Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC Techs snižují ceny o 15% u upgradů z 64MB na 128MB!

beecher (9270)|14.9.2005 15:20
http://www.pocketpctechs.com/main~unit~_No_Unit-0~area~news~item~42.htm

Od 1. 9. 2005 jsou ceny všech upgradů pamětí RAM z 64MB na 128MB u Pocket PC Techs díky dohodě o velké dodávce pamětových čipů sníženy o 15% z 199 USD na 169 USD (přibližně 4000 Kč).
space_cowboy (336)|14.9.2005 16:06
hm.. teda ja som mal urcite obavy, ale po precitani zopar fór a neskorsej velmi pozitivnej skusenosti z "druhej ruky" zostala urcitym zadrhlom len cena..
169 :$: je :yes: asi do toho pojdem :))
vdaka za info
beecher (9270)|14.9.2005 16:08
Jo, ja to u sebe vidim na leden 2006... :)
Zdenek Malinsky (9781)|14.9.2005 20:08
Hm mm, nevím nevím, není to už u zařízení s WM 2005 trošku zbytečné? Právě proto možná ta sleva.:?
beecher (9270)|15.9.2005 01:29
Ne ne, ta sleva je z duvodu, ze PPCTechs udelali dohodu s vyrobcem cipu (ze by Samsung?) na velke odberu cipu, takze mu to daji levneji... Coz jsem psal prvne...

Jinak ja chci pockat samozrejme na WM5, pokud to nebude potreba, tak do toho nepujdu, pac to nema vyznam, ze... ;)
Kato_ce4you (970)|15.9.2005 15:57
Kdyz uz jsme u toho - proc tam nedaj rovnou 256MB?
beecher (9270)|15.9.2005 16:26
Protoze u 64MB jsou pouzity 2ks 256Mb SDRAM chipu a PPCTech tam davaji 2ks 512Mb SDRAM cipu, ktere jsou jeste za rozumnou cenu. Tyto cipy jsou ultratenke, jejich vyroba je priserne draha a kdyby to melo jit na 256MB, tak se musi pouzit 1Gb cipy a to by ten upgrade stal to stejne co napr. Dell v USA, coz chapej, neni moc rozumne...
Jinak ty 512Mb jsou vlastne dvouvrstve 256Mb cipy...

Navic u WM5 je to uz jedno a kdo to navic ma zivit? ;)
SDRAMy nejsou nijak Low Powered nebo neco takoveho, ale poctive 3,3 voltovky, takze by baterie zacala delat velmi rychle PAPA! :D
space_cowboy (336)|16.9.2005 10:15
[QUOTE="beecher"]Jinak ja chci pockat samozrejme na WM5..[/QUOTE]

No dufam, ze JA sa jej dockam. A dodavam, ze za rozumnu cenu.. :sarcastic:
beecher (9270)|16.9.2005 10:37
Tu si uz ale prece HP davno stanovilo a to 49.90 USD, pokud se nepletu, ne?
space_cowboy (336)|16.9.2005 10:53
To je od nich sice pekne, ale clovek mieni a HP meni.. Vravim teraz o release date ..
Ci dovtedy nepuknem zavystou nad vsadepritomnym HTC-U :D
beecher (9270)|16.9.2005 10:56
Neni co zavidet... ;)
Pavlucha (1496)|16.9.2005 12:15
Jsou to sice jen dohady, ale souhlasil bych se Zdenkem.
Že jsem objednal spoustu dílů najednou a dostal slevu - to může napsat kdokoliv. Podle mne je to opravdu z důvodu blížícího se upgradu na WM5.
Mimochodem - pokud aspoň trochu přemýšlejí, neobjednali by "větší množství" právě před upgradem. Kolik toho asi tak prodaj - to by mne zajímalo ...
beecher (9270)|16.9.2005 13:25
Nevim, videl jsem tiskovou zpravu, tak jsem ji sem prasknul... Mne zazalujte... ;) :D

