Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tukani displeje... divny...

Clemenza_ce4you (55)|12.9.2005 01:33
Mam takovy neobvykly dotaz...
Proste kdyz tukam stylusem na displej meho LOOXe 718, tak to nejdriv vydavalo takovy slaby (temer zadny) zvuk... Dneske byl u me kamarad, pujcil jsem mu ho a on myslim (nejsem si tim jist) tukal trochu silneji nez by se melo... No tak pote mi to pri tukani do stredni casti displeje (ne okraje, tam je to tak, jak bylo) tuka silne... opravdu dost silne... skoro tam citim ten naraz :) Nemuze se stat, ze mi "ohnul " tu folii do vnitr, ze je to uplne tedka "nalepeny" na tu vec za displejem? Ze to "tak silne" slysim? Ale ukazuje mi to vsechno uplne v pohode... A kdyby to bylo nejak "ohnuty", tak by to asi ukazovalo spatne ne? Nemuzete mi nekdo poradit? treba vy co mate taky LOOXe 718...
Diky!!!

ASi by to chtelo jit na nejaky sraz, abych to porovnal...


P.S.: nevim presne jestli se to stalo (teda jestli se mi to jen nezda, ale asi ne) po tukani toho kamarada... mozna, ze jsem si toho vsiml az po jeho tukani... nevim
Vojtěch Barták (180)|12.9.2005 07:20
Nevím jestli je to chyba, já mám dotykovou vrstvu ve spodní části taky "trošku" uvolněnou, a ten "zvuk" jak říkáš, slyšet je. (asi tak 1,5 cm od spodního okraje) Ale podle mě to nijak zvlášť nevadí, teda všim jsem si toho už po koupi zařízení, ale nepřipadá mi to jako závažná chyba.
oltcit (1098)|12.9.2005 07:45
Myslím,že máš zbytočné obavy,Loox má veľmi citlivý displej,u mňa napr. aj napriek ochrannej fólii Brando,ktorá patrí k najhrubším ,reaguje dotyková vrstva na sebemenší dotyk a ten zvuk je počuť /hlavne v noci :D / Je to jednoducho vlastnosť displeja. Keď Ti to moc vadí,pripoj si klávesnicu a myš,ale pravdupovediac zvuk týchto zariadení mi vadí omnoho viac :D
hybo (3107)|12.9.2005 08:36
Brando k najhrubsim? ;) Hmm....

co se tyce dotykove vrstvy, tak tam proste neni presne natazena a tak se casto stava, ze mezi nia sklem je mirna mezera, ktera je videt treba pri tapnuti a koukani z boku, o nic nejde a neni se cim trapit...
oltcit (1098)|12.9.2005 08:42
[QUOTE="hybo"]Brando k najhrubsim? ;) Hmm....

[/QUOTE]

Peter však s tým robíš,zober šubleru/posuvné merítko/alebo ešte lepšie mikrometer a pomeraj ich :D
hybo (3107)|12.9.2005 08:53
na to ani nepotrebuji mereni, kdyz to drzim v rukach, tak to prece citis a proto se divim...jen aby to nebylo tim, ze poizvas jako folii ochrannou vrstvu samotne folie ;)
Clemenza_ce4you (55)|12.9.2005 17:16
2Vojtěch Barták, hybo, oltcit: Jo, presne tak... kdyz se divam z boku, tak na jedne strane vidim, ze je to trochu uvolneni (malinka mezera mezi displejem a tim okrajem)... Ale asi mate pravdu, to neni nic strasneho... hlavne, ze to v pohode ukazuje a tak... a jestli se to uvolnilo takhle dobou, tak se na to vykaslu, protoze by se to stejne casem stalo...
Diky vsem!!!
Vojtěch Barták (180)|12.9.2005 18:44
Nedělej si s tim hlavu, a hlavně neobviňuj kamaráda, co tak zuřivě tapal...:D :D :D
Clemenza_ce4you (55)|12.9.2005 18:54
hehe :)
Jo, ok, dik... nebudu delat...
A kamaradovi jsem uz pro jistotu znicil mobil... (joke) ;)
MMM_ce4you (42)|18.1.2006 09:17
jestli to tukani zni jako tukani do skla, tak se mi stalo neco podobneho. po detailnim zkoumani jsem dospel k nazoru, ze je to tukani v miste kde dolehne (nejak se nalepi) meka dotykova vrstva na displej. pri zkoumani na svetle ze vsech moznych i nemoznych uhlu je v takovem miste videt neco, co vypada jako rozlity olej, je to takove duhove a pri dotyku stylusem to expanduje do stran. vzdycky jsem ten problem mel po nalepovani folie mokrou metodou, takze usuzuji, ze se to "prilepilo", nebo spise prilnulo v miste, kam se mezi displej a dotykovou vrstvu dostala vlhkost. pak to v tom miste tukalo jinak nez po zbytku displeje a znelo to skutecne jak kdyz tukam do skla...nejrychlejsi reseni bylo sundat folii, teplym dechem odstranit prilnuti (trva to par minut) a nalepit folii nasucho a pri vyhlazovani moc netlacit...mozna je ta moje teorie uplny nesmysl, ale je pravda, ze vzdycky jsem se nakonec toho tukani zbavil (i toho "rozliteho oleje")...
Vojtěch Barták (180)|18.1.2006 12:11
Ne, u mě to je problém dotykové vrstvy, děje se to i bez nalepené folie, ale už to po roce ani nevnímám... a na přesnost ani na nic jiného (na funkci předsedy :D) to opravdu nemá vliv. Myslím, že s tím v klidu můj loox dojde do digitálního nebe... Dotyková vrstva vypadá všude stejně, jak na místě, kde to ťuká, tak jinde.
MMM_ce4you (42)|18.1.2006 12:27
[QUOTE="Vojtěch Barták"]Ne, u mě to je problém dotykové vrstvy, děje se to i bez nalepené folie, ale už to po roce ani nevnímám... a na přesnost ani na nic jiného (na funkci předsedy :D) to opravdu nemá vliv. Myslím, že s tím v klidu můj loox dojde do digitálního nebe... Dotyková vrstva vypadá všude stejně, jak na místě, kde to ťuká, tak jinde.[/QUOTE]

u me to byl take problem dotykove vrstvy a delo se to i bez nalepene folie, ale vznik jsem prisuzoval prave nalepovani folie...to co tam popisuji (ten "rozlity olej") bylo neco co je videt opravdu jen z urciteho uhlu pod urcitym svetlem...proste to vypadalo, ze misto kde to tuka se dotykova vrstva "prilepila" k displeji. (jinak to vypada, ze se na pevno nedotykaji)...
samozrejme to take spise povazuju za vlastnost, nez za nejakou vadu, ale jen jsem chtel prihodit do diskuze moji zkusenost :)
Gerbil (29)|23.1.2006 23:11
Ty barevny krouzky jsou jenom obycejnej svetelnej jev - interference a uprostred je to tukani silnejsi, protoze je asi u kraju ta vnejsi dotykova folie upevnena a vic tlumi narazy.