Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HELP! - problém při update ROM na 2.10

Bronajzzz (15)|1.3.2003 22:26
Dobrý den.
Provedl jsem u mého H3970 update ROM na verzi 2.10, po novém restartu mi to hlásí error a chybějící soubory aflashman.exe a cflashman.exe, bez kterých nefunguje práce s SD kartou. SD jakoby tam ani nebyla. Nepomáhá ani restore poslední zálohy. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc nebo radu, nebo případné zaslání těchto souborů. Předem moc děkuji.
Aifel_ce4you (105)|1.3.2003 22:38
Udělal jsem totéž a když jsem zjistil že tam ty soubory chybí, neváhal jsem a upgradoval zase spátky na verzi 2.00, soubory zazálohoval a zase zpátky na verzi 2.10. Soubory jsem nakopíroval do adresáře "Windows" a při resetu už to neřve, ale SD karta není vidět stále. Tak tím to asi nebude a tím se to taky nespraví...
Jinak samozřejmě uvítám jakoukoliv radu a předem děkuji..
PavelR. (2184)|3.3.2003 08:15
Zdravim,

nedelali jste ROM upgrade s SD kartou v iPAQu? Pokud ano, zkuste to jeste jednou a bez ni.

PavelR.
Aifel_ce4you (105)|3.3.2003 08:53
Díky, ale SD kartou v iPaqu to není. Už jsem na to přišel. Po upgradu to chce vysloveně HW reset. iPaq je sice v továrním nastavení, ale vše funguje jak má. Nevím jestli je dobré obnovovat data ze zálohy. Pro jistotu jsem ho nainstaloval celý znova a teď je to naprosto perfektní..
I tak díky za radu..
Aifel.
Bronajzzz (15)|4.3.2003 04:27
Dobrý den.
Ano, potvrzuji, SD kartou to není a už jsem na to také přišel sám, bez hw resetu a nainstalování všeho znovu se to neobešlo. Nyní vše funguje jak má, iPaq se aspoň pořádně pročistil. Naštěstí podstatné věci šlo obnovit z Outlooku, zbytek nutno doinstalovat. I tak je to ale operace na několik hodin.
Onen problém s neviditelností SD karty asi souvisí s update SDIO driverů právě pro řadu 3900, neboť mám dojem že v této nové ROM verzi se pracuje s kartou již jinak než s pomocí aflashman a cflashman.
Nicméně nějaký pokrok oproti verzi 2.00 tu moc nevidím, urychlení také ne, nový Windows Media mne moc nenadchnul, bliss pozadí do Today také nic moc, původní modré téma je hezčí. Alespoň že je konečně opravena práce tlačítka záznamníku. Ale já jsem konzervativní člověk, takže někdo jiný tam jistě najde pozitiva... :-)
Bronajzzz (15)|4.3.2003 04:30
Ještě jsem zapomněl dodat, že obnovovat data ze zálohy nemá cenu, já jsem se o to pokoušel a došel k tomu samému výsledku, totiž že nešla SD karta. Musí se začít znovu. A také již nelze použít původní uživatelský ActiveSync profil (standardně Pocket_PC), je potřeba vytvořit nový, ale o tom se v dokumentaci myslím také píše.
PavelR. (2184)|4.3.2003 09:48
Jsem rad, ze vam obema vse funguje jak ma :-) Jinak full backup delany ve starsich verzich ROM opravdu neni doporucovan (dokonce je o tom zminka i v readme, ktery upgrade vzdy doprovazi); tato zasada vetsinou plati i pro ostatni zarizeni.

Co se tyce zmen ve fungovani SD, tak jak v ROM pro 1.10 (3950), tak i 2.10 (3970) HP rozsirilo podporu i pro SDIO Now! Jedna se o standard, ktery by mel zjednodusit vyrobcum SDIO karet vyvoj ovladacu a mel by zajistit jejich vetsi univerzalnost.
Vice info zde http://www.bsquare.com/services/SDIO

PavelR.
null (0)|2.5.2003 16:01
OK. Tak ako je to teda s tou SD kartou?
Co treba urobit aby sa objavila v iPaqu(3970) po upgrade ROM 2.00 na 2.10?
U HP som nic nenasiel :-(

Dakujem za odpoved.
PavelR. (2184)|5.5.2003 09:47
Mel by pomoci tvrdy reset a neobnovovat ze zalohy, ktera byla provadena na ROM 2.00

PavelR.
null (0)|5.5.2003 09:57
HwReset? To je ten App button2 + power button + stylus reset?
Sorry iPaq mam 3 mesiace a HW(tipy&triky) moc nepoznam :-(

thanx
PavelR. (2184)|5.5.2003 10:09
Tvrdy reset se provadi nasledovne:
1. drzis App. button1 spolecne s App. button4;
2. k tomu pridas soft reset (stylus reset);
3. po nejake dobe na dovybiti obvodu (cca par sekund, oficialne doporucovano 1 minuta, neni ale nutne cekat tak dlouho) provedes dalsi soft reset.

PavelR.
null (0)|5.5.2003 11:07
Ja jsem taky upgradoval ROM, ale porad mi pri soft resetu svite vze mam verzxi 2.00
null (0)|5.5.2003 12:29
Ide to! SD kartu vidim.
Uz "len" nahadzat data spat ;-)
Thanx