Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na pevnou linku v ČR (a dalších 20 zemí) konečně úplně zadarmo!

Milan Švec (938)|8.9.2005 00:00
To není fikce, ale vyzkoušená a fungující realita (ověřil jsem to zatím alespoň na telefonech v ČR). Kromě toho Austrálie, Canada, USA a dalších 17 evropských zemí a jejich pevné telefonní sítě jsou nyní pro telefonování také dostupné 24 hodin denně ZDARMA! :!:

Sice ne z PDA, ale z PC (NB) vybaveného sluchátky a mikrofonem a připojeného na web.

Hlavní, co je k tomu potřeba, je free VoIPBuster a minimálně 1,- Euro (slovy jedno!). Získáte tak NEPLACENÝ a časově neomezený přístup na pevné linky pro velmi kvalitní volání. Volání na mobilní sítě je také možné, ale to už je placené (má to být něco kolem 0,16 Euro za minutu) z kreditu, který si nabijete ze svého zdroje (karta atd., celkem tři možnosti 1,- nebo 5,- nebo 10,- Euro).

Download (1,8 MB).
Home page projektu.
Zdroj informace.



Stačí stáhnout, nastavit svúj účet (jméno, heslo), přečíst e-maily s potvrzením a lze začít používat. (Dokud tam nepošlete to aspoň 1 Euro, tak mají být hovory omezené na jednu minutu. Volání lze i tak opakovat dle chuti.)
Ten poslaný kredit otevře netušené možnosti! Hned začnete plnit seznam kontakty a volat. Bohužel čísla zatím nejdou (aspoň mně ne) importovat rovnou z Outlooku, takže ručně. Snad příště.

Užívejte si a volejte! ZADARMO!
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.9.2005 06:19
Již delší dobu tento program úspěšně používám a můžu ho všem vřele doporučit.

[QUOTE="Milan Švec"]..Dokud tam nepošlete to aspoň 1 Euro, tak mají být hovory omezené na jednu minutu. [/QUOTE]

To to mezení na volanání na 1 minutu platilo asi tak ještě před 3 týdny. Teď bez zaplacení 1 Eura si nelze zavolat vůbec nikam. ;)
Milan Švec (938)|8.9.2005 06:52
[QUOTE="JirkaP."]... omezení volání na 1 minutu platilo asi tak ještě před 3 týdny. Teď bez zaplacení 1 Eura si nelze zavolat vůbec nikam...[/QUOTE]JirkoP., dík za info. Mně to bylo divné, proč mi to píše, že mám nízký kredit. Poslal jsem jim 5 a jelo to hned.
Volal jsi už na mobily nebo mimo ČR? Co poplatky za mobil? Jaká je kvalita spojení a zvuku na mobil a ven?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.9.2005 07:55
[QUOTE="Milan Švec"]Volal jsi už na mobily nebo mimo ČR? Co poplatky za
mobil? Jaká je kvalita spojení a zvuku na mobil a ven?[/QUOTE]

Volání na mobil funguje taky pefektně, oba se slyšíme navzájem krásně čistě.

Bohužel stojí tato volání na mobilní čísla = 0,16 Eura.
xkovi_ce4you (568)|8.9.2005 10:23
JJ, cetl sem to v Chipu, ale nechtelo se mi to verit :) Otazkou je, jak dlouho tyto hovory zdarma zustanou.. stale je to beta verze a do propracovanosti Skype tomu jeste dost chybi..obavam se, ze nejdrive nalakali zakazniky na minutova volani zadarmiko, ted uz za aktivni kredit a za chvili to udelaji jako Skype..i tak je to vyhodne, ale tezko rict, zda mohou byt stejne dobri jako Skype..
Apropos jaka je kvalita zvuku ted, co uz to "zpoplatnili"? Kdyz sem delal ty minutova volani, kvalita byla opravdu mizerna, silena ozvena atd.. oproti Skype nebylo na cem zacit srovnavat (samo ze v neprospech bustera).. tak piste, jak se vam ten zvuk zamlouva.. rekneme ze Skype bude hodnotici meritko, ke kteremu to budete vztahovat ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.9.2005 10:38
[QUOTE="xkovi"]Otazkou je, jak dlouho tyto hovory zdarma zustanou..
[/QUOTE]

Doufám, že co nejdéle. ;)

[QUOTE="xkovi"]Apropos jaka je kvalita zvuku ted, co uz to "zpoplatnili"? Kdyz sem delal ty minutova volani, kvalita byla opravdu mizerna, silena ozvena atd.. [/QUOTE]

Mě osobně připadá velmi dobrá. Mám 2 Mb linku.
Na moje dotazy, když jsem se ptal druhé strany kam jsem volal ( pevná linka i mobil ), tak všichni tvrdili, že mne slyší perfektně. Nepoznali, že volám pomocí Internetu.

Jen , jim připadola, že mají nepatrnou ozvěnu toho co oni mluví, která je ovšem podle mne způsobena tím, že mám mikrofon velmi blízko repráčku.

V několika konferencích na www.zive.cz někteří uživatelé tvrdí, že po zaplacení kreditu ( EURA ) se jim zlepšila kvalita hovorů.

