Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CZ-POI Online - pro lidi, kteří tvoří české POI pro TTN5

libor_m (1026)|13.9.2005 11:40
Založil jsem novou diskuzi pro všechny z České POI pro TomTom Navigator 5, kteří se aktivně podílejí na tomtom projektu.

Tato diskuze bude aktivní do té doby, než se zaběhne CZ-POI Online, přidělí se práva správcovská, moderátorská atd.

TAK HURÁ DO PRÁCE!
Ivanm_ce4you (466)|13.9.2005 12:08
ted jsem se zkusil prihlasit, pokud kliknu na ikony, tak je to asi zacyklene, kategorie poi mi jede. Kdyz najedu na mobilni radary a chci si prohlednout druhou dvacitku ->
Parse error: parse error, unexpected $ in /DISK3/WWW/benekov.com/poi/zaznamy.php on line 18
Pokud to reloadnu, je to OK.
libor_m (1026)|13.9.2005 12:14
Mně to při prohlížení druhé dvacítky neblbne.
Roacher (99)|13.9.2005 12:27
Fajn,takže kategorii by jsme měli...teď sem ještě dostat všechny!:-)

Chce to aby se to teda začalo nějak rozhazovat!

Vim že to bude znít asi blbě,ale s tim správcostvim - chce to taky prověřovat jak často je kdo na netu,aby nedošlo k tomu,že nějakou kategorii bude zpravovat někdo,kdo chodí na net jednou za 14 dní!
libor_m (1026)|13.9.2005 12:46
To rozhodně blbě nezní, je to správná poznámka. A pokud někdo bude vědět, že bude např. týden out, měl by to dát vědět někomu ze správců, aby se zajistil bezproblémový chod serveru.
Roacher (99)|13.9.2005 13:40
Jo,tak nějak sem to myslel
Radek Pokorný (68)|13.9.2005 15:10
Chtelo by to jeste spravit to nastaveni cookie, musi to byt nejaka chyba na serveru, protoze vyuzivam spostu serveru s prihlasovanim a nejsou problemy a nemusim to cpat do vyjimek.

Jinak jako autor Turistickych znamek se hlasim k jejich spravovani...
Henry_ce4you (58)|13.9.2005 18:21
[QUOTE="Radek Pokorný"]Chtelo by to jeste spravit to nastaveni cookie, musi to byt nejaka chyba na serveru, protoze vyuzivam spostu serveru s prihlasovanim a nejsou problemy a nemusim to cpat do vyjimek.

Jinak jako autor Turistickych znamek se hlasim k jejich spravovani...[/QUOTE]

Používám tam pro přenos informací v php SESSIONS, což je standard, nechci rejpat, ale během celého vývoje ve Firefoxu ani jeden problém a žádný vyjímky nic jsem nenastavoval, nic nepovoloval... Takže stahujte na czilla.cz :o)

Vlastnictví kategorií je na Rossinim.
Henry
Baharis_ce4you (95)|13.9.2005 23:10
- Díky tomu, že jsem byl tři dny mimo ČR, jsem přišel o vychytávání much na benkovu a všechno funguje.:)) Vypadá to velice pěkně.:yes:
- Co se týká minisrazu aktivních, jsem pro každou špatnost a termín pro mě není až tak podstatný. Jsem ve stavu, kdy děti už odrostli a manželka už není tak náročná na čas. Ten termín si myslím, že se musí domlouvat s větším předstihem. Byl by zázrak, kdyby většina řekla: Ano, pozítří můžu přijet.
- Co se týká místa, mám taky prostory k pořádání, ale podívejte se na mé souřadnice.... Ideální by to bylo, jak se původně psalo Na neutrální půdě, aby to kluci ze západu neměli tak daleko. Ale ať je to kde chce, když to budu vědět v dostatečném předstihu, přijedu. A cestou můžu pobrat stopaře bez auta.
- Co se týká technického vybavení, mám NTB s PCMCIA kartou GPRS a prg. Eurotel data nonstop. Sice pomalé, ale bez omezení.
- Pokud bude zájem, již jsem jednou psal. že přijmu Hr-Zá-Zř. Jen nevím, jestli to nebude sloučené s Turistickýmy známkami. Je to asi dost příbuzné. Na netu jsem pořád, tak jsem ochoten vzít cokoliv bude potřeba.
Gurun_ce4you (72)|14.9.2005 08:47
Tedy zase já, jsem na tom z volným časem a výbavou podobně jako Baharis(notebook, zub, EtDN + auto).

