
Pavel Koza (4761)|16.9.2005 08:02
Radsi nic neslibuju, ale vynasnazim se dohnat vsechny resty za posledni 2 mesice;) Jinak ale mam obavu, ze 5 dnu, na ktery mam zarizeni prislibeno k zapujceni, nebude na dukladne proklepnuti stacit. Jen tech aplikaci, co tam je nainstalovanych... :O

Ad cena - to jsou vazne jen spekulace:) Zalezet bude hodne i na tom, kolik tech zarizeni bude hned k dispozici. Ja taky doufam v nejakou rozumnejsi cenu, po prvnim seznameni zacinam uvazovat o tom, jestli by mi to dokazalo nahradit notebooka (asi ne, ale porad zkoumam:), ale... kdo vi. Mozna udelam tipovaci soutez:)
PavelR. (2184)|16.9.2005 08:04
... přátelé, s tou cenou nestrašte :) ... v DE se MDA Pro prodává za 750 EUR (nedotovaný) a 490 EUR (dotovaný); tedy alespoň jsem to tak někde zahlédl. Podle mého hranice prodejnosti tohoto zařízení se pohybuje kolem 23K. Nemyslím si, že bude někdo ochoten platit za PDA (i kdyz nabitý funkcemi) 30 tis....

PavelR.
Martin Ráž Hoch (1832)|16.9.2005 08:27
Moc dobrej clanek, tesim se na recenzi. 30 je fakt moc... uvidime:o)
Zdenek Malinsky (9781)|16.9.2005 11:04
Název zařízení iMate Jasjar (dle latinského nomen omen) první částí mate-uvádí v omyl a druhou připomíná jméno palestinského teroristy a později prezidenta Jásira Arafata. :D
Po prvním, jakoby nadšení z nového zařízení, mám nějak čím dál, tím víc pocit, že jde o nejpřeceňovanější zařízení a zároveň největší zklamání roku. Také článek Pavla se mi zdá nějak méně objektivní, než obvykle.

Rozměr zařízení je na PDA příliš veliký a na minilaptop zase malý. Také klávesnice mě nějak moc extra nenadchla-na psaní 10 prsty je malá, palci nedosáhnete na všechna tlačítka a musíte složitě přehmatávat. Na ovládání jednou rukou zapomeňte. Také otočný klub vzbuzuje rozpaky-za jak dlouho se povede ho ulomit?

Na fotkách a v černé barvě vypadal Jásir elegantně, ale šedá se mi zdá taková bezpohlavní a také příliš opticky na velikosti neubere.

VGA je fajn, stejně jako WM 5.0, ale asi jsem čekal víc. No uvidíme. Velkou vadou je u nás v ČR absence EDGE. UMTS jsou fajn, ale než budou prakticky použitelné, bude už MDA V nebo dokonce VI.

Nějak mám poslední dobou pocit, že řešení 2 v 1 je slepá ulička a mnohem lepším řešením je PDA s VGA doplněné mobilem či smartfonem, který má BT-GPRS-EDGE a kterým můžete pohodně volat, posílat a psát SMS i používat ICQ a to i za chůze (v MHD, vlaku, autě) a pohodlně ovládat jednou rukou. Pokud vyrážíte jen hodně nalehko nebo třeba na akci do hospůdky, máte tak PIM, mail, ICQ , web stále ssebou. Je jedno, zda jde o klasický mobil, smart WM, Symbian nebo palmácké Treo.
Vlastislav Šťastný (275)|16.9.2005 11:46
Tak tenhle příspěvek Zděnka klidně podepíšu. Dneska je na MOBILMANII
tabulka s plánovaným pokrytím EDGE u T-mobile do konce roku a začíná to být už zajímavý i když já mám zrovna EUROTEL DATA NONSTOP.
A co se týče zařízení "vše v jednom", je to vždy otázka kompromisů.
A každá změna je o to náročnější a dražší. Není nad to vyměnit jeden rok mobil a další rok třeba PDA.
space_cowboy (336)|16.9.2005 12:01
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Není nad to vyměnit jeden rok mobil a další rok třeba PDA.[/QUOTE]
Tak pod toto sa zase kludne podpisem ja ;) Ze ty si to Vlasto odkukal odomna?! :D
Ked som prvykrat videl Jásira ( :D ), jásal sem.. Mal som pocit ze toto zariadenie ma moze "ukecat" na smartphone.. Ale ako som uz pisal, mal som uz s Jásirom (od HTC) tu cest a bol som viac sklamany ako poteseny..
Hlavne to prevedenie "klbu" ma dostalo :O Ked si len vybavym skusenosti mojich znamych s mobilmi (napr.Motorola) a funkcnost ich "klbov" po pol roku.. :sarcastic:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.9.2005 12:20
Jako největší zápor tohoto zařízení mi připadá ohromná velikost a váha.
Pro každodení telefonování si toto zařízení nedovedu moc představit.