Jak rikam, ja cekam na WM5, jaky to bude... :)
space_cowboy (336)|16.9.2005 14:08
Myslim ze s tym predajom nebude az taky problem a myslim, ze nie su hlupaci aby sli do toho len tak bezhlavo pred WM5.Myslim.. :D
Inak, nikto si nemoze byt 100% isty, ze WM5 pofičí na kazdom starsom (v zmysle, vyvijanom pre nejaku verziu OS) stroji v pohode. Co si samozrejme zelam, ale to "keby" je tam stale a nie len wokinka maju zmysel pre murphyho zakony, ze?!
V takom pripade zvysenie pamate nebude vobec od veci, prave naopak..
milan.smart (268)|17.9.2005 17:46
A jak to jako je? to si to objednam, oni mi to poslou a ja si to mam spajet sam?
beecher (9270)|18.9.2005 09:15
[QUOTE="milan.smart"]A jak to jako je? to si to objednam, oni mi to poslou a ja si to mam spajet sam?[/QUOTE]Ne, zarizeni se samozrejme posila k nim (malokdo asi u nas v domacich podminkach umi pajet BGA cipy), v cene upgradu je i doprava zpet. Ztraci se tim vsak zaruka dana vyrobcem, ale PPC Techs na to davaji pak vlastni zaruku 3 mesice.
hybo (3107)|18.9.2005 09:52
Mate nekdo problemy, ktere by vice pameti vyresilo? Pro mne je tohle a customizovana ExtROM vec, kterou nejak proste nechapu :oops:
beecher (9270)|18.9.2005 11:20
Pro mne zase manie kolem USB hostu... To mas tezky... :D
hybo (3107)|18.9.2005 11:29
OK, tak tri veci, USB host taky nechapu :D
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 11:33
Co na USB hostu nechapete?
beecher (9270)|18.9.2005 11:40
Kato, to je celkem jednoduche... Kdyz si kupuji PDA, tak si ho prece nekupuji kvuli tomu, abych se jeste vice zadratoval? Ne?

To hybo: K ty pameti, jak ja rikam, pameti neni nikdy dost... :D
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 12:06
Jakekoliv rozsireni je vitano :cool: Mile rad si k tomu pripojim v pripade potreby USB flashku, ne kvuli rozsireni pameti, ale kvuli tomu, ze potrebuju dostat nejaka data z PC (ne sveho a na kterem neni AS) do PDA - jinak receno - misto diskety..
Taky by se pres to daly pripojit klavesnice (PDAckove) a bylo by jedno, pro jaky typ zarizeni jsou urcene, protoze by to byl klasicke klavesnice se stejnym konektorem (zrovna klavesnice k PDAcku me fakt neberou a kdyz uz, tak bych radsi BT, ale to jen tak mimochodem). A to nemluvim o fotakach. Mile rad bych si k tomu pripojil fotak a nahral fotky do PDAcka. Ne kazdy ma to stesti, ze ma jak PDA, tak fotak na ten samy typ karet..
No a tech veci je urcite daleko vice - to je jen par, co me ted zrovna napadlo..
Jinymi slovy - ja k PDAcku nepotrebuju pripojovat 200GB USB disk, DVD vypalovacku ap. jde mi jen o takove kravinky, jak jsem zminil vyse.
beecher (9270)|18.9.2005 19:36
A proto mame technologie jako je WiFi a BT, vis? ;)
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 20:20
Beechere, beechere - ne ze bych te tak chtel nazvat, ale za a) to proste nechces pochopit a nebo za b) jsi proste natvrdlej.
Ja CHCI pripojit ke svemu PDA tu samou USB FLASHKU co u sebe vzdycky taham, jako do pocitace, NTB atd. A jestli mas fotak, kterej podporuje BT nebo WiFi, tak ti zavidim, ale ja takovej proste nemam.
Samozrejme BT a WiFi nezatracuju - tyto technologie chci taky, ale je to zamereno na neco trochu odlisneho... Vis? ;)
beecher (9270)|18.9.2005 20:30
Ale proc vubec tahat USB flashku? To je ta otazka. Obe technologie (BT i WiFi) maji moznost prenest soubory taktez, ne? Tak proc mit nejake dalsi zarizeni, kdyz ho nepotrebuji vubec? Ty to totiz nechapes... ;)

