Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlastní webová adresa i webhosting vč. podpory FrontPage – hned a zcela zdarma.

Milan Švec (938)|14.9.2005 19:16
Řešení pro ty, kdo:
- by měli rádi svůj vlastní prostor na webu (s možností jeho obsah kdykoliv, velmi rychle a s co nejmenší námahou měnit)
- nikdy nevytvořili žádnou webovou stránku
- nechtějí za něco, co ani neumí používat, ještě platit
- rádi by to vyzkoušeli, kdyby to nějak jednoduše šlo

Jestli chcete, můžete hledat (kdekoliv na světě) poskytovatele, který vám dá SOUČASNĚ :!: docela krátkou adresu, webhosting, chodící podporu FrontPage i češtiny – ZDARMA a vše bez časového omezení. Docela by mě to zajímalo.

Bez hledání máte tady jednoho, který splňuje všechno a hned. (Jeho služby používám už od roku 2002. Nejdřív taky free, teď už o krok výš.)

Netfirms.com, který má být i " the number one hosting provider on the planet".



Bez obav lze „SIGNUP NOW“ a otestovat, je-li mnou zvolená adresa volná. Protože to chceme bez placení, musíme zaškrtnout dole „Netfirms Subdomain“. Výsledná adresa bude ve tvaru (třeba jako): loox720.netfirms.com

Kdo by chtěl čistou adresu loox720.com, loox720.info a pod., ta se už platí – celých 4,95 USD/rok! Odstranění toho reklamního proužku nahoře taky. Ale ten zas tak moc nevadí a dokonce bývá občas už i česky.

Ukáže se, je-li zvolená adresa volná. Není-li nutná její změna, na další stránce stačí zrušit zaškrtnutí dodávky CD (platí se poštovné). Pak na další vyplnit kontaktní informace (jméno, adresu, e-mail), zadat odpověď na otázku při ztrátě hesla a opsat kód pro potvrzení. Během minuty je k dispozici e-mailem dodané „Uživatelské jméno“ a „Heslo“ pro přístup na server při úpravách vlastních stránek. K tomu celkem 25 MB prostoru pro data a 1 e-mailová adresa „account@yourdomainname“ při 1 GB datových přenosů za měsíc.

A dá se hned začít s prvními pokusy s vlastním webem.
Kdo potřebuje, může využít informací, které jsou hned k dispozici (Demo, Tutorial/Guides). Kdo to umí, může editovat obsah stránky jakýmkoliv editorem.

Pro ty ostatní je úplně nejjednodušší zvolit ve FrontPage (2002, součást Office XP) jako novou sadu webových stránek nějakou už připravenou šablonu. Tu nejdřív (pro první pokus stačí beze změn) uložit na vlastním PC pro příští použití a pak to celé „Publikovat“. Jako místo určení se zadá dotyčná nová vlastní webová adresa, e-mailem dodané Uživatelské jméno a Heslo. Pak už jenom souhlas se změnami na cílovém disku a je to.

Můžeme se podívat, jak na naší adrese vypadá (česky!) to, co jsme tam poslali. Teď už jenom stačí začít cokoliv v obsahu stránky (postupně) měnit. Ve FrontPage to jde velice jednoduše. Po ukončení každé změny obsahu (na vlastním počítači uložených stránek) stačí zopakovat výše uvedený postup (uložit – publikovat). Kdykoliv. (Testováno dnes na vlastní rodině.)

Velmi rychle se dá zjistit, že takhle to není až taková věda. Na vlastní web se pak dají umísťovat třeba screenshoty z PDA nebo fotky, které chci mít v ce4you u příspěvků. Do příspěvků pak stačí vkládat jenom odkaz na obrázek (= jeho adresa na vlastním webu ve Vlastnosti). Pozdější úpravy grafických příloh příspěvků jsou pak mnohem jednodušší.

