Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s hw6515 a možná i s jeho uživatelem .-)

Jirka_C (3)|15.9.2005 11:38
Ahoj chtel jsem se nejprve omluvit, protoze jsem uplny novacek ve svete PDA (mam jej teprve cca. 12hodin a nikdy pred tim jsem jej ani nedrzel v ruce):oops:. Kvuli praci jsem byl nucen zakoupit PDA s GSM a zvoli jsem HP Ipaq HW6515. Mam jej asi den, ale setkal jsem se z radou problemu.:( Verim, ze nektere z nich mohou byt i z me neznalosti, proto velmi prosim o Vasi trpelivost.

1. "Duchy na display". Kdyz ukoncim aplikaci, tak mi obcas zustane na display jakoby cast toho vypleho programu (obcas se to stava i na normal pc). treba zmizely ikony z horniho panelu (jak je tam stav signalu, baterie apod) - ale kdyz se na jejich misto tapne, tak tam presto jsou...v cem by mohl byt problem - ci jak to vyresit?

2. Je tam zatim nainstalovana jedina vec - lokalizace od SunnySoftu, kterou jsem dostal s tim pristrojem? Ona mi pocesti v podstate cele prostredi... Jak docilit jen toho, aby tam zustala jazykova sada? Nemuze to byt tou velkou lokalizaci?

3. kdyz jsem se na tom pokosuel rozjet BT, tak jsem narazil na jeden dobrej problem... Potreboval jsem zmenit cislo portu (BlueTooth seiral port) Nicmene mi to pda neumoznilo tyto hodnoty zmenit... Je to v tom klasickem editacnim oknu... Muze se to cislo oznacit, ale nejde ani prepsat, ani smazat...

4. Jak udelat soft reset? Jak jej uplne vypnout? Jak udelat master reset?

5. Da se nekde stahnout konfiguracni soubor na nastaveni Oskara (GPRS/MMS apod.)?

6. Je mozne vytahnout SD kartu, i kdyz neni PDA vyple?

7. Je mozne to HP pouzit i jako HW modem pro notebook? (gprs/edge) - jak to nastavit?

Prosím Vás moc o radu a jeste jednou se hrozne moc omlouvam za neznalost problematiky...
yasmeene2 (794)|15.9.2005 13:04
Předně vítej na ce4you. Tento dotaz měl být položen ve fóru o Hp Ipaq! Přečti si pravidla
pro diskutující.

[QUOTE]1. "Duchy na display". Kdyz ukoncim aplikaci, tak mi obcas zustane na display jakoby cast toho vypleho programu (obcas se to stava i na normal pc). treba zmizely ikony z horniho panelu (jak je tam stav signalu, baterie apod) - ale kdyz se na jejich misto tapne, tak tam presto jsou...v cem by mohl byt problem - ci jak to vyresit?[/QUOTE]

To by teda dělat nemělo, nevím možná hard reset pomůže

[QUOTE]2. Je tam zatim nainstalovana jedina vec - lokalizace od SunnySoftu, kterou jsem dostal s tim pristrojem? Ona mi pocesti v podstate cele prostredi... Jak docilit jen toho, aby tam zustala jazykova sada? Nemuze to byt tou velkou lokalizaci?[/QUOTE]

Co myslíš jazykovou sadou, nějak nerozumím, vypnout překlad prostředí můžeš, když klikneš na šipku vedle znaku klávesničky a dáš volby

[QUOTE]3. kdyz jsem se na tom pokosuel rozjet BT, tak jsem narazil na jeden dobrej problem... Potreboval jsem zmenit cislo portu (BlueTooth seiral port) Nicmene mi to pda neumoznilo tyto hodnoty zmenit... Je to v tom klasickem editacnim oknu... Muze se to cislo oznacit, ale nejde ani prepsat, ani smazat...[/QUOTE]

Já si nejsem jistý jestli máš bt od firmy widcomm, a jakou verzi,

[QUOTE]
4. Jak udelat soft reset? Jak jej uplne vypnout? Jak udelat master reset?
[/QUOTE]