Pokud si nekdo kupuje fotak, ktery ma naprosto silene a nestandardni karty, tzn. format pouziva pouze jedna firma (xD, MemoryStick), tak si kope sam sobe hrob... To je pak tezke...
ipf (2136)|18.9.2005 21:47
[QUOTE="beecher"]...Pokud si nekdo kupuje fotak, ktery ma ...nestandardni karty,...xD...[/QUOTE]
třeba proto, že jediný Olympus 5050 má světelnost >2, konkrétně 1,8 - 2,6 při 35-70mm (ale protože je to pořádnej foťák, tak jede i na CF ;) ).
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 21:54
Protoze tu USB flashku POUZIVAM tak jako tak. Primarne je urcena na prenos dat mezi pocitaci - nebo jestli tobe dosahne WiFi/BT treba z Brna z domova na veletrh v Praze... Mne teda bohuzel ne. A nejen kvuli takovymhle pripadum pouzivam flashku. Proste abych mohl prenaset ta pitoma data z PC na jine PC, NTB ap. a pri te prilezosti je VELMI MILE, ze to muzu vrazit i do PDAcka.. Nehlede na to, ze srovnavat BT a USB 2.0 je asi jako srovnavat pevne pripojeni k internetu o rychlosti kolem 8Mbps a dial-up... v pripade WiFi to teda uz tolik neplati..
A co se tyce fotaku - fotak jsem si koupil pred PDAckem - cili je na CF karty - kupovat kvuli tomu Back Pack opravdu nehodlam. A kdybych mel menim fotaky/PDAcko podle toho, co prave frci, tak nestacim litat do obchodu..
hybo (3107)|18.9.2005 21:56
namisto klicenky muzu uzivat PDA jako USB MassStorage, coz je jedine, co osobne potrebuji z toho vseho, co se tu a jinde kdyz psalo ;)
Kato_ce4you (970)|18.9.2005 22:58
[QUOTE="hybo"]namisto klicenky muzu uzivat PDA jako USB MassStorage, coz je jedine, co osobne potrebuji z toho vseho, co se tu a jinde kdyz psalo ;) [/QUOTE]
Ano - to muzu JA. Ale nekdo, kdo ma klicenku a chce mi z neco nahrat, tak mam smulu - musime k PC a z tama to teprv dostanu do PDA - tento krok bych velmi rad preskocil. Nehlede na to, ze velmi casto maji lidi mp3 prehravace primo s USB konektorem a ti se me ptavaji, jestli to ke mne muzou pripojit a vzit si pisnicky ode me z SD karty - bohuzel - smula...
Zdenek Malinsky (9781)|18.9.2005 23:49
Pocket PC Techs snižují ceny o 15% u upgradů z 64MB na 128MB! Proč mám pocit, že USB host, USB flashdisk s tím nesouvisí? :sarcastic: :?
beecher (9270)|19.9.2005 05:08
To Kato: Posledni odpoved, abys konecne pochopil...
USB flash disk neni nic jineho nez nahrada za diskety, CDcka, ZIP drive apod., ktera zapomnela, ze budoucnost je nekde jinde. Vyvoj v IT smeruje bezpodminecne k tomu, ze vse bude spolu komunikovat nejakym bezdratovym zpusobem, at uz se jedna o komunikaci mezi zarizenimi (BT, USB Wireless apod.) ci sitovou komunikaci (WiFi, 3G s HSDPA apod.) Bohuzel, tahle starostrukturalni potreba, porad nekam zasouvat nejake medium, tuhle snahu stale zabiji.
Uz? Doufam, ze jo. :yes:

To Zdenek: Ma posledni odpoved. Az si to Kato precte, tak to klidne smaz.
Kato_ce4you (970)|19.9.2005 08:10
[QUOTE="beecher"]To Kato: Posledni odpoved, abys konecne pochopil...
USB flash disk neni nic jineho nez nahrada za diskety, CDcka, ZIP drive apod., ktera zapomnela, ze budoucnost je nekde jinde. Vyvoj v IT smeruje bezpodminecne k tomu, ze vse bude spolu komunikovat nejakym bezdratovym zpusobem, at uz se jedna o komunikaci mezi zarizenimi (BT, USB Wireless apod.) ci sitovou komunikaci (WiFi, 3G s HSDPA apod.) Bohuzel, tahle starostrukturalni potreba, porad nekam zasouvat nejake medium, tuhle snahu stale zabiji.
Uz? Doufam, ze jo. :yes:

To Zdenek: Ma posledni odpoved. Az si to Kato precte, tak to klidne smaz.[/QUOTE]
No prave jsem si to precetl, tak to muzete klidne cely promazat. Evidentne se na tomto tematu neshodneme, protoze oba na to mame uplne diametralne odlisnej pohled.
Presne jak jsi napsal - je to nahrada za FDD, CD, ZIP, DVD ap. A kdyz teda ten vyvoj smeruje tak jinam, tak jsem zvedavej, na cem si budes kupovat pristi licenci Windows nebo resp. jakehokoliv vetsiho programu. Vsadim boty, ze na BT, WiFi, 3G, HSDPA, WiMaxu a nevim cem jeste to proste NEBUDE! I kdyz uz tady treba nakrasno nebudou ani DVD, BR disky ap., tak tady vzdycky bude "nejake zasouvaci medium, ktere tu tvoji snahu bude zabijet". Nebo jestli jsi takovy vizionar, ze vidis do roku 2222, tak mozna jo - ale to uz asi nebudou ani PDAcka... A v soucasne dobe se tomu za a) stejne nevyhnes a v nejblizsi dobe (15 let) 100%ne taky ne. A to je dost dlouha doba na to, aby furt melo smysl rvat USB host do PDAcek. Jinymi slovy - za 15 let uz na 100% nebudu mit MDA II ani zadne jine PDAcko, ktere se vyrobi treba i nakrasne za 5 let. A to je pro me sakra velkej duvod, aby to tam na tu dobu "nez vymysli neco lepsiho, co by ti vyhovovalo".
Nebo to mam vysvetlit jeste jinak? Pises to z pohledu, jako ze je to automaticky, ze je neco lepsiho nez ten USB host a technologie ala WiFi jsou uplne hypersuper. Z takoveho pohledu bych mel zavrhnout vsechna PDAcka, protoze na co se se*ou s "blbejma" VGA displejema, kdyz v budoucnosti to bude mit 1024x768? A nic jineho nema smysl.. V podstate to jen brzdi rozvoj.. A proc do mobilu cpou pouze GSM moduly a ne radsi cipy nejake 5-6 generace? Ze jeste nejsou vymyslene? A neni na to zadna mobilni sit? Takze se musime spokojit jen s GPRS, EDGE, poprd. CDMA ap.?
Vzdyt to je presne ten samy priklad - nic lepsiho aktualne neexistuje (Japonsko nechme stranou :D ). A proc integrujou do PDAcek vetsinou (kdyz uz) jenom 802.11b a ne gecko? Vzdyt tim brzdi rozvoj!!
No a jeste by me teda zajimala jina vec - mas USB port na pocitaci? Pouzivas ho k necemu? Jestli ano, tak sis prave odpovedel, k cemu je to dobre. Pokud ho nepouzivas (coz bych se dost divil, ale je to mozne), tak gratuluji - ja mam pres USB pripojeno docela dost veci a vubec by mi nevadilo, kdybych je mohl pripojit k PDA (jasny - zase mi reknes, ze je to jen chaba nahrada za bezdrat - chapu - asi je - taky mam bezdratovou mysku (ktera musi mit mimochodem pripojenou zakladnu v USB)) a casem bude snad vsechno bezdratove, ale to si i v tomhle odvetvi asi budeme muset jeste par let pockat...
hosic (156)|5.10.2005 16:46
Mate nekdo zkusenost s poslanim hx4700 pro tuhle upravu do zamori?

Jak je to na zvednute RAM s baterkou? Cim vice RAM, tim vice energie na jeji refreshing.

Koupil jsem si pred mesicem hx4700 s tim, ze mi 64 RAM vadit nebude, kdyz do konce roku bude WM 5.0 a na nej je potreba spis tech 128 ROM.

Ale ted, jak ctu ty zpravy - oddaleni upgradu WM 5.0 na jaro/leto 2006, ukonceni prodeje (odtud je krucek k uplnemu ukonceni podpory). :-(

Zkratka pro rozumnou praci by to tech 128 RAM chtelo.
hybo (3107)|5.10.2005 18:32
a co tohle?