Co se týče místa konání je mi to celkem jedno, jen malá myšlenka OV-PHA ca 380km, OV-Prostějov ca130km, těžko najdeme něco přesně na půli cesty

Začal jsem s těmi restauracemi a jak je vidět už si je odsud stáhli nějací lidi, chtěl bych v tom pokračovat páč by se mi to celkem šiklo, když dají tipy lidi z různých částí CR.

Na netu jsem denně, ale jelikož jsem nevytvořil doposud žádný POI problém ( jen během cest občas doměřím některé benzinky na severní Moravě - včera 3x EuroOil) tak nevidím důvod proč do diskuzí dopisovat z dlouhé chvíle nějaké kraviny.

Jooo a klidně mi nějakou kategorii přidělte ;)
Ivanm_ce4you (466)|14.9.2005 08:55
ja taky muzu neco spravovat, ne netu min 3x denne, nekdy 50x. Ale moc poi jsem nevytvoril, malo jezdim autem.
Ivanm_ce4you (466)|14.9.2005 08:58
technicka:

pokud nekdo vytvori -prida poi, je nutne do nazvu poi /nemyslim kategorii BZ/ dat poradove cislo toho poi. JInak se to spatne dohledava. Nekde neni cislo a pak je celkem v BZ treba 20 POI, ale posledni cislo je 25. Skoda, ze poiedit nepracuje taky s poradovym cislem poi.
MilanSu (823)|14.9.2005 10:54
Dobrý nápad, doplním to do čerpacích stanic, pak bude stacit pro upresneni souradnic Benzina 145 a nove souradnice.
libor_m (1026)|14.9.2005 11:31
Nápad je to dobrý, koneckonců to takhle již funguje u mobilních radarů. Jen jedna věc, je to další omezení délky názvu o min. 3-4 znaky. Měl jsem občas problémy nacpad do té omezené délky BZ otevírací dobu a telefon ...
Roacher (99)|14.9.2005 11:48
Jo,na název POI je hodně málo místa...jinak s tim zprávcostvím - ujmu se toho co jsem vytvořil, i když mojí tvorbu benzínek klidně předám MilanoviSU,když už se na to tak vrhnul!:)
Roacher (99)|14.9.2005 11:49
Ještě s tim číslováním- nebude to pak dělat problémy když budu chtít v aplikaci vyhledat nějakou konkrétní např. benzínku?!
Ivanm_ce4you (466)|14.9.2005 12:02
pokud budes hledat
shell, tak ti je jedno, jestli ti to vyhodi
50x shell a dalsi udaje, nebo
50x shell + cislo+udaje
shell 001 dalsi udaje
shell 002 dalsi udaje...

Omezeni delky nazvu -skoda, ze krome nazvu neni jeste nejaky komentar, ale pokud by se to podarilo procpat do naseho poi.dat, tak ten problem zmizi. Rozhodne je ale horsi mit
CZ cerpaci stanice shell ..., takze by asi vsude stacilo
CZ CS Shell ...