Soft reset se dělá zmačknutím stilusem takové té malé dírky co máš dole z boku na pda, hard reset (ne master reset) uděláš že držíš tlačítko power (on/off) a zároveň provedeš soft reset, úplně vypneš vypnutím telefonní části (klikni na ikonku signálu a dej flight mode)

[QUOTE]
5. Da se nekde stahnout konfiguracni soubor na nastaveni Oskara (GPRS/MMS apod.)?[/QUOTE]

Pokud vím jsou jen pro zařízení MDA2, tudíž bohužel

[QUOTE]
6. Je mozne vytahnout SD kartu, i kdyz neni PDA vyple?
[/QUOTE]

Ano.
[QUOTE]
7. Je mozne to HP pouzit i jako HW modem pro notebook? (gprs/edge) - jak to nastavit?[/QUOTE]

Ano, skus hledat, někde ve fórech je návod

A vůbec na většinu svých otázek dostaneš odpověď buď z manuálu, nebo už byly odpovězeny někde tady na fóru.
Jirka_C (3)|15.9.2005 13:13
Dekuji moc za odpoved. Do zacatku mi to staci... Tou jazykovou sadou jsem mel namysli maloul lokalizaci.

Uz jsem se bavil i s Wuffim, ktery mi take moc pomohl.

U tech duchu mi zatim pomohl soft reset.

Jeste jednou diky
Jirka.
beecher (9270)|15.9.2005 13:19
2. Malou lokalizaci z velke udelate tak, ze vypnete v nastaveni IW lokalizaci prostredi a po resetu muzete smazat z adresare \windows soubory *.409.mui.
4. - soft reset -> nekde na tele pristroje bude "dirka" pro reset.
- Uplne vypnout zarizeni nejde, muzete ale vypnout GSM cast prepnutim do tzv. Flight modu.
- Hard reset se vetsinou provadi drzenim stiknuteho tlacitka zapinani pristroje a zmacknutim resetu.
Toto vse by melo byt popsano v manualu, jen se do nej nebat nakouknout... ;)
5. Konfiguracni CABy jsou zde, ale jestli to bude na tomto iPAQu fungovat, bohuzel netusim.
6. Ano, je to mozne. Ale opatrne, pokud na ni neco v PDA kopirujete, doporucuji chvili pockat, nez se data spravne ulozi.
7. Snad ano. Opet bych se podival do manualu.

EDIT: Doplnuji o anglicky neco jako navod
Jirka_C (3)|15.9.2005 13:56
Dekuji moc i beecherovi,

co se tyce toho manualu, tak jsem se do nej dival - je od firmy Sunnysoft - dostal jsem s lokalizaci k tomu Ipaqu... Je velmi obecny a rada veci tam vubec neni. Je to spis "navod pro navod"....

Jinak pred chvili se mi ten ipaq samovolne restartoval... Ne ze by me to nejak znepokojilo (tak jo, priznavam se). Stava se Vam to casto, je to normalni?
Ty obcasne duchy, ktere vyresil soft reset, ted ten restart... no... nemam z toho moc dobry pocit. Zatim tam mam pouze a jenom porad nainstalovanou tu lokalizaci od SS.

:-/ Stava se Vam to taky nekdy?

Jirka
beecher (9270)|15.9.2005 14:07
Tam neni originalni HP manual? :?
To bych si jej vyzadal od vyrobce... Presneji dovozce, tedy HP CZ a.s.
Wuffi (1599)|15.9.2005 14:07
Hm, ale on je se zarazenim veci tykajicich se tohoto iPAQu trochu problem. A mimochodem je take od HTC:)
beecher (9270)|15.9.2005 14:10
Jako pomalu 100% vsech novych PDAcek, jediny snad Asus si je jeste vyrabi sam... ;)
Wuffi (1599)|15.9.2005 14:16
Ale jde videt ze se HTC nekdo cucel pres rameno... Telefonni cast je zde aktivni zkoro hned a signal nalezeny behem desitek sekund. Oproti dlouhemu cekani u MDAC celkem prijemna zmena:)
ZdenekP (224)|26.9.2005 13:54
[QUOTE="beecher"]
5. Konfiguracni CABy jsou zde, ale jestli to bude na tomto iPAQu fungovat, bohuzel netusim.
[/QUOTE]


Chodí.