Osobně nevidím žádný rozdíl v kvalitě volání pomocí SKYPE a VOIPBUSTER na pevnou linku nebo mobil.
Milan Švec (938)|8.9.2005 12:30
Skype sice dnes může nabízet víc možností. Jenom je potřeba za každou minutu volání na pevné linky platit minimálně 0,017 Euro. Takhle to vypadá jako nic, ale ono to je 1,02 Euro za hodinu. Rovná se 30,38 Kč (při dnešním kurzu devizy střed).

(Upřesním: volání na pevné linky v ČR je přes Skype za 46,50/hod. - sazba je 0,023Eu/min. + DPH.)

Tohle je zřejmě dnes a doufejme, že co nejdéle, ten základní rozdíl a plus pro VoipBuster. :yes:

Používat repro místo sluchátek nebude vzhledem k vytváření zpětné vazby asi to optimální řešení. Při volání (se sluchátky) je znát i lehký prostorový dozvuk (mikrofon mám zvlášť na stojánku). Je to sice pohodlnější (mluvit volně do prostoru), ale nejlepší je stejně mikrofon u tváře a upevněný na sluchátkách. Pak to chce ještě dvě dostatečně dlouhé prodlužky (pro jack sluchátek a zvlášť pro jack mikrofonu). A dá se volat libovolně dlouho VLEŽE! :D

Pro ty, kdo by chtěli zase oprášit starý telefonní seznam Českého Telecomu a začít volat na pevná čísla, je tu Telefonní seznam online.
Chuck (284)|8.9.2005 13:15
Já to chci na cihlu....:)) Není něco?
Milan Švec (938)|8.9.2005 13:28
Chucku - z FAQ:

"Is VoipBuster available for Mac OS, Linux, Palm OS, Pocket PC...?"

"Currently, VoipBuster is only available for Windows. Stay tuned for more information about other platforms. Eventually we will release VoipBuster for different platforms, but development has not started yet."

Snad později ...
Chuck (284)|8.9.2005 13:42
Díky ale byla by to bomba :o)
frogale (447)|8.9.2005 22:02
Je normalni, ze mi to hlasi nedostatek kreditu pro uskutecneni hovoru na pevnou linku v mezinarodnim formatu? Zadne penize jsem neposilal.. ale ani tu minutu nemuzu volat

Edit: asi to chce fakt aspon nejakej kredit :/
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.9.2005 07:12
[QUOTE="frogale"]Edit: asi to chce fakt aspon nejakej kredit :/[/QUOTE]

Vždyť to píši hned v druhém příspěvku této diskuze. ;)

Zcela zdarma a v délce jedné minuty šlo volat tak ještě před 3 nedělemi.
Ale od té doby se jim musí poslat alespoň 1 EURO na účet, jinak si nikam nezavoláš.
xkovi_ce4you (568)|10.9.2005 19:18
Takova blba otazka, jak jim poslu to 1 euro? :)Chci platit pres EuroCard MasterCard, ale jedine moznosti,co tam jsou je 5 nebo 10 Euro.. to se mi nechce..budu to uzivat jen obcas na volani, jinak mam Skype.. jedno euro jim poslu, ale 5 teda ani nahodou, to radsi na Skype :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.9.2005 17:59
[QUOTE="xkovi"] .. jedno euro jim poslu, ale 5 teda ani nahodou, to radsi na Skype :) [/QUOTE]

Máš pravdu, už nelze zaplatit 1 EURO, ale minimum je už 5 EURO.

Podražily, tak jako ten benzín. :(
xkovi_ce4you (568)|11.9.2005 18:12
To me teda pekne nastvali :(( Jako poslat nekomu 150Kc jen pro nic za nic, kdyz to uziju jen obcas, to se mi nechce..navic kvalita v porovnani se skype byla pekne mizerna, dokud jeste slo to minutove volani zadarmo..pochybuju, ze se od te doby vyrazne zlepsila.. no nic, az nebudu mit co s penezma, poslu jim 5 euro :sarcastic:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.10.2005 16:02
Špatná zpráva :

"Od dnešního dne je zpoplatněné i volání na pevnou linku. A tím skončilo zcela bezplatné volání na pevné linky v rámci ČR pomocí programu VoipBuster."

1 min. = 0,01 Eura ( při volání na pevnou linku ČR ).
xkovi_ce4you (568)|5.10.2005 23:03
I kdyz volani za zhruba 33 haleru je porad super, tak me to docela stve, ze vetsina vyspele 15ky zapadni Evropy zustala zadarmo :( Prijde mi to, ze ve vyspelem zapadu se volani zadarmo vyuziva daleko mene, pac jako my nekoukaj na ten pakatel za telefony, ovsem v nasich koncinach diktatu CT a mobilnich operatoru tuto sluzbu zahy zacalo vyuzivat spousty lidi, coz provozovatele voipbustera donutilo zpoplatit nas a dalsi vychodni cleny EU.. proste sme na nich vydelavali a tech 5 Euro za kazdeho z nas jim uz nestaci :((