BTW: uz asi 5 let jsem netankoval na jine pumpe, nez ktera ma nonstop. Z meho pohledu neni oteviraci doba nutna.
libor_m (1026)|14.9.2005 12:12
Tak to Ti budu oponovat, protože třebas v Kladně jedna ze šelek nonstop není. Myslím si, že je to dobré tam mít, protože když jedu v noci po okreskách a nevšimnu se toho, že mi dochází benzín, tak potom budu potřebovat najít nejbližší, která má určitě otevřeno a ne, abych si s prázdnou zbytečně zajel.
Ivanm_ce4you (466)|14.9.2005 12:32
oponovat zbytecne. ja to nevyuziju, ale nerikam, aby se to vyhodilo.
Gurun_ce4you (72)|14.9.2005 12:36
no a teď se zeptám já - jako lama

dobře jedu dám navigovat na BZ a na displeji (Acern35) vidím stejně jen vzdálenost např. těch Shellek a počátek toho názvu, bo zbytek je už mimo dispej - mě to tedy nezalamuje řádky a když se toho řádku jen dotknu tak se žádný náhled neprovede a hned proběhne výpočet navigace. Otáčet displej se mi zdá za jízdy frajeřina

jak Vás tak čtu tak zjišťuji že jsem úplný .... tož kde dělám chybu
libor_m (1026)|14.9.2005 13:20
Pokud jsi měl na mysli např. vyhledat nejbližší Shellku, která má nonstop, tak si najedeš na Shellky a stiskneš symbol klávesnice, kde napíšeš nonstop. Pak ti tam zůstanou je nonstop seřazený podle vzdálenosti.
Roacher (99)|14.9.2005 13:43
Souhlasim s Liborem, už se mi párkrát stalo (ještě bez navigace) že jsem nutně potřeboval tankovat večer, a zvonil jsem u baráků a ptal kde je nějaká nonstopka!

Přijde mi blbost nepsat tam tak duležitý informace,jako je otvírací doba - a navíc bych další údaje nijak zvlášť zase nekoplikoval - prostě NÁZEV, MÍSTO, OTVÍRAČKA ...tim to končí!
MilanSu (823)|14.9.2005 14:16
[QUOTE="Gurun"]no a teď se zeptám já - jako lama
[/QUOTE]
Nesmis klikat, jenom pridrzis Stylus a jedes dolu, zobrazuje se cely nazev, pokud vyjedu mimo nazvy (na posuvnik), tak muzu hledat dal, pokud jedu a zvednu stylus v nazvu, tak posledni se mi vybere.
Doufam, ze to pisu trochu srozumitelne, chce to trochu cvik, kdyztak posli SZ, pokusim se to nejak rozepsat
MilanSu (823)|14.9.2005 14:27
[QUOTE="libor_m"]Pokud jsi měl na mysli ......[/QUOTE]
Clovek se porad uci, dobra vychytávka. U CS mam cislo+nazev+obec+ulice+c.p.+otev.doba+pripadne dalsi upresneni (exit ...). Sice uz jsem neco poslal, ale jak ted premyslim, jestli by nebylo lepsi dat ulici az za oteviraci dobu. Na ceste mne ulice v podstate nezajima.
Problem s cislovanim pri vyrazeni POI budeme resit vynechanim cisla, nebo precislovanim. Osobne bych se primlouval za vynechani, kvuli dohledani, pocet POI se necha zjistit jinak. Stejne tak pro pridani POI.
Protoze pak by mezi nami mohlo behat x verzi a u kazde by konkretni POI mohl mit jine cislo
libor_m (1026)|14.9.2005 14:49
Co se týče ulice + č.p. + atd. nevím, jestli nebylo lepší nechat stávající formát (viz např. JET).

S tím podržením stylusu na konkrétním BZ to není tak zcela jednoznačné, protože při maximální délce názvu s tlustými písmeny (myslím třebas "m") se celý také nezobrazí a na konci máš "...".

