Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Existuje překladač assembleru pro paltformu PocketPC(CPU intel)

Karm (365)|14.9.2005 23:05
Zdravím,
nevíte někdo jestli existuje takovýto překladač?Mám zkušenosti s programováním pro PC (Delphi,Pascal,assembler) a chtěl bych zkusit programovat i pro PPC,ale s evb 4.0 se nějak nemůžu zkamarádit...Má to úplně odlišnou syntaxi než jazyky ve kterých sem doteď dělal a nějak nemužu najít kloudný tutorial.V ASM se mi programovalo celkem dobře,a tak mě napadlo jeslti by to nešlo i pro PPC?Díky
Saman_ce4you (1451)|14.9.2005 23:18
A tos jako psal klasicou (GUI) aplikaci na dektopovy Windows v assembleru? Nejak se mi nechce verit :D
Muzes este zkusit eVC 4.0 (ale to taky neni pascal, ale C/C++) nebo Visual Studio .NET a tam psat aplikace v C#, coz ,kdyz bys mel zacit s necim novym, je asi nejlepsi. Avsak legalni dostupnost je trochu drazsi :$:
Karm (365)|14.9.2005 23:24
bNo máš pravdu,že psát GUI aplikace by bylo "trošku" těžší,do teď sem psal spíš pro DOS a pro jednočipy(což se asi nepočítá ).Uvidíme,škoda že to VS není zdarma aspoň pro studenty:( :(
Bobris (37)|17.9.2005 09:03
No kdyz jsem videl ten "CPU Intel", tak jsem si rikal jestli opravdu vis co tim myslis. Protoze v PPC neni instrukcni sada x86, ale ARM. A to je asi tak velky rozdil jako mezi Pascalem a C++. Me osobne se zda ze programovani pro ARM je podstatne slozitejsi nez pro x86, nebo treba i pro x51. Takze opravdu je jednodussi se naucit C++ nez assembler pro ARM. Problem je predevsim ve stejne dlouhych instrukcich kde neexistuji 32bitove parametry a ty se musi skladat z vice aritmetickych instrukci v tom je kompilator podstatne lepsi nez clovek, a obecne rychlostne ARMy v dnesnich PPC jsou tak vykonne, ze je naprosto zbytecne delat v ASM.
Karm (365)|17.9.2005 09:08
Ahah,neuvědomil sem si že tady se instrukční soubory CPU berou podle ARM,MIPS apod :oops: .Díky za vysvětlení,pustil jsem tuto myšlenku k vodě.Teď sem se spíš shlídl v Embedded visual basicu,včera jsem si ho nainstaloval a je velmi podobný delphi co se syntaxe týče.Ale díky za vyčerpávající příspěvek
beecher (9270)|17.9.2005 14:44
Ne, eVB proboha ne! Knihovny pro beh VB apps nejsou ve WM2K3 a vyse a musi se instalovat zbytecny runtime... Diky!
Nebude stacit eVC++ 4.0, ktere je zdarma na strankach Microsoftu?
Karm (365)|18.9.2005 02:41
Já se s tím evc++ nějak nemůžu spřátelit.EVB se mi líbí že má hodně podobnou syntaxi s Delphi.Ještě mě napadlo vyzkoušet .NET,ale nějak nemůžu najít žádný nástroj zdarma...
Saman_ce4you (1451)|18.9.2005 11:52
[QUOTE="Bobris"]No kdyz jsem videl ten "CPU Intel", tak jsem si rikal jestli opravdu vis co tim myslis. Protoze v PPC neni instrukcni sada x86, ale ARM.[/QUOTE]
V podstate pravda, jen je to mirne slozitejsi. Ty procaky jsou od Intelu, protoze koupil licenci na vyrobu ARM procaku od puvodniho vyrobce (mozna si pamatujete ze o XSCALu se mluvi jako Intel XSCALE).
Je to RISCova architektura, proto min. instrukci..