Už XDA2 je podle mne na hranici normálního nošení.
hybo (3107)|16.9.2005 12:31
je zajimave sledovat, jak zarizeni, kdyz bylo jste jen "v planu" vzbuzovalo obdiv a chute tyou "koupim za jakoukoliv cenu" ted vzbuzuje spise odpor, i kdyz je to presne to zarizeni, ktere bylo predtim ospevovano...

kazdoapdne vyjadreni, ze 2in1 je slepa ulicka neni moc objektivni, protoze kazdy ma jine potreby a i kdyz tohle zarizeni mozna neni to prave 2in1, tak nejde zahodit vsehcny 2in1 do kose...ja treba prvne v zivote muzu rict, ze jsem uz temer rok spokojen s MDAc a duvod, proc nekdy uzvazuji o vymene je jedinej = nudim se s nim a pouzivam ho, uz se nehraju ;)
beecher (9270)|16.9.2005 13:13
Ad nazev JasJar: Ja kdyz to videl poprve, tak mne hned napadl Jar-Jar Binks... Taky velke nemehlo... ;) :D
PavelR. (2184)|16.9.2005 13:19
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nějak mám poslední dobou pocit, že řešení 2 v 1 je slepá ulička a mnohem lepším řešením je PDA s VGA doplněné mobilem či smartfonem, který má BT-GPRS-EDGE a kterým můžete pohodně volat, posílat a psát SMS i používat ICQ a to i za chůze [/QUOTE]

... u sebe zaznamenávám přesně opačný trend a to, že "samostatná" PDA mě začínají trošku nudit :) (byl to i jeden z důvodů proč jsem o víkendu prodal svého iPAQa 4700) a tak vyhlížím něco, co má alespoň telefonní část. To, zda to bude MDA4 nebo MDAc2 se ještě uvidí ... :)

PavelR.
17razor (49)|16.9.2005 14:01
Aj mne hned napadol Jar Jar z SW. A to ani niesom velky fanusik. Mozno podprahova informacia pre fanusikov star wars ;)