Stále si nejsem jistý, jestli číslovat jednotlivé BZ na úkor místa v názvu. Ppokud to nebude limitující po překlopení do POI.DAT, tak s tím souhlasím. Jen to nepůjde editovat v POIEditu, ale bude se to muset dělat jiným způsobem, třeba utilitou MAKEOV2.EXE
MilanSu (823)|14.9.2005 16:17
No ja to stejne delam v normalni databazi (udelal jsem si svuj SW), takze neni problem seradit jendotlive udaje, pridat vyhodit cislo ... Databaze je prevzata, cili jednotlive nazvy neupravuji (CS je 2655 to bych se zblaznil).
V seznamu po pridrzeni stylusu se samozrejme nezobrazi cely, ale nejakych 40-45 znaku, na mape potom jeste asi o 20 vice (samozrejme zalezi jake znaky)
Ted budu definitivne delat export CS do OV2 (nekdy vecer), takze rozhodni jako moderator o stylu

1.) cislo-nazev,obec,ulice č.p.,otevíračka,umístění
2.) cislo-nazev,obec,oteviracka,ulice+c.p.,umisteni
3.) nazev,obec,ulice č.p.,otevíračka,umístění
4.) nazev,obec,oteviracka,ulice+c.p.,umisteni

Ja osobne si myslim 4., pokud dam cislo jako text, tak je to nehezky rozhazene na cihle, pokud doplnim 0 tak taky nic moc, a jak jsem koukal, tak zatim jsou cisla pouze u Tur.znamek.
Ty hlaseni zmens e myslim snadno dohledaji bud podle souradnic (malokdy jsou tak blizko u sebe), nebo nzvu ....
Takze pokud nebudou ohlasy proti delam 4. Asi tak zitra by mely byt CS komplet a kilometrovnik
libor_m (1026)|14.9.2005 18:01
Já jsem sice moderátor, dále řekněme "duchovní otec", nicméně zásadní rozhodnutí vždy padají po vzájemné dohodě s aktivními přispěvateli.

Připojují se k variantě číslo 4, i když bych tam to č.p. mít nemusel. Pokud by to šlo nějakým REPLACEm vyhodit, byl bych pro. Rozhodně ale umístění by mělo být u ulice.

Čísla a značky jednotlivých přispěvatelů jsou také v "CZ-Radary mobilní"

Stejně tak se připojuji k názoru, který jsem již jednou vyslovil, není podle mne nutné mít jednotlivé záznamy očíslovaný, dá se to jednoduše dohledat podle názvu. U těch teristických známek je to číslované (myslím) proto, že samotná místa jsou očíslovana, takže je to nedělitelná součást názvu. U těch radarů jsme to zavedli proto, že názvy nemají nějaký jednotný vzorec a velmi často se aktualizují. Písmenný symbol přispěvatele je tam proto, aby se daa i po dlouhé době od přidání radaru(=už nevím, kdo to tam přidal) s tímto člověkem konzultovat případná změna.
MilanSu (823)|14.9.2005 18:54
Jsem rad, ze mas stejny nazor. To c.p. sice by nebyl zadny problem vyhodit, ale kdyz ho mam k dispozici, tak ho tam necham, nekdy by se mohl hodit (mozna). Je stejne vzadu, takze bud se tam vejde (ve vetsine pripadu) nebo nevejde (ojedinele)
Ivanm_ce4you (466)|14.9.2005 19:44
me porad zajima, jak se dostat do toho poi.dat. Se mi zda, ze tady nekdo sliboval...:sarcastic:
libor_m (1026)|14.9.2005 19:50
Henry na to upravil jeden skript jistého Francouze.
Radek Pokorný (68)|14.9.2005 22:22
[QUOTE="libor_m"] ...U těch teristických známek je to číslované (myslím) proto, že samotná místa jsou očíslovana, takže je to nedělitelná součást názvu.... [/QUOTE]

