Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co ríkáte na tuto GPS

fury_only_ce4you (259)|5.9.2005 10:50
Ahojky, chtěl bych slyšet váš názor, co říkáte na tuto gps, jde mi o používání výhradně ve vozidle...
LINK
fury_only_ce4you (259)|3.2.2006 13:44
Hmm, opravdu někdo nemáte tutu GPS, nebo jste ji alespoň nezkoušel...?:?
kopacek (466)|3.2.2006 13:53
No, nešel bych do toho už jenom proto, že to má pouze Chipset SiRFStarII, dnes již je dle mého škoda dávat penize do GPSky, která nemá SiRFIII. Stojí za to řádně prostudovat např. www.gpsweb.cz, kapitola příjem v obtížných podmínkách (a že jízda autem v ulicích s vysokými domy má daleko k ideálním podmínkám příjmu). Dle všech recenzí a zkušeností je téměř ideální BT GPS 338/339.
fury_only_ce4you (259)|3.2.2006 14:16
OKi, děkuji za názor...Doporučíš nějaký typ...Ať už do slotu, nebo BT, ale za rozumnou cenu a s externí antenou...;)
Surgical (2364)|3.2.2006 14:20
SiRF III obvykle nepotrebuje externi antenu, i-Tec BT-339 na ni konektor ani nema, 338 konektor na externi antenu alespon podle obrazku ma...tu jsem v ruce nedrzel.
Ale ma zkusenost s BT-339 je takova, ze me neprivedla do situace, kdy bych se po ni byt shanel.

Tak oprava, ani BT-338 nema konektor na externi antenu. Obecna "nevyhoda" BT GPSek je ta, ze maji pro usporu baterky, i kdyz jsou externe napajeny, softwarovy suspend. Proste, kdyz neni pripojena k prijemci po urcitou dobu, tak se sama vypne a musi se tlacitkem znovu nastartit (horky start), ktery je sice u SiRF III bleskurychly, ale pro montaz do vozidla znamena, ze musi byt pristupna nekde po ruce, aby ji clovek mohl zapnout, kdyz do auta nastoupi, nebo nez do auta nastoupi. Nevim, zda se to da nekde osetrit treba ve FW, aby pri stalem externim napajeni, coz v aute vyrobit neni problem a spotreba je zanedbatelna, se nevypinala.
beecher (9270)|3.2.2006 14:24
Ani 338 konektor na antenu nema... ;)
Jasoň (58)|6.2.2006 10:11
[QUOTE="Surgical"]Obecna "nevyhoda" BT GPSek je ta, ze maji pro usporu baterky, i kdyz jsou externe napajeny, softwarovy suspend. Proste, kdyz neni pripojena k prijemci po urcitou dobu, tak se sama vypne a musi se tlacitkem znovu nastartit (horky start), ktery je sice u SiRF III bleskurychly, ale pro montaz do vozidla znamena, ze musi byt pristupna nekde po ruce, aby ji clovek mohl zapnout, kdyz do auta nastoupi, nebo nez do auta nastoupi. Nevim, zda se to da nekde osetrit treba ve FW, aby pri stalem externim napajeni, coz v aute vyrobit neni problem a spotreba je zanedbatelna, se nevypinala.[/QUOTE]

Někde jsem četl, že tato funkce je pevně zabudovaná do GPS mimo FW.
Taky mě to docela vadí, ale už jsem se s tím nějak smířil ;-)