Anyway ja som fanusik kombinacie pda+telefon. Ved chodit vsade s takou tehlou vo vacku nieje ani pohodlne, ani mudre :)
Martin Ráž Hoch (1832)|16.9.2005 14:34
Ale tak batoh, BT sluchadlo a hyjeee;o)
Kato_ce4you (970)|16.9.2005 14:44
No - mne se tahla barva zase docela pozdava :) Jinak z tohoto MDA mam taky rozporuplne pocity - furt jsem si rikal, ze se to treba zmeni, ale bohuzel... Jak jsem rikal, ze bych na PDA nepotreboval vlastne zadna tlacitka, tak tohle ve stavu TabletPC vlastne zadna nema :) Coz bych na jednu stranu uvital, ale na druhou stranu - kdyz uz je tam tak silene moc volnyho mista... za a) meli zvetsit displej (a to dost razantne) a nebo za b) tam meli prasknout tlacitka - aby to nevypadalo tak blbe.
A co se tyce ostatniho - ono to asi taky bude dano tim, ze jste vsichni silene nateseni (az by se mi chtelo rict nadrzeni) na WM5 a ono nakonec kde nic tu nic - asi to takova bomba nebude :? A ze je to velka cihla - to by mi nevadilo, ale kdyz bych chtel velkou cihlu, tak chci taky velky displej. A to v tomhle pripade moc neplati.. Ale jinak je to fesak a za sve MDA II bych ho klidne bezplatne vymenil :D Kdyby si nekdo z vas koupil toto MDA a byl z neho tak znechucenej, tak mu nabizim bezplatnou vymenu za zarucene ozkousene MDA II :D :D
space_cowboy (336)|16.9.2005 15:04
[QUOTE="hybo"]je zajimave sledovat, jak zarizeni, kdyz bylo jste jen "v planu" vzbuzovalo obdiv a chute tyou "koupim za jakoukoliv cenu" ted vzbuzuje spise odpor, i kdyz je to presne to zarizeni, ktere bylo predtim ospevovano...[/QUOTE]

Niekto to tu uz pisal, ale bolo to dobre, tak to zopakujem. Jednoducho sa stretli velke ocakavania s realitou.. Nie len z mojej skusenosti je jasne, ze mnohokrat pozerat obrazky, citat technicke specifikacie a podobne je nieco diametralne odlisne ako mat produkt konecke v ruke a pouzit ho, ked len na kratku chvilu. Az tak clovek zisti, ci mu produkt "sedi" alebo nie. Aj preto som velmi zvedavy na Pavlovu podrobnu recenziu (hlavne SW casti), verim ze objektivnu.. ;)

Ad "2in1" Len nech si pekne ziju obe vedla seba a nech su coraz lepsie a lepsie. Ved aj komunikacia pocket pc s mobilom takmer akejkolvek znacky cez BT je na dost vysokej urovni uz teraz (niekedy mam pocit, ze je to aj lepsie ako smartphone, ktorym bolo k dokonalosti zvacsa nutne pomoct nejakym SW, co mi prijde dost cudne), ved mi staci BT sluchatko, pda v ruke a telefon nemusim ani z vrecka vytiahnut. Len tym ze 2v1 je 2v1 usiva si na seba sam budu v kompatibilite (ma/nema EDGE, nie/je teraz u nas 3G, absencia WiFi a pod.)
Mem__ce4you (485)|16.9.2005 16:03
Dekuji za pekne prvni dojmy, osobne bych ale uvital trochu mensi byt mene vybavene zarizeni, proto se uz dost tesim na HTC Wizard ("MDA Compact 2").

A maly OT: dost me pobavila ponekud zmatena cedulka Systinetu ;-)
Radek Novák (309)|16.9.2005 16:15
No mne prijde i MDAc jako velka krava.. Nevim, co bych delal s MDA IV :D
beecher (9270)|16.9.2005 16:33
Tak to si Spidere budes pak muset koupit nejaky Smartphone... ;)
sep_ce4you (351)|16.9.2005 17:19
no tak mi to prijde, ze pokud by u nas fungovalo 3G tak je to zajimava masinka, takhle je to jenom prerostle MDA, ktere bohuzel jede na pul plynu :oops:
Miloš Strouhal (3997)|16.9.2005 17:29
Já "to" asi nakonec stejně koupím, ale až se cena dostane na rozumnější úroveň. Ikdyž, mam velký problém s absencí EDGE. HODNĚ VELKÝ problém jelikož se vyskytuji převážně v oblastech touto službou pokrytých, a jediné připojení jež využívám mimo kancelář je právě připojení mobilní od T-mobilu, GPRS a teď již díky šikovné Motorole převážně EDGE. Doma mi večer jede download až 22/sec, reálně 13-18/sec, upload až 13/sec, reálně kolem 7/sec. A o tomhle si s MDA IV můžu akorát tak nechat zdát.. :? GPRS mi nahoru/dolu funguje přesně třetinovou rychlostí, a takový rozdíl je již celkem znát.. A tahat kvůli připojení k takové cihle ještě mobila s EDGE? To už je lepší kombinace hx4700 + EDGE Nokia či EDGE Motorola.. Ach jo, bude to ještě hóóódně zajímavé rozhodování.. EDGE se vzdát nemínim, a VGA už vůbec ne, takže Compact 2 je u mne bez šancí.. Hrůza, proč tam to EDGE nemohli dát.. :dead:
space_cowboy (336)|16.9.2005 17:36
[QUOTE="Miloš Strouhal"]hx4700 + EDGE Nokia či EDGE Motorola.. Hrůza, proč tam to EDGE nemohli dát.. :dead: [/QUOTE]

