Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový OS do HP Jornada 540 Series

dj.kure (50)|26.8.2005 15:47
Chtěl bych se zeptat, jestli nevyšel nějaký novější systém pro Pocket PC HP Jornada 540 Series. Mám v něm Windows CE 3.0 a chtěl bych do něj něco novějšího, díky za odpovědi :)
beecher (9270)|26.8.2005 17:47
No, jak ctu tady, tak update systemu se provadi vymenou ROM modulu.
No mam obavy, ze je jeste nekdo bude mit na sklade... ;)
dj.kure (50)|26.8.2005 20:13
A tento PDA nemá Flash ROM ?
beecher (9270)|26.8.2005 20:19
No, podle toho, co jsem vycet, tak ne...
dj.kure (50)|26.8.2005 21:17
no tak to je super ja celou dobu spolihal na to ze ma :))
to me ale stve :(
dj.kure (50)|26.8.2005 21:25
Ještě bych se chtěl zeptat kolik vlastně tento Pocket PC má barev, protože někde se píše že má 256 a někde zase že 4096 (http://www.palmserver.cz/produkt-db-detail.php3?id=25)
beecher (9270)|26.8.2005 21:45
Podle tohoto clanku je tam 4096 barev (12-bitu).
dj.kure (50)|26.8.2005 21:55
no prave ze podle tohoto clanku je tam 4096 barev, ale cetl jsem nejaky clanek kde pisou o 8-bitech, ale je to asi blbost protoze 4096 a 256 barev je docela rozdil.

A pak pisi v navodu ze lze nastavit hloubka barev na 8-bitu ale me tam ta moznost chyby, nevite cim to muze byt ? Modelem tezko, protoze je to navod (original anglickej) presne na 540ku:)
beecher (9270)|26.8.2005 22:16
Tak to uz opravdu netusim, tohle je opravdu stary strojecek. Informace se spatne ziskavaji (a vsechny zahranicni tvrdi, ze tam je 4096 barev)...
Nejjednodussi tam bude nahrat nejakou fotku a zobrazit ji, no a pak sam uvidite...

BTW Nebude ale lepsi si poridit neco novejsiho? ;)
PavelR. (2184)|27.8.2005 07:56
... Jornada 545/548 flashROM opravdu nema a zadny OS upgrade z puvodnich PPC2000 nikdy neexistoval (absence flash pameti byl jen jeden z duvodu, dalsim byl limitujici procesor SH3; PPC2002 jiz bezely jen procesorech ARM). Co se tyce poctu barev CSTN displeje tohoto PDA, tak je to 4096.
dj.kure (50)|27.8.2005 10:51
jj, diky vam obema za rady :) moc ste mi pomohli, este jednou diky.
Opravdu to vipada na tech 4096barev, otestoval sem to na monitoru LCD a tomto Pocket PC (na monitoru sem nastavil 8bitu) a rozdil byl opravdu poznat, zlatejch 4096barev :)) , i kdyz je to trosku sklamani protoze i moje K500i ma 65535 barev :) .

Jo a proc si neporidim jinej strojecek ? Je to tim ze jsem tento strojecek nedavno koupil za velice dobrou cenu (1500Kc) od jednoho pritele :))

Ale este jednou diky :yes:
dj.kure (50)|27.8.2005 15:43
Ještě bych se chtěl zeptat jaký software by jste mi doporučili na přhrávání videa (mov, avi, wmv, mpeg,...) alespoň jeden tento formát musí zvládat a hlavně musí být freeware. -díky-