Ano, ty cisla jsou soucasti, jednotlive tur. znamky jsou takto cislovany. Prubezne se doplnuji, takze zatim neobsazena cisla postupne budou...
Roacher (99)|15.9.2005 08:51
Jakožto autor poměrně velkého počtu ČS (oproti Milanovi sem však nicka ;) ) se připojuji k variantám 3 nebo 4 (spíše 3) - číslování je pracné,zbytečné a pokud vypadnou nějaký čísla,bude v tom ještě větší chaoz, než když tam žádná nebudou a navíc podle abecedy snad umí hledat každý....nebo se mýlim?!:sarcastic:
MilanSu (823)|15.9.2005 09:00
Ty CS, ktery jsi delal samozrejme pouzivam, kontroluji pouze pripadne duplicity a upravuji text do standardu, bude verze 4.
Roacher (99)|15.9.2005 11:30
Dobre,verze 4, souhlasim!

Já jen že sem si zvyk na formát: NÁZEV, MĚSTO,ULICE,...:D
libor_m (1026)|15.9.2005 11:44
Teď když na to tak koukám, tak si říkám, že jsem se asi překouknul, když jsem se přiklonil k číslu 4. Také bych byl býval preferoval trojku. Opravdu je lepší před nějakým zásednějším rozhodnutím nachat čas na konzultaci s ostatními Milane. Ne každý je neustále na internetu a čas od odpoledne do večera je krátký, 1 den by byl lepší a už bychom to zkousli, to zpoždění o jeden den. Nebuď tak hrrr... . Takže prosím pro příště ... ;)
MilanSu (823)|15.9.2005 12:15
Zatim jsem udela export jen benziny, neni problem to uz je sranda, bude tedy 3. Jste dva co se ozvali a oba 3. Ono je fakt ze oteviracku v kratkem nazvu nevidim a je lepe ji vyhledat tou vychytavkou nonstop. Ja jak blbec zadaval driv vsechno Benzina, ......... To mi ted hodne pomaha pri kontrole stavajicich CS
libor_m (1026)|15.9.2005 12:24
Díky a jsem rád, že jsem Ti mohl poradit, mě to taky dřív deptalo, než mě to napadlo ... :D
Roacher (99)|15.9.2005 13:21
No vidíte a je tam 3! :)) Ono je to vcelku jedno i pro vyhledávání - já jen že většinu věcí máme ve formátu 3.
libor_m (1026)|15.9.2005 14:01
to je ta síla davu :!:
:D :D :D :D :D
Baharis_ce4you (95)|18.9.2005 13:37
Pustil jsem se do kontroly pozic hradů. Celkem by mě usnadnilo, kdybych měl ten kontrolovaný soubor ov2 vytištěný. V prg. PoiEdit jsem funkci tisku nenašel a žádný jiný, který mám jej neotevře. Ani CTRL+C -> CTRL+V. Ví někdo, jak to udělat?
Vladimír Krejčík (80)|18.9.2005 14:58
Dej v PoiEdit "Uložit jako", tam zvol formát "csv" a ten se dá následně otevřít v excelu a pak je tisk brnkačka.
Ještě, že ses ozval, chtěl jsem se zítra do těch hradů taky pustit. Ale to už asi budeš hotov.
Baharis_ce4you (95)|18.9.2005 15:37
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Dej v PoiEdit "Uložit jako", tam zvol formát "csv" a ten se dá následně otevřít v excelu a pak je tisk brnkačka.
Ještě, že ses ozval, chtěl jsem se zítra do těch hradů taky pustit. Ale to už asi budeš hotov.[/QUOTE] Díky za informaci. Opravdu jsem se do toho pustil a je to hrůza. Ten tisk jsem už vyřešil zkopírováním do wordu a ruční úpravou řádků. Ale hrůza je v těch pozicích. Kontroluju to podle InfoMapy a zatím jsem ještě nenarazil na objekt, který by souhlasil. Odchylky jsou i 50 km.
Baharis_ce4you (95)|18.9.2005 15:52
To: Vladimír.
Teď jsem si stáhnul Turistické známky a zjistil jsem, že tam to je vpořádku. Tak teď nevím, jestli to dělat podle IM, nebo vybrat z těch známek. Kdyby aspoň šly seřadit podle názvu, ale název začíná číslicí (z diskuze vím proč). No, asi to vyhraje ta IM. Tak se aspoň vyvaruju dalších chyb. Když, tak se podívej na kategorii Zříceniny. Ale děsím se těch Zámků. To se v jednom nedá, snad si to třeba rozdělit mezi víc lidí. Ale třeba existuje i jiné řešení, o kterém zatím nevím.
taunus (116)|18.9.2005 16:47
take jsem si vsimnul ze POI CZ_mesta a mesta morava take nejsou presna velke odchylky v radu desitek km.. urceno v tom tomu kde jsem zadal navigovat na a to mesto nebo vesnice byla uplne nekde jinde..:(
Ivanm_ce4you (466)|18.9.2005 17:22
mesta Morava jsem delal ja, ale je to pouze odfiltrovano z mesta CR.
Vladimír Krejčík (80)|18.9.2005 19:43
[QUOTE="Baharis"]..... Když, tak se podívej na kategorii Zříceniny. Ale děsím se těch Zámků. To se v jednom nedá, snad si to třeba rozdělit mezi víc lidí. Ale třeba existuje i jiné řešení, o kterém zatím nevím.[/QUOTE]