no nehovorim..?! :D
HELEKAL PETR (195)|16.9.2005 22:44
Nevím chlapi jak ostatní, ale já stále trvám na to, že si ho koupím, jen by mi snad asi víc vyhovovala černá barva jak klasická MDáčkovská. Teď už záleží jen na ceně, množství a rychlosti s jakou jej operátoři uvedou na trh. Třeba nás naši operátoři příjemně překvapí ( sice pochybuju) a bude to tady v cukuletu
yasmeene2 (794)|16.9.2005 23:52
[QUOTE="sep"]... takhle je to jenom prerostle MDA, ktere bohuzel jede na pul plynu :oops: [/QUOTE]


No 520 procesor, persistentní paměť, klávesnička, vga display, wifi bt, fir mě to nepříjde jako půl plynu, teda nejsem si jist co máš za pda, ale nic moc víc "pod plynem" nenajdeš
Radek Novák (309)|17.9.2005 10:32
[QUOTE="beecher"]Tak to si Spidere budes pak muset koupit nejaky Smartphone... ;)[/QUOTE]

Dotykoveho displeje se uz nikdy nevzdam, takze akorat premyslim o prebarveni MDAc na cernou barvicku :sarcastic: . Stejne myslim, ze v budoucnu dokazi udelat jeste neco mensiho nez MDAc a se setjne velikym displejem. Od displeje dolu tam jsou tak 3 cm mista, nahoru je to tak 1,5cm a do stran 7mm. Idealni by pro me bylo, kdyby nahoru od displeje bylo tak 0,5mm, do stran 2-3 mm a dolu tak 1,5 cm :). Kazdopadne i kdyz je MDA IV veliky, libi se mi. I ten otocny kloub je zajimavy :yes:
sep_ce4you (351)|17.9.2005 17:52
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="sep"]... takhle je to jenom prerostle MDA, ktere bohuzel jede na pul plynu :oops: [/QUOTE]


No 520 procesor, persistentní paměť, klávesnička, vga display, wifi bt, fir mě to nepříjde jako půl plynu, teda nejsem si jist co máš za pda, ale nic moc víc "pod plynem" nenajdeš[/QUOTE]

no mam ted MDA3ku a jde mi hlavne o rychlost toho pripojeni kdyby jelo UMTS, tak je ta cena podle me primerena, takhlemoc nevim....
ostplus_ce4you (0)|17.9.2005 22:09
[QUOTE="Kato"]No - mne se tahla barva zase docela pozdava :) Jinak z tohoto MDA mam taky rozporuplne pocity - furt jsem si rikal, ze se to treba zmeni, ale bohuzel... Jak jsem rikal, ze bych na PDA nepotreboval vlastne zadna tlacitka, tak tohle ve stavu TabletPC vlastne zadna nema :) Coz bych na jednu stranu uvital, ale na druhou stranu - kdyz uz je tam tak silene moc volnyho mista... za a) meli zvetsit displej (a to dost razantne) a nebo za b) tam meli prasknout tlacitka - aby to nevypadalo tak blbe.
A co se tyce ostatniho - ono to asi taky bude dano tim, ze jste vsichni silene nateseni (az by se mi chtelo rict nadrzeni) na WM5 a ono nakonec kde nic tu nic - asi to takova bomba nebude :? A ze je to velka cihla - to by mi nevadilo, ale kdyz bych chtel velkou cihlu, tak chci taky velky displej. A to v tomhle pripade moc neplati.. Ale jinak je to fesak a za sve MDA II bych ho klidne bezplatne vymenil :D Kdyby si nekdo z vas koupil toto MDA a byl z neho tak znechucenej, tak mu nabizim bezplatnou vymenu za zarucene ozkousene MDA II :D :D [/QUOTE]
Přesně tak - tlačítka pryč , VGA na maximum,přidat EDGE a je stoho bomba za kterou klidně dám 30 táců
Pavel Koza (4761)|18.9.2005 23:01
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Také článek Pavla se mi zdá nějak méně objektivní, než obvykle. [/QUOTE]

