Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přechod na verzi 1.43 (MPx220)

miramares (246)|6.9.2005 09:06
Je tu někdo s touto verzí?? Mám mpx220 teprve pár dní a co jsem se díval, tak mám verzi 1.320. Na netu motorola pro nás nic nenabízí a tenhle update je pouze pro severní ameriku. Moc názorů jsem o tom neslyšel, jak to je a tak se ptám. Stojí za to to updateovat a jde to vůbec nějak rozumně?? O co přijdu a co získám?? Stabilita, schopnosti atd... Momentálně mám třeba problém s propojením s PDA. Spáruju, ale nemám tam službu pro vytáčení modemu, takže se z PDA přes telefon nedostanu na net :-( ani ten návod, co tu někde byl mi nepomohl, vyřeší se to tím?? Pak jsem vůbec nerozchodil MMS, chybí mi nabídka v menu. Nerad bych přišel o češtinu v kalendáři, v SMSkách mě netrápí...
beecher (9270)|6.9.2005 10:26
Update ROM to nevyresi, ten navod je jedinim resenim, jak pripojit PDA pres MS Smartphone na Inet. Paroval jsi nejdrive mobil->PDA?

A ta 1.43 je opravdu pouze pro US. Ac je MPx220 quadband, takze to muze byt jedno, ale nejak ty updaty nesedi na telefonech prodavanych v EU...
miramares (246)|6.9.2005 10:42
To jsi mě teda moc nepotěšil :-(
Jasně, dal jsem nejprve vyhledání na telefonu, našlo to PDA a na PDA se to tím automaticky přidalo do spárovaných... jenže v dostupných službách je jen kalendář, soubory a email :-(
beecher (9270)|6.9.2005 12:56
A zkusil jsi dat v PDA, aby se BT Manager primo spojil s telefonem pro Dial-Up?

Ten navod je tady.
miramares (246)|6.9.2005 13:25
zkoušel jsem to z PDA definovat jako nové připojení a vyhledat modem, ale ani to neprošlo a při normálním připojení z PDA mi to dělá to samé, spáruje hned, ale bez možnosti dial-upu :-(
beecher (9270)|6.9.2005 13:52
No, ja mel tu Motorku pujcenou s nejakym starsim firmwarem, kde se prave zobrazoval pouze ten Dial-Up profil. Takze bych to videl na to, ze nekdo zapracoval v Motorole, aby to tam radeji vubec nebylo...

Hm, jak to tak sleduji, jeste ze jsem si ji nekoupil, jak jsem puvodne chtel...

Jeste mne napada, neobjevila se v Bezdratovem modemu volba BlueTooth?
miramares (246)|6.9.2005 14:18
[QUOTE="beecher"]
Hm, jak to tak sleduji, jeste ze jsem si ji nekoupil, jak jsem puvodne chtel...

Jeste mne napada, neobjevila se v Bezdratovem modemu volba BlueTooth?[/QUOTE]

já si jí bohužel koupil :-( i když ostatní věci fungují zase dobře, hlavně co se týká plánování schůzek a tak...
Kde myslíš v "bezdrátovém modemu"?? V telefonu jak se aktivuje modem?? Tak ne, je tam jen infra nebo USB. V PDA jsem zkusil připojení přes bluetooth, ale prý nic nenašel... škoda, ještě to zkusím dneska večer rozchodit na notebooku, jestli to půjde, třeba aspoň přes kabel...
beecher (9270)|6.9.2005 15:18
S notasem by nemel byt problem...

Bohuzel je v Motorce a ve vsech ostatnich WM Smartphonech ten zpatlany MS BT Stack, proto ani jeden nejede poradne (tedy s PDA jako modem)... Doufam, ze to ve WM5 uz konecne udelali poradne, protoze to je fakt hruza...
miramares (246)|6.9.2005 15:44
Co jsem tak četl o WM5, tak to nebude žádná sláva, osobně se mi ten systém moc nezamlouvá, ale to jen co jsem o něm četl, uvidíme, co z mrkvosoftu nakonec vypadne ;-)
beecher (9270)|6.9.2005 16:12
Zadna slava? Hm, ja se WM5 nemuzu dockat... :)
miramares (246)|6.9.2005 16:33
dobře dobře, nebudu ti brát iluze ;-) náhodou nevíš, kde bych našel ovladač pro modem na notebooka?? na tom CDčku to nikde není :-( je to snad nějaká německá verze nebo co... a u motoroly jsem to nikde nenašel... nebo neumím hledat??
beecher (9270)|6.9.2005 16:38
Proc brat iluze? Ja jsem velmi dobre seznamen, co od toho systemu mam ocekavat, akorat nevim, jak to dopadne na SmartPhonech...

Ad driver: Myslim, ze neni ani potreba... Ja na svou Nokii pres BT taky zadny ovladac nepouzivam, zalezi na tom, jak sikovny mas BT manager na PC...
miramares (246)|7.9.2005 08:57
Tak jsem ten modem na notebooku neorzchodil :-( detekoval se v pohodě, našel dokonce nějaký ovladač. Informace z modemu jsem taky nějaké dostal, ale po definici připojení a vytočení skončil jen u vytáčení a jinak nic :-(
beecher (9270)|7.9.2005 09:58
U ktereho operatora jsi? Dal jsi tam i ten AT inicializacni retezec?
miramares (246)|7.9.2005 10:43
Jsem u t-mobile. Ten inicializační řetězec jsem tam dal a vypnul i čekání na oznamovací tón, pak začal modem komunikovat, ale jen když jsem po něm chtěl informace, vytáčení nezabralo ani tak...
beecher (9270)|7.9.2005 11:16
Jeste jsem vygoogloval, ze ten retezec by mel byt takto:
AT+cgdcont=1,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0