Zítra na to mrknu. Ale mám dojem, že jsem to kdysi namátkově kontroloval a zámky a zříceniny byly souřadnicově v pořádku. Jen ty hrady byly nepochopitelně ulítlé.
Baharis_ce4you (95)|18.9.2005 20:48
Jo, jo. Jsem v polovině. Jedna pozice seděla - hrad Kurovice, 9 neexistuje, 11 jsou zámkya spousty tvrzí tam nechávám. Jen za to dám pomlčku a napíšu tvrz. A to když nenajdu hrad v památkách, tak to dohledávám v obcích. Také jich tam několik bylo pojmenované názvem obce.
Pokud budou ty ostatní dvě kategorie vpořádku, budu jen rád. Je jich podstatně víc a je to pakárna. Akorát přesunu ty vyřazené "hrady" do kategorie zámků.
Ty moravské města jsem ani nestahoval, protože jsem byl udivený, až jaké díry Tom ve své mapě má. Tady v mém okolí pokrývá snad každou samotu a shluk baráků. Jestli to ale někde nesouhlasí, tak to je smutné. Nemá přeci smysl mít pokrytou mapu BZ tak že není vidět podklad a přitom se na to nemoct spolehnout.
Vladimír Krejčík (80)|19.9.2005 08:23
Tak jsem dost zhusta namátkově vyzkoušel "Zámky" a "Zříceniny" a řekl bych, že to sedí. Např. Červená Lhota je opravdu na "ostrůvku" v rybníku.
Takže tyto dvě skupiny POI můžeme pustit z hlavy.
Snad ani nebude potřeba trvalá správa. I když při "soustavné" péči o památky v ČR by mohly některé hrady a zámky přejít do sekce zříceniny ?!? :D
Ivanm_ce4you (466)|19.9.2005 08:29
TT ma sice pokrytou kazdou diru, ale ne na SV Morave. A pokud chces vyhledat nejake mesto, tak proste neexistuje. Proto je to udelano jeste jako BZ, ale pokud to nesedi ...:(
Gurun_ce4you (72)|19.9.2005 09:05
To Baharis:

ta tvoje oblast Hodonína mě celkem překvapuje - pokrytí bereš tak, že se ti ty vesnice zobrazují na mapě TomToma nebo chceš říct, že můžeš dát jakoukoliv malou vísku Navigovat na - Adresa a ona se ti zobrazí.

Sever Moravy je taky podrobný, ale nelze na něj nechat navigovat jen pomoci BZ Města