To bolelo;) Nezbyva nez ocitovat par vet z uvodu clanku:

[CODE]Tento článek není recenzí. Popisované zařízení nebylo podrobeno mému důkladnému testování a hnidopišskému odkrývání slabých míst. Jde o první, veskrze pozitivní, dojmy. Nejedná se tudíž o objektivní zprávu, ale o zcela subjektivní popis úplně nového zařízení, který je plný nekritického obdivu a nadšení z nových funkcí a vlastností. Pokud se vám z nějakého důvodu tato forma nepozdává, počkejte si na recenzi.[/CODE]

Jinymi slovy - clanky z rubriky Prvnich 60 minut nejsou recenze a nejsou, ale ani se nesnazi byt objektivni. Je to jednoduse proto, ze i kdyz samozrejme pri prvnim osahani zarizeni mam jak pozitivni, tak i negativni pocity, o tech negativnich proste mlcim hned z nekolika duvodu. Kuprikladu proto, ze i ja po 3s koumani samozrejme vim, ze HTC Universal je s odpustenim "velke jak krava", ale tezko muzu behem par minut zkouseni posoudit, jestli za tuto velmi omezujici vlastnost dostanu neco, co tuto nevyhodu omluvi a vyvazi. Protoze se vzdy snazim zarizeni hodnotit jako celek a to bez minimalne nekolikadenniho zkouseni proste nejde. Je to tak od prvniho clanku v teto rubrice a bude tomu tak i nadale. Pokazde je na to ale vyrazne upozornovano. Pokud mate (zajiste opravneny) pocit, ze je s clanky v teto rubrice neco spatne a tento styl vam nevyhovuje, proste je ignorujte a ctete az recenze.

P.S. Prosim berte to jako vysvetleni, ne jako prilezitost k diskuzi, at to tu nezavsivujeme offtopicem. Dik