Pro začátek z PC. Z PDA později.
oltcit (1098)|14.9.2005 20:47
Jednoducho,výstižne podaný tútorial pre všetkých, ktorí by radi mali svoj vlastný web. Vďaka za všetkých. ;) ;) ;)
jval (453)|15.9.2005 09:29
Nechci rejpat a mozna se pletu, ale krom toho FrontPage tyhle veci nabizi x ceskych free hostingu.
Milan Švec (938)|15.9.2005 12:42
[QUOTE="jval"]... krom toho FrontPage tyhle veci nabizi x ceskych free hostingu.[/QUOTE]
OK. Tady je to ale na téma "... vč. podpory FrontPage ..." (viz nadpis). V tom (FrontPage) je totiž ten celý fór. Jak nemuset editovat HTML, když to neumím (cituji dceru: "jó, to jsme taky brali, ale to je mi k ničemu, kdo se to má učit, na to nemám čas ..." atd.)

Google i Morfeo se tento týden řádně zapotily, nabídly mi mraky poskytovatelů (jejich přehledů, jejich srovnání), dokonce i pár výjimek, které skoro splňovaly výše uvedené. Pak ale to bylo jen pro studenty v US a Canadě nebo to nechtělo respektovat češtinu nebo firewally, prostě to nechodilo. Ty čeští obvykle buď chtějí peníze hned nebo za chvíli, nebo jsou sice zdarma, ale zase neumí FrontPage.

Velikým obloukem jsem tedy po letech "znovuobjevil" cestu, jak to z NetFirms dostat zase zadarmo a s veškerým 24/7 servisem.

Já bych byl opravdu rád, kdyby někdo tady nabídl něco, co poskytne (znovu opakuji):
"SOUČASNĚ (= všechno pohromadě, bez výjimky) docela krátkou adresu, webhosting, chodící podporu FrontPage (= FrontPage extension) i češtiny (= to všechno) ZDARMA a vše bez časového omezení." Mám obavu, že to hledání ale bude už jenom ztráta času. (Rád bych se mýlil.)

Dcera už pomocí FrontPage (sama a všechno česky) vesele aktualizuje své první informace pro své známé na webu. Přitom má samozřejmě blízko jenom k objektu těch informací. Metody, jak je dostat na internet, šly dosud zcela mimo ni.

Ty úplně první (ještě příliš neupravené a tudíž stále privátní) pokusy jsou bez potíží čitelné i na Opeře Mini na PDA. Fotka (640x480 v originále), po kliknutí na její v galerii snímků nabídnutou miniaturu, má při stahování Operou Mini na PDA 9 (slovy devět) kilobytů v naprosto vyhovující kvalitě.

To všechno je tvořeno bez dalších znalostí a vysvětlování. (Dokonce jsem se včera dozvěděl, že i moje žena, která dříve "nikdy počítače nepotřebovala", pomocí FrontPage rediguje na webu časopis. A stačí jí na to prý čtyři poznámky.)

Kdo to neumíte jinak, zkuste to pro začátek taky. Funguje to a užijete s tím spousty zábavy. Po čase budete vědět víc a třeba budete chtít umět i to, co FrontPage šablony neposkytují. Třeba jak to celé dělat rovnou z PDA. To už je ale jiné téma.
beecher (9270)|15.9.2005 12:55
Pripadne, jak to udelat poradne, tedy v xHTML 1.0 a CSS 2.0... ;)
jval (453)|16.9.2005 07:37
Jj, pokud šlo hlavně o tu podporu FrontPage, tak samozřejmě můj řýýýýýýp nebyl na místě a tudíž se omlouvám.


