Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Adobe Acrobat, µBook, MobiPocket Reader

Kato_ce4you (970)|6.9.2005 12:02
Tak bych mel par dotazu - ackoliv jsem zdejsi diskuze probiral uz vickrat, furt jsem nenalezl uspokojujici odpovedi na nektere dotazy :p
Takze bych se chtel zeptat na par veci. A prvne bych zacal MobiPocket Readerem - vcera jsem si rikal, ze bych ho mohl zkusit - tak jsem si ho stahl, nainstaloval, hodil tam cesky font a stahnul par zkusebnich knizek - vse funguje na jednicku, vypada designove docela hezky, ale nechce se mi verit tomu, ze by neumel ani polovinu veci jako uBook - treba mi silene chybi zmena rychlosti autoskrollu a podobne veci, ktere jsem bral jako samozrejmost. A k tomu vsemu jsem si jeste vsiml hlasky, ze zbyva nejakych par dni verze trial.... A jak jsem se docetl zde, tak po uplynuti teto doby bude fungovat zde, ale bude jeste vic orezanej - to uz si ani nedovedu predstavit - to jako treba nebude umet zobrazovat cislice nebo co? :D
K µBooku - ten se mi libi, asi ho budu pouzivat i nadale, ale problem je nacist prave *.prc Misto toho mi zobrazuje "rozsypany caj" Jinak sice mozna nevypada user-friendly, ale na cteni jinych formatu je to bohate postacujici... A navic je uplne zadarmo (verze 0.8). Ale podle vaseho ohlasu zde na foru se mi zda, ze pouzivate spis ten MobiPocket Reader, tak by me zajimaly jeho vyhody.
A konecne k Adobe Acrobat Readeru - mam ho ve verzi 2.0 pro Pocket PC (jak jinak :cool: ) a docela me prekvapil hned nekolika vlastnostmi - k MDA II jsem dostal primo ClearVue, ale ten byl na PDFka prakticky nepouzitelny - hlavne co se tyce rychlosti - to ho v podstate vyradilo z pouzitelnosti. Tak jsem PDFka jako takova zavrhl, ale nicmene jsem ted zkusil ten AAR - pokud pominu, ze mi nesel nainstalovat jinam, nez do Device a neni to zrovna maly drobecek, takze bych ho radsi videl jinde, tak jsem ziral, jak vyborne funguje - co se tyce rychlosti, tak je to blesk, PDFka se s nim nacitaji jedna radost (sice to trva dele, nez se spusti, ale pak uz je prohlizeni naprosto plynule, coz jsem velmi nadsen). Ma pomerne spoustu ruznych nastaveni a hlavne mod Reflow - ovsem zde je hlavni kamen urazu a na ten se chci zeptat - to ukazkove PDFko zobrazi jedna radost jak pri pouziti tohoto modu, tak samozrejme i bez nej. Ale zatim jsem nenasel zadne jine byt jedine PDFko, na ktere by dokazal tento mod aplikovat. Coz je teda docela dost velky faul. Nevite nekdo, cim to je? Ja mam pocit, ze nejakym tim tagovanim textu pri vytvareni PDF, ale nejsem si jist a uz vubec nevim, jak se to dela... Takze bych se chtel zeptat hlavne na to, jak ho donutit, aby ten mod Reflow pouzival a pokud to nejde, tak jak vytvaret PDF tak, aby tento mod podporovala.
Mam doma snad 20GB eBooku, prevazne ve formatu *.pdf a jeden z hlavnich duvodu, proc jsem si koupil PDA byly prave tyto knizky. Ovsem na PDA jsou naprosto nepouzitelne :(
Jo a jeste neco - ted se mi podarilo nainstalovat AAR na Storage Card - nevim jak, ale je tam a funguje :cool:
Kato_ce4you (970)|12.9.2005 14:24
No - divam se, ze se odpovedi nedockam.. Ale divil bych se, kdyby jste nikdo neznali odpoved aspon ohledne toho autoscrollu. Takze tady jsou me dalsi postrehy - AAR - fajn, na PDFka asi nic lepsiho nesezenu. U MobiPocket Readeru se rychlost autscrollu meni pomoci sipek nahoru a dolu, resp. doleva a doprava - fak jednoduchy - mi netvrdte, ze jste to nikdo nevedel. A stahl jsem si Mobipocket Creator Publisher, ktery zvlada prevod PDFek do *.prc primo na jednicku. Takze nasledujicich 14 dni, nez mi vyprsi trialka mam o zabavu postarano :D
Takze zaverem - taky opoustim uBook a prechazim na Mobipocket Reader...
beecher (9270)|12.9.2005 15:05
Teda ja nevim, ja ten Autoscroll parkrat zkousel, ale bolely mne z toho za chvili oci...
Kato_ce4you (970)|12.9.2005 15:23
No - to je otazka jina... Kazdopadne me z toho oci zatim neboli :cool: (taky si to nepoustim na plnou rychlost :D )
pavel.p (13)|12.9.2005 16:04
Reflow podporuje bohužel jenom malé množství PDF dokumentů, se kterými se lze běžně setkat.