P.P.S. Jestli porad nechapete rozdil mezi PREVIEW a RECENZI, berte to tak, ze PREVIEW je jisty druh PR clanku. Neni to sice uplne presna definice (jde o me pocity a dojmy, nikoliv dilo PR agentury), ale protoze az na vyjimky zjistene nedostatky vubec neuvadim, muzete to za PR clanek povazovat. Jasne:)?
hrtak_ce4you (314)|21.9.2005 09:46
teda devcata :) nevim co vase PDA, ale moje MDA2 se zacina dostavat po 2 letech na konec zivotniho obdobi, tudiz jestli mi ho do vanoc Eurotel nabidne na Mobil+ do 15-18.000 tak je muj.
A imho ET spusti [min. po Praze] UMTS co nevidet, tak neni co resit [v Praze budu na UMTS a doma v horach stejne EDGE nemam tak nejni co resit] :cool:
pdq (380)|21.9.2005 15:04
A je to tu................32 118,00 s DPH czk
:D
http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=2192005142232&fId=246395&fIds=47a8wta475&fExt_idkat=11039&fExt_idkats=n448w8dd4o&fExt_Action=CATCHANGE&fKatCis=mda4
RStein (2012)|21.9.2005 15:17
Tu cenu bych nebral jako zavaznou, jedna se o dovoz a tenhle obchod ma (mel ?) 0navic ceny obcas trochu premrstene. :no: Rozhodujici bude cena, kterou stanovi operator a souhlasim s PavlemR, ze by mela byt do 23000, aby zarizeni bylo zajimave pro cilovy segment trhu.
A TMO bude mit pri sve vellikosti a mnozstvi zakazek urcite slusne slevy u HTC...
beecher (9270)|21.9.2005 15:20
No, hlavne ze pry MDA4... T-Mobile to oznacuje jako MDA Pro a ET se vubec nevyjadril, jestli to bude prodavat... ;)
HELEKAL PETR (195)|22.9.2005 17:06
Tak cenu máte tady Je to 32.118 Kč s DPH
RStein (2012)|22.9.2005 17:13
No to psal uz kolega nahore.
Ta cena je pomerne nadstrelena - je v ni zahrnuta suma za dovoz a hlavne urcite tucna provize PALM PC, kteri si urcite radi nechaji zaplatit za svou docasnou exluzivitu v nabizeni "MDA Pro". Takze to zarizeni si koupi jen ti nejnadrzenejsi, kteri si nedokazi stejne zarizeni sehnat levneji z ciziny. ;)
Proste bezne trzni zakony. :)
davidkm_ce4you (248)|22.9.2005 17:25
Už dva ishopy jej u nás nabízejí ...


http://www.proficomp.cz/index.asp?menu=pda&item=149#imate

jen otázku .. kdeže se to dá v zahraničí sehnat levněji? ... expansys to ma na stejno (odut to jde evidentně sem ... a jinde jsem to našel jen na ebay ...
Miloš Strouhal (3997)|22.9.2005 17:26
Tak dneska jej taky dostanu na hraní.. Už se na něj docela těšim! ;) A hned mam za úkol to flashnout z německé ROM na ENG ROM..
hybo (3107)|22.9.2005 17:27
Nevidim v tom zadnou exkluzivitu, mame to taky v nabidce a sice za min, porad tu je draho na nase pomery...a marzi je mozne si lehce vypocitat, cena venku je znama, prevod na KC, odecist od ceny tady a mas to cca jasne...;)
hybo (3107)|22.9.2005 17:29
[QUOTE="davidkm"]Už dva ishopy jej u nás nabízejí ...


http://www.proficomp.cz/index.asp?menu=pda&item=149#imate

jen otázku .. kdeže se to dá v zahraničí sehnat levněji? ... expansys to ma na stejno (odut to jde evidentně sem ... a jinde jsem to našel jen na ebay ...[/QUOTE]

mno, jsi rychlejsi :yes: ano, dovoz expansys, je to, takrikajic "hra najistotu", je potreba pocitat s pripadnou zarukou a na Expansys se da spolehnout...
RStein (2012)|22.9.2005 17:33
Jo jo, zatim je MDA Pro primo od obchodniku a ne od operatoru a s upisem drahe. Jako jedno z nejocekavanejsich zarizeni tohoto roku ma samozrejme cenu slusne nadstrelenou - pozdeji se i u operatoru v zahranici objevi jako nedotovane za slusnou cenu.

S tou exkluzivitou - promin Hybo, ja netusill, ze jsi take tak agilni ;)
RStein (2012)|22.9.2005 17:36
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak dneska jej taky dostanu na hraní.. [/QUOTE]

Fakt zavidim, mne se zatim zadny kousek na hrani sehnat nepodarilo ;) Budou nejake prvni dojmy na CE4YOU?
davidkm_ce4you (248)|22.9.2005 17:36
no já se trošku obávám, že jedině co může cenu srazit je prodej jiného podobného zařízení ... docela mě překvapila cena nového DELLu ... u českého zastoupení je dokonce varianta 51 levnější než 50 ??? zajímavé
davidkm_ce4you (248)|22.9.2005 17:38
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak dneska jej taky dostanu na hraní.. Už se na něj docela těšim! ;) A hned mam za úkol to flashnout z německé ROM na ENG ROM..[/QUOTE]

jojojo .. honem nějaké informace ...;)
RStein (2012)|22.9.2005 17:40
[QUOTE="davidkm"]no já se trošku obávám, že jedině co může cenu srazit je prodej jiného podobného zařízení ...[/QUOTE]