PS: Přeci jen nám tvořitelům stránek vstávají vlasy na hlavě při vyslovení slova FrontPage. Tak nejak uz jsem si zvyk na ty specifikace co psal beecher.
Milan Švec (938)|16.9.2005 08:55
Ještě by mě zajímalo, zda existuje něco, co je pro úplné začátečníky (kteří se mě na to pořád občas ptají) pro jejich vlastní tvorbu webových stránek použitelnější lépe než český FrontPage (který jim doporučuji pro začátek já), je to současně podporované nějakým poskytovatelem prostoru na webu (vč. jím poskytnuté vlastní adresy) a k tomu to je ještě všechno dohromady zdarma. Víte-li o něčem, dejte vědět.

Řešením pro ty, kdo:
- by měli rádi svůj vlastní prostor na webu ...
- nikdy nevytvořili žádnou webovou stránku
atd. atd., (viz výše)
úplně na začátku asi nejspíš nebudou (podle mě) hned kaskádové styly nebo v editorech psané zdroje jakýchkoliv dalších nebo nejposlednějších standardů používaných těmi, kdo se psaním webových stránek obvykle už i živí.

Pro všechny ostatní, kdo se rozhodnou a odváží to úplně poprvé a sami zkusit, bude mnohom užitečnější takové prostředí, které každému poskytne viditelné a použitelné výsledky hned po prvních krocích.

Ověřování, že to jde a postupné objevování nových a hned fungujících možností, je úžasně povzbuzující k další činnosti.
hybo (3107)|16.9.2005 09:29
Pokud se pletu, omlouvam se, ale na provozovani stranek vytvorenych ve FrontPage neni potreba podpora ze strany serveru, to, co nektere hosting servery podporuji jsou FrontPage Extensions, coz jsou "pluginy". Ale ty neni nutne pouzivat, takze kdyz nekdo vytvori beznou HTML, nebo klidne i s beznym scriptem a funkcemi, tak neni potreba podpory ze strany hostingu - serveru. Nebo je to jinak?
jval (453)|16.9.2005 09:35
Myslim ze nekdy nedavno byl v CHIPu test techto editoru.

Jinak souhlasim s hybem, s tou poporou jde spise o ty FrontPage Extensions.
Stranky jdou udelat v jakemkoliv editoru a lepsi editory v sobe maji podporu FTP, takze o publikovani se tvurce taky starat nemusi. Editor se proste pripoji na FTP sam a kdyz tvurce upravi soubor a da ulozit, tak se soubor automaticky uklada na server.
hybo (3107)|16.9.2005 09:45
ukladani primo na FTP snad zvlada i Excel :D
jval (453)|16.9.2005 09:56
Heh, ale delat v nem stranky bych nechtel.:D
hybo (3107)|16.9.2005 10:03
FP neni spatny z hlediska samotneho WYSIWYG editoru, ale z hlediska vytvareneho kodu, nastesti jsou moznosti, jak ho nechat automaticky upravit, i kdyz je jasne, ze ciste psani v html je vzdy nejlepsi...
Dominique (151)|29.9.2005 07:41
delat stranky ve frontpage... me to pripada, jako kdyz mi nekdo posle navrh webovy stranky nebo grafiky ve wordu... :)
hybo (3107)|29.9.2005 08:04
coz ale neni zdaleka to same ;)
Crusader_ce4you (624)|29.9.2005 09:18
Já třeba dělal stránky we Front page a vůbec mi to nevadilo. Pro nás neprogramátory to je celkem user friendly prostředí.
hybo (3107)|29.9.2005 09:24
jak jsem psal, dle meho FP nema problem s prostredim, tedy se samotnym editorem, ale s vystupem a ten, ac prasacky casto vypada, je pouzitelny a viditelny OK, jen zdrojak je fuuuuf, jenze jsou nastorje na optimalizaci, komprimaci, redukci.....:D
99tky (156)|29.9.2005 09:27
Souhlasim, delat webky FP je stejny jako nahazet hromadu hnoje vidlema a uplacat to lopatou. Ovsem v tomto pripade se zastavam produktu, snazi se dat zajemci vse co potrebuje na vytvoreni stranky. Takze me finalni hodnoceni je pochvala :-). Jen tak dal.