Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zajímavost - Záblesky iridia na obloze

yasmeene2 (794)|13.9.2005 16:33
Na této stránce si můžete po vložení souřadnic z gpsky nechat zobrazit přesný čas, kdy se na danném místě objeví na obloze záblesk od satelitů iridium, pokud si počkáte na nějaký silný záblesk (-8 db, např) tak je to jako by na vás někdo z oblohy mířil baterkou, popřípadě se dá tímto frajeřit před kamarády.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.9.2005 17:03
Jen doplním, že uživatelé programu PocketWeather to mají jako součást tohoto programu o počasí s tím, že je pozice přednastavená dle lokace :D , naběhne tabulka s místním časem, azimutem, intenzitou záblesku, číslem satelitu Iridium...
beecher (9270)|13.9.2005 17:06
A ja myslel, ze je uz sundali...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.9.2005 17:19
Ono snad nejde přes ně telefonovat, ale využití jako světelná atrakce také není špatné :D ... často v létě sednu kolem půlnoci na chalupě na zahradu a sleduju záblesky pozičních světel satelitů, je to pěkné, zajímavé a uklidňující, prostě relaxuju v absolutním tichu...
ninja_ce4you (102)|14.9.2005 12:42
[QUOTE="Jarouš"]Jen doplním, že uživatelé programu PocketWeather to mají jako součást tohoto programu o počasí s tím, že je pozice přednastavená dle lokace :D , naběhne tabulka s místním časem, azimutem, intenzitou záblesku, číslem satelitu Iridium...[/QUOTE]

Kde? Mam (myslim) posledni verzi 1.00.14 a nikde to nevidim.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.9.2005 13:29
PW 1.00.96 beta, ťapnout na proužek PW na Today, zde ťapnout na ikonku nastavení, záložka Online a ťapnout na stavy erupcí ze satelitů Iridium, verze 1.00.97 je k dispozici i zde v sekci četina na PW :D
frogale (447)|12.7.2006 11:03
Jak dlouho se da ten zablesk pozorovat? Je to v radech desetin vteriny nebo ve vterinach?
frogale (447)|23.7.2006 12:50
Odpovim si zase sam :) Ty nejsilnejsi -8 jsou videt slabe treba i pul minuty jako rychle letici letadlo.. a uprostred sve drahy je videt nejsilneji tak 5 vterin
pjaroslav (2)|30.4.2007 21:00
[QUOTE="yasmeene2"]Na této stránce si můžete po vložení souřadnic z gpsky nechat zobrazit přesný čas, kdy se na danném místě objeví na obloze záblesk od satelitů iridium, pokud si počkáte na nějaký silný záblesk (-8 db, např) tak je to jako by na vás někdo z oblohy mířil baterkou, popřípadě se dá tímto frajeřit před kamarády.[/QUOTE]


Stránka neumožňuje cokoliv zadat mimo nějakých přihlašovacích ůdajů
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.4.2007 23:07
Nemáš pravdu, resp. vzdal jsi to předčasně ;) . Klikni vpravo nahoře na HEAVENS ABOVE a dostaneš se na úvodní stránku, kde lze dohledat lokaci, troufám si říci, že to najde i tu největší p...l světa (mám to dnes otestováno) a zobrazí to přelety a záblesky...
On je ten odkaz z roku 2005 a asi od té doby trochu překopali stránky, ale lze se proklikat k požadovaným údajům :D .
javim_ce4you (31)|1.5.2007 20:53
Děcka, já su také ščastnééé :)
Tyto stránky jsem aktivně využíval před devíti lety a pak jsem někde potratil link nebo něco změnili ... už jsem je oplakal a přestal hledat ... a najednou jsou zase tady :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.5.2007 23:28
Docela jsem byl překvapený, jaký je o informace z této oblasti zájem. Dole na stránce je statistika, za posledních 30 dnů tam bylo z ČR něco přes 9 tisíc kliknutí, jsme mezi zvědavci na 7 místě na světě...
Zajímavé jsou i údaje o OS atd., jen nevím co je browser SAFARI ???
frogale (447)|2.5.2007 01:34
Safari je default browser v Mac..

Jinak dneska jsem koukal na 3 satelity behem jedne pulhodiny.. skoda ze svitil mesic, moc videt nebyly :(