Cislo, ktere se ma vytocit, zkus *99***1#, pokud to nepomuze tak pak *99#
beecher (9270)|7.9.2005 11:27
Pro vsechny pripady: Genericky update na 1.47 pro evropskou verzi MPx220

A tady navod, jak updatovat.
miramares (246)|7.9.2005 12:58
Zkusím to a uvidím, díky moc :-)
miramares (246)|8.9.2005 00:44
tak jsem si moc nepomohl, dal jsem tam tu novou verzi a nic :-( modem přes notebook se chová pořád stejně no a PDA už nevidí na telefonu žádnou službu :-(
miramares (246)|8.9.2005 09:38
tak už jsem alespoň ve stavu co předtím, povolil jsem příjem dat u infra přenosu a vidím aspoň kalendář, kontakty a soubory... bohužel zbytek je pořád nefunkční :-(
beecher (9270)|8.9.2005 09:49
Zkusil bych:
1. zrusit sparovani na obou zarizenich
2. Sparovat telefon->PC (tedy parovat na telefonu)
3. Najit sluzby telefonu na PC
miramares (246)|8.9.2005 10:11
jenže ono to nejede ani napevno přes USB kabel, to je to, co mi nejde do hlavy... teď se mi povedlo najít v registrech nastavení modemu, když jsem se chtěl mrknout na port, který to používá, tak se zasek celej telefon a pomohlo až vyndání baterky... není to divný??
beecher (9270)|8.9.2005 10:15
Je, prodat a koupit Nokii... ;) :D
miramares (246)|8.9.2005 10:34
[QUOTE="beecher"]Je, prodat a koupit Nokii... ;) :D[/QUOTE]

nokie má zase jiné problémy, to si moc nevybereš, nejvíc mě na ní točí to, že neumí přehodit v kontaktech správně jméno a příjmení...
beecher (9270)|8.9.2005 10:44
Jake? Ja se svoji 6820 zadny problem nemam, tedy s tim co potrebuji (telefon, SMS, data a BT)...
Vsechno slape naprosto t'ipt'op!
miramares (246)|8.9.2005 10:48
Jak ti to řadí kontakty?? Přijmení jméno?? a co synchronizace kontaktů s outlookem?? žádný problém?? co já vím, tak na tohle si dost lidí stěžovalo např. u 6230i
miramares (246)|8.9.2005 10:54
Teda, už si začínám připadat jak Alenka v říši divů... změnil jsem v registrech adresář, odkud se mají brát zvuky, v nastavení jsem si nastavil vlastní MP3, přehrát jde, uložil jsem to a zkusmo si zavolal... jsem v šoku, protože to hraje úplně něco jinýho!!! :-O nechápu to.... :(
beecher (9270)|8.9.2005 10:59
[QUOTE="miramares"]Jak ti to řadí kontakty?? Přijmení jméno?? a co synchronizace kontaktů s outlookem?? žádný problém?? co já vím, tak na tohle si dost lidí stěžovalo např. u 6230i[/QUOTE] Tohle je problem kazde Nokie, ktery ma workaround... Ulozit do Prijmeni v Outlooku cele jmeno ve tvaru Prijmeni Jmeno... :)
miramares (246)|13.9.2005 15:48
Tak tě teď asi šokmu, ale už jsem to rozchodil ;-) funguje mi připojení telefonu k PDA jako modem a nikde nemusím mít ten inicializační řetězec pro modem ;-)
beecher (9270)|13.9.2005 15:56
No vida, nezapomen, ze ja mel tu Motorolu 1. pujcenou a 2. s pekne starym SW... ;)

Pokud mas postup, tak sem s nim...
miramares (246)|13.9.2005 16:26
No abych pravdu řekl, tak moc nevím, jak jsem to rozchodil ;-)
Tak nejdřív na čem jsem to rozchodil, mám Fujitsu-Siemens Pocket Loox 610BTW. Předtím jsem to měl spárované s T610 přes COM port. Což mě docela zmátlo u motorky, protože ta přes COM nešla, vůbec nenabídla službu pro dial-up. Nejprve jsem smazal v telefonu spárování pro PDA a notebook. Pak jsem v příslušenství vlezl do "BT SerialPortSetup" a zaškrtnul použití COM portu (nabízí se jen COM6). Potvrdil a dál řekl, že mám soft, který COM potřebuje. Dostal jsem se do seznamu bluetooth zařízení. Přidal jsem nové a vyhledal PDA. Spároval jsem ho. Když jsem se díval zpět, tak COM port nezůstal zaškrtnutý. V PDA v seznamu služeb jsem si zaškrtnul, že cchi používat internet a podíval jsem se na seznam služeb telefonu, který poskytuje. Najednou se tam objevila služba internet. Když jsem na ní ťapnul, tak se začalo definovat připojení pomocí modemu. Nakonfiguroval jsem jen číslo a zkusil vytočit. Nic, tak jsem vlezl do nastavená připojení, kde jsem zrušil jen "čekat na oznamovací tón" a vytočil. Spojilo se to s founem a IE už krásně brouzdal po stránkách :-) Možná je to trochu zmatečný, ale takový to fakt bylo ;-)
miramares (246)|14.9.2005 16:32
Ještě jsem zapomněl na jednu důležitou věc!!! Nedá se pak synchronizovat přes bluetooth, protože activesync si hraje na žábu na prameni a zabere si COMM jen pro sebe a nikomu ho už neposkytne!!