A ještě otázka, neznáte nějaký software na ovládání televizorů a VHS (DVD) pro tento PDA ? Ja jsem jich nasel pomerne dost, ale zadny pro CE 3.0.
-diky-
dj.kure (50)|27.8.2005 15:52
Jeste jedna otazecka, neexistuje nejaky ovladac nebo software, ktery by umoznoval abych se do PC dostal i bez Wifi nebo Ether karty ? Myslím tím přes USB kabel který je k tomu dodáván, potřeboval bych totiž přes ten kabel na internet, nebo se moct "stourat" v pocitaci nebo cele siti. :?
Diky ;)
PavelR. (2184)|27.8.2005 16:03
1. s Jornadou 540 jsem pouzival PocketTV, ten neni ale free ...
2. Jornada 540 neumi CIR (Consumer InfraRed), takze ovladani videa a TV nelze ...
3. co se tyce sdileni internetoveho pripojeni tak funkci "PassThrough" umi az PPC2002 s AS 3.0. Zkus se ale podivat sem a aplikovat stejny postup i na Jornadu 540 ...

PavelR.
dj.kure (50)|27.8.2005 16:08
diky za rady, hned se na to vrham :))
dj.kure (50)|27.8.2005 17:52
Tak sem zkousel vsechno a ten PocketTV nešel (hlásil že není kompatibilní s Windows CE).

Jaký program bych měl použít na změnu pozadí ?:)
dj.kure (50)|27.8.2005 18:26
tak už funguje. Jo a všechno se mi v něm škube, nevim čim to může bejt :?
PavelR. (2184)|28.8.2005 08:01
[QUOTE="dj.kure"]všechno se mi v něm škube, nevim čim to může bejt :? [/QUOTE]

... no, to bude tim, ze SH3 133MHz procesor popr. grafika v teto staricke Jornade pri prehravani nestiha ...
... jinak zde je spousta uzitecnych informaci o tomto PDA ...

PavelR.
dj.kure (50)|28.8.2005 09:14
tak znovu dekuji :))
dj.kure (50)|28.8.2005 09:20
jeste jeden dotaz, na ktere nejvyssi frekvenci se delali procesory SH3 ?
Ja mam 133MHz a nejvyssi byla teda kolik ? Muj kolega ma Jornadu 420 a ta ma SH3 na 100MHz
PavelR. (2184)|28.8.2005 12:27
... pokud si dobre vzpominam tak v PDA nebyly nikdy procesory SH3 od Hitachi taktovany na vice nez 133 MHz.
... jeste jednu zajimavost, kazda z Jornad mela servisni menu, kde byly dostupne ruzne testy (ROM a RAM pameti, testy displeje a dotykove vrstvy atd.). V pripade serie 520 a 540 je mozne vyvolat tyto funkce podle postupu nize (pripojil jsem i vysvetleni vsech testu). Pri zkouseni se neni ceho obavat, ale i tak doporucuji cist pozorne. Po vystoupeni z tohoto menu se provede tvrdy reset (tj. zarizeni bude jako bys jej vytahl poprve z krabice - bez tebou nainstalovanych aplikaci a synchronizovanych dat):

Perform self-diagnostic routine by executing the following sequence
1. Turn on the unit
2. Pull down and hold the ACTION button to continuously scroll the screen
3. Press and release reset button
4. Immediately press and release RECORD button to enter diagnostic page
5. Select specific item to perform test
6. View any failure reported with a part change and retest.
7. Reset unit again to exit diagnostic page.
8. Navigate in and out of any test item in diagnostic page by ACTION & POWER button.

Diagnostic Test Item

Menu A
1. Display - Test LCM scroll to display different test pattern, end by pressing power button
2. Brightness - Scroll to test LCM brightness, end by pressing power button
3. Contrast -- Scroll to test LCM contrast, end by pressing power button
4. Digitizer – Use stylus to activate different part of LCM and read the captured co-ordinate, end by pressing power button.
5. Button – Test for Front Button & On/Off button
6. LED - Activate to have notification LED blinking. Press notification button once to have stop, end by pressing power button.
7. Power – Read power status of unit, end by pressing power button, end by pressing power button.
8. Audio Out – Playback sample clip to test speaker, end by pressing power button.
9. Audio In – Record and playback sample clip. Ensure that both clips during recording and playback are similar; end by pressing the power button.
10. EEPROM - Test EEPROM. Read checksum verify version of EEPROM code and BOD (Born On Date), end by pressing power button.