Aby byla funkce reflow dostupná, PDF document musí být vytvořen se zapnutou funkcí "tagged PDF". Ne každý software to umí. Například návod na Acrobat PDF Maker říká:

Make sure that you're creating a tagged PDF file:
Verify that the Embed Tags in PDF (Accessibility, Reflow) check box option on the Office tab of the Acrobat 5.0 PDFMaker 5.0 dialog box (Acrobat --> Change Conversion Settings) has a check mark in it.

PDF umí vytvářet řada různých programů, některé tuto funkci podporují, jiné ne. Ale většinou to stejně nikdo nepoužívá, bohužel.

Pokud už máte k dispozici hotové pdf, které reflow neumí, už se nedá nic dělat - původní autor musí ten dokument vytvořit znovu.

Jinak Acrobat Reader mi dost často padá, i proto se pdf formátu na PDA raději vyhýbám.
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 16:22
K tomu AAR CE: Me pripada, ze ho otaguje (ci co to dela), kdyz ebook kopiruju pres activesync.. Nepamatuju si, ze by nejaky PDF delalo potize, mozna jedno..
pavel.p (13)|12.9.2005 16:29
[QUOTE]Me pripada, ze ho otaguje (ci co to dela), kdyz ebook kopiruju pres activesync[/QUOTE]

Jsi si jist? Zkoušel jsem to, ale bez úspěchu. Zkus prosím stejný soubor zkopírovat přes ActiveSync a bez něj, jestli v tom bude nějaký rozdíl. Podle mě ne, ale hrozně rád bych se mýlil.
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 16:35
Ted jsem v praci, nemam tady kolibku a pres BT se mi to nechce zkouset..
Kdyz kopirujes PDF pres as, vyskoci ti to okynko, ze ten plugin to konvertuje?
pavel.p (13)|12.9.2005 18:08
[QUOTE]Kdyz kopirujes PDF pres as, vyskoci ti to okynko, ze ten plugin to konvertuje?[/QUOTE]
Aha, nevyskočí, a v tom bude jádro pudla.

Takže beru zpět. ActiveSync to umí:
Tagged PDF files provide the best reading experience for Pocket PCs because text and images can be easily reflowed to fit the screen size. ... The ActiveSync component installed with Adobe Reader for Pocket PC attempts to tag any untagged PDF files as they transfer to your Pocket PC. The new tagged PDF files may be somewhat larger.
viz Adobe Reader for Pocket PC User guide

Jak se píše v tomtéž dokumentu, konverze se nastavuje v:
Active Sync - Tools - Options - Rules - Conversion Settings - Desktop to Device - Adobe Acrobat Document.

Což jak zjišťuji je velmi užitečná záložka, o které jsem zatím nevěděl. Akorát, že já tam ten typ konverze "Adobe Acrobat Document" nemám, zřejmě něco není nainstalováno, jak by mělo. Až bude čas, tak si s tím někdy pohraju.

Jinak používám ActiveSync 3.8, Adobe Reader for Pocket PC 2.0, Adobe Reader 6.0 CE a PDF dokumenty generuji přes eDocPrinter.

Pavel P.
pavel.p (13)|12.9.2005 23:59
Tak uz mi to funguje taky. Vyresila to preinstalace Acrobat Readeru for CE 2.0. Dik za tip na uzitecnou funkci ActiveSyncu.
ondrejandrej (40)|8.7.2008 10:28
Ja som niekde čítal, že Adobe Acrobat Standard tiež dokáže otagovať súbor (čiže vytvoriť tagged pdf z normálneho pdf). Ja mám na PC Adobe Acrobat 6.0, ale nejako to nemôžem v pomocníkovi nájsť.

To tagovanie pri prenose súboru cez ActiveSync mi nevyhovuje, pretože to vždy zaťaží počítač na dosť dlhú dobu a všetky ostatné aplikácie mi zmrznú. Neviem, ako je to možné, ale je to tak.