Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Účinek magnetismu na PDA

Johny_G (384)|1.9.2005 13:12
Potřebuju vědět, jestli 2 pasivní repráčky (které jsou, jak známo, vybaveny celkem masivními magnety) umístěné těsně vedle PDA (po obou stranách) nemohou svým magnetickým polem PDA nějak ohrozit. Díky moc za odpovědi.
ipf (2136)|1.9.2005 13:39
Ještě jsem neslyšel o nikom, komu by reprák jakkoliv ublížil jeho cihle (doma ho normálně odkládám na JAMO KONCERTE a zatím si nestěžovali ani cihla, ani repro).
Kája_oldd (759)|1.9.2005 13:57
Mám 2 hloupé otázky:
Může detektor kovu (rentgen? na letištích ten tunnel, heh na kufry, samo rentgen tuším) promáznout třeba kartu?
Nebo lepší, když si člověk bude hrát s magnetem u paměťové karty, může s ní něco udělat?:D
beecher (9270)|1.9.2005 14:36
S magnetem je teoreticka moznost, ze se ta karta muze smazat, letistni rentgen je v pohode... Notebook to nekolikrat prezil bez problemu... Defacto to i muj Dellik sel pres rentgen a to kvalitni americky... :D
Johny_G (384)|1.9.2005 14:55
Vymazání karty nepřichází v úvahu ;) http://digineff.cz/cojeto/flash/flash.html

Ale PDA se tedy nic stát nemůže? Přecijen by to bylo v těsné blízkosti (magnet rovnou vedle PDA) :( .
beecher (9270)|1.9.2005 15:45
Ale co by se mu melo stat! Repraky muzes mit u PC i aktivni a stalo se nekdy neco tomu PC? Ne...
PDA neni nic jineho nez PC "v malem"...
Johny_G (384)|1.9.2005 15:50
[QUOTE="beecher"]Ale co by se mu melo stat! Repraky muzes mit u PC i aktivni a stalo se nekdy neco tomu PC? Ne...
PDA neni nic jineho nez PC "v malem"...[/QUOTE]

Jak myslíš; až se to pokusí ovládnout svět, tak ti pošlu účet za opravu .:D
jval (453)|2.9.2005 07:51
PDA kgyž má v sobě GSM, tak je samo jako magnet.

Zkuste nekdy nosit disketu ve stejne kapse jako mobil a pak ji zkuste precist.
hybo (3107)|2.9.2005 08:09
jenze diskety prave uzivali elektromagneticky zpusob zapisovani, pmaetovky pouzivaji zapisovani elektricke...
jval (453)|2.9.2005 08:26
no vzdyt tak jsem to myslel

ze proste magnet pametovkam nevadi, pac kdyby vadil, tak be se nedaly v MDA pouzivat
hybo (3107)|2.9.2005 08:27
jo takhle, tak to jo ;) jinak, v principu by to slo, jen by se musel odstinit sachta pro kartu :D
sevenheaven (15)|15.5.2006 12:26
Mám problém, své PDA mám umístěné na velmi silném magnetu jako alternativu k těm ošklivým monstrům na sklo. Vše jelo v pohodě až nyní, kdy asi po roce užívání mi tomtom při používání asi 10min zatuhne a tím kompletně i celý PDA. Zkoušel jsem provoz pda bez držáku jen vedle na sedačce a nebyl jediný problém, tak nevím jestli po roce používání začal být můj HPX4700 na magnet najednou alergický? V každém případě chci zkusit hard reset karet i PDA a po nové instalaci uvidíme.