Menu B
1. Test RAM – Test Unit on board RAM, end by pressing power button.
2. IrDA- Not used. Use IR transfer of contact to verify IrDA function.
3. Serial – Plug in Loop back cable. Execute test, press Power button to stop test, remove cable at the end of the test. Confirm by “Loop Back test Successful”, end by pressing the power button.
4. Test VideoRam – Test display Video RAM, end by pressing the power button.
5. Test ROM – Test unit ROM. Read Checksum to verify version of ROM code.
6. RTC – Real time clock not applicable
7. Set RTC – Set real time clock, not applicable.
8. CF – Test compact flash memory (10MB). Activate test to verify CF function, end by pressing power button.

PavelR.
dj.kure (50)|28.8.2005 12:44
Tak jsem se snažil vyzkoušet ten test, ale hned mám problém u 2. stupně nechápu výraz "Pull down and hold the ACTION button to continuously scroll the screen".
1. nějak si nemůžu vzpomenout které tlačítko je ACTION (myslím si ale že to je když zmáčku to scrollítko nalevo)

Potřeboval bych ten vstup do toho menu popsat tak trošku víc "po lopatě"
protože to dělam jak je tu psáno, ale nic se mi nezobrazuje
PavelR. (2184)|28.8.2005 13:04
... no ja myslim, ze po lopate to uz vic nejde. Postup samozrejme funguje, nebot jsem jej sam nespocetnekrat aplikoval. Action button je opravdu kolecko na strane Jornady. "Pull down atd." znamená, posunou koleckem dolu, zmacknout a drzet; pak nasleduje krok 3. Je potreba se s tim trochu pohrat, vysledek se jiste dostavi ...

PavelR.
dj.kure (50)|28.8.2005 13:23
ok, tak takhle nejak sem to delal, ale je tu malinkej problem, kdyz dam to AC placitko dolu, tak uz nejde zmacknout :)) , nebo naopak kdyz ho zmacknu a chci ho dat dolu tak to taky nejde :) , a kdyz teda jako dam tlacitko dolu a "jakoby ho mackam ale pochybuju ze to je zmacknuti" a dam reset a hned REC, tak se stejne obevi jenom logo Jornada a pak info o uzivateli, a pak heslo, a pak TODAY a nic. :(

Budu to skouset dal.
dj.kure (50)|28.8.2005 13:24
a uz se povedlo, ale musel sem mit vypnuty Pocket PC, a v navodu je ze musi byt zapnuty :?
dj.kure (50)|28.8.2005 13:38
Tak díky moc. :))
dj.kure (50)|30.8.2005 19:05
Ještě jedna otázečka ... k tomu Pocket PC jsem dostal "podstavec" který slouží na dobíjení a datovou komunikaci s PC. Všimnul jsem si ale, že je u datového konektoru použita pouze polovina z celkového počtu kontaktů (a u mého druhého USB kabelu jsou využity všechny). Nemůže to mýt třeba vliv na výkon ? Tím výkonem myslím rychlost přenášení dat :)

Díky :))
hybo (3107)|30.8.2005 19:48
ne
dj.kure (50)|31.8.2005 14:47
Nahrál jsem si do mého Pocket PC PocketDOS, a po spuštění se mi odmítá zobrazit klávesnice :( nevíte čím to může být ? Chtěl sem si zapařit třeba Dooma nebo neco podobnyho :))
dj.kure (50)|4.9.2005 11:14
tak už to funguje. Jenom jsem to Reinstaloval.
dj.kure (50)|4.9.2005 11:15
Ještě bych potřeboval poradit s výběrem wifi karty do tohoto pda. Má pouze slot CF1 a všechny karty co nacházím jsou CF2. Prosím poraďte nějaký produkt, popřípadě odkaz. Díky :))