Mne ted vyprsi smlouva u TMO, takze cekam, jestli mi ho TMO nabidne za slusnou cenu. Kdybych nemel smlouvu a nedrzel se na uzde, tak uz si ho ted i za tech 30 000 objednam, ale snazim se byt alespon jednou trochu rozumnej :D
hybo (3107)|22.9.2005 17:44
[QUOTE="RStein"]Jo jo, zatim je MDA Pro primo od obchodnikud a ne od opertaoru s upisem drahe. Jako jedno z nejocekavanejsich zarizeni tohoto roku ma samozrejme cenu slusne nadstrelenou - pozdeji se i u operatoru v zahranici objevi jako nedotovane za slusnou cenu.

S tou exkluzivitou - promin Hybo, ja netusill, ze jsi take tak agilni ;)[/QUOTE]

je to jak pises, cena je vysoka a koupi si to jen par lidi, ostatni pockaji, co cena u nas a jake budou moznosti a podminky, tak to bylo u kazdeho podobneho zarizeni, dovazeli jsme takhle MDAc, MDAII, dokonce, i kdyz uz je to daaaavno i MDAI, mel jsem prvni dva kusy v CR a to se melo prodavat pod znackou Umax myslim, cena byla pres 30000, takze stejne, jako ted ;)
hybo (3107)|22.9.2005 17:49
[QUOTE="RStein"]S tou exkluzivitou - promin Hybo, ja netusill, ze jsi take tak agilni ;)[/QUOTE]

jo, jinak pohoda ;) Kdybych mel vyjmenovat, co vse jsem do CR zacal dovazet jako prvni.... ;)
Miloš Strouhal (3997)|22.9.2005 20:00
Je to opravdu VELKÉ (nikoliv rozlohou ale především nepříjemnou tloušťkou), opravdu TĚŽKÉ, při psaní obouručmo se to až nezvykle PŘEVAŽUJE dopředu, ale za těch 22000kč včetně DPH (za tolik mi jej známý nabízí) to možná i koupim. ;) Nejsem si ale ještě 100% jist, že je to zařízení které "opravdu potřebuji".. Klávesnice je dle mého názoru NAPROSTO SKVĚLÁ, displej KVALITNÍ, nikoliv dle mého názoru lepší než u hx4700, připomíná mi to trochu spíše Looxe 720ku, má slabý nádech jakoby do "žluto-zelena", ale všimnete si toho opravdu jen při velice podrobném srovnávání s hx4700 při maximální úrovni podsvícení na obou zařízeních. Jak ze správce BlueTooth (microsoftí paskvil známý z MDA II a MDA Compact), tak ze správce Wifi (řekl bych že naprosto stejný známe z MDA III) nejsem vůbec nadšen, ale to je způsobeno mou zmlsaností z iPAQa.. Kvalita zpracování je OK, ovšem ten plast z kterého je zařízení stvořeno na magnesium (hx4700) či hliník (MDA Compact) prostě nemá. Nejvíce mne znervozňuje kryt baterie, připomíná mi tvrdý kartón z papíru.. Pokud si vezmu do jedné ruky hx4700 + EDGE Motorku, a do druhé MDA IV, nejsem si 100% jist, že by jedna varianta byla nějak závažně lepší či horší než ta druhá. Každá má pár svých plusů i mínusů. Ovšem u MDA IV jsou ty plusy a mínusy výraznější. Uvidim snad časem..
RStein (2012)|22.9.2005 20:18
Tady je jeden clovek z MDA Pro vic nadsenej nez Milos ;)