Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Psani ceskych znaku v graffiti

_taquile (4)|25.8.2005 21:56
Rad bych se nechal poucit, jestli existuje nejaky programek/lokalizace pro zadavani ceskych znaku pomoci graffiti (neboli block recognizer, jak se tomu rika ve windows). Presel jsem na Pocket PC z Palmu a s ostatnimi zpusoby zadavani znaku jsem se neszil. Graffiti je pro me proste nejrychlejsi a nejmin chybove. Hledal jsem nejake lokalizace, zkousel jsem LEng a InterWrite, ale ty bohuzel s graffiti nijak nepracuji. Potreboval bych neco jednoducheho na zpusob InterPilota na Palmu. O ceske prostredi mi nejde.
chromos (116)|25.8.2005 22:59
Také jsem hledal, avšak marně. Obávám se, že v tomto případě neuspějeme. :-(
Johny_G (384)|25.8.2005 23:17
Pokud se nepletu, tak InterWrite ve verzi 8.6 už diakritiku v BR podporuje.
chromos (116)|26.8.2005 02:12
Pokud je mi známo, tak podporuje pouze Letter Recognizer. Graffiti neboli Block Recognizer neumí. Rád bych se pletl.
beecher (9270)|26.8.2005 14:12
Vsak to je to stejne ne? Tedy Letter Recognizer a Block Recognizer.
Nevim, nepouzivam to, zatim mne na klasicke SW klavesnici totiz nikdo s rucnim psanim neprekonal... :D
ZdenekP (224)|26.8.2005 14:42
No nevím, taky jsem přecházel z Palma a docela rychle jsem se naučil naInterwrite recognizeru psát česky. Na SW klávesnici to je u mě bída. Ale není nad externí klávesnici. :)
chromos (116)|26.8.2005 16:47
To beecher: a to píšeš jedním nebo všemi deseti stylusy? :) Letter a Block si jsou, dejme tomu, velmi podobné. Princip je stejný, tahy písmen jsou však jiné. Těžko říci, které jsou lepší, ale zvykl jsem si na Graffiti (=Block) natolik, že všechny ostatní varianty jsou pro mě víceméně nepoužitelné. Btw. nedáváš lekce v psaní na soft klávesnici? :)
RStein (2012)|26.8.2005 16:51
[QUOTE="beecher"]Vsak to je to stejne ne? Tedy Letter Recognizer a Block Recognizer.
Nevim, nepouzivam to, zatim mne na klasicke SW klavesnici totiz nikdo s rucnim psanim neprekonal... :D[/QUOTE]

Tak to musime na nejakem srazu zkusit,kdo je rychlejsi:D Ja pouzivam Letter Recognizer, na SW klavesnici jsem si moc nezvykl a hlavne se do ni blbe trefuje v MHD ;)
beecher (9270)|26.8.2005 17:19
[QUOTE="chromos"]...a to píšeš jedním nebo všemi deseti stylusy?[/QUOTE] Ne, jednim... To staci... ;)

Ale takto: jelikoz uz mam velmi presne vryto jedno rozlozeni klaves (klavesnice u PC) do hlavy, tak to pouze aplikuji na to, co vidim pred sebou...
Navic z rychlostniho hlediska, berme to tak, ze pro psani grafity je priblizne pro kazde pismeno vyhrazen stejny cas, jenze mne kdyz se v tom, co pisu, shluknou pismena velmi blizko sebe, tak napsat napr. "kilo" nebo "are" na SW klavesnici je daleko rychlejsi nez jakekoliv jine rozpoznavani pismen...
Navic cas je usetren take jednoznacnym rozlisenim pismen, kdy WM nemusi "odhadovat", co jsem tim cmarancem myslel, u SW klavesnice mam presne dane, ze pokud tapnu tady, mackam treba 'a' atd...
Jo, pokud by byl tesnopis jako SIP do PPC, tak to by uz bylo o necem jinem...

Je to dost podobne psani rukou a psani na klavesnici...

To Rene: Jo, v MHD (hlavne te prazske) je SW klavesnice fakt problem. Ale v ni malokdy pisu, spise si ctu a na to mam D-Pad...
milosgabriel (17)|22.11.2005 16:55
A nebylo by náhodou tohle řešení Vašeho problému

http://pocket-pc-software.penreader.com/index.html

a prosím Vás, nemohl by jste mi někdo pomoci k češtině pro Palm Treo 270 ?
Byl bych asi tahle šťasnej :D
cichlasoma (2)|6.6.2007 14:43
existuje ruská aplikace Rukopis na vkládání znaků a editaci pomocí graffiti. ve verzi 1.23b obsahuje profil rukopis_eur, který podporuje i češtinu. myslím, že je to jediná možnost jak psát na ppc česky v graffiti (a možnost velmi dobrá).

viz http://chis.nnov.ru/rukopis/download.php , eventuelně zagooglit "rukopis 1.23b"

(tady viz recenzi starší verze: https://www.svethardware.cz/graffiti-1-pro-pocketpc-zadny-problem/21608
ale pozor, (trial) verze 1.2, jež je na oficiálních stránkách ke stažení, profil rukopis_eur neobsahuje.)
cichlasoma (2)|16.6.2007 05:35
hmm... tak myslim, že jsem rukopis v minulym příspěvku přechválil. má prostě podstatně horší identifikaci znaků než "originální" block recognizer, pro mě osobně to bylo natolik frustrující, že jsem nakonec přece jen přešel na lettter (character) recognizer, ke kterýmu češtiny existujou, a musim říct, že zvyknout se na to dá... :-)

EDIT: NÉ! beru zpět! jaksi jsem tehdá nevěděl, že je možno si u Rukopisu v settings nastavit, které z možných variant psaní jednotlivých písmen se mají užívat, a které ne. s tím je to v zásadě dokonalý nástroj. :-)
l3mur (19)|10.10.2007 13:15
Jsem relativne cerstvym uzivatelem ppc a porad jsem si jeste nenasel zpusob vkladani CESKEHO textu, ktery by mi vyhovoval. Pismenka na virtualni klavesnici jsou malinka (nejsem hodinar) a vsechny ostatni metody standardne nepodporuji cestinu. Existuji sice lokalizace Transcriberu, ale ten mi nijak k srdci neprirostl, nejak tomu memu pismu nerozumi. Je tu jeste Block Recognizer a ten mi fakt sedne. Oprasil jsem znalosti rustiny a stahnul Rukopis 1.21 - asi jedinou moznou lokalizaci. Jsem s ni nadmiru spokojen. Muj problem je v tom, ze netusim kde jej zakoupit. Neregistrovana verze vas kazdou chvilku blokne a sdeli vam, ze se mate registrovat, tj. zaplatit. Nasel jsem jeden e-shop, ale tam se plati v rublech, sekelech... Muzete mi nekdo poradit? Diky!
l3mur (19)|10.10.2007 21:27
Odpoved jsem nasel pomerne rychle, tak ji tady zverejnim. Jeste jednou jsem si precetl vyse zmineny clanek na srvru SvetPDA. Je tam odkaz na regnow.com Kontaktoval jsem tez samotneho autora Andreje Cistjakova. K registraci mi doporucil tento velice zajimavy postup :sarcastic: - zaplatit pres regnow (produkt se jmenuje "chissoft pin code"), poslat autorovi pin, ktery je vam po zaplaceni dorucen + owner name + PDA code. On sam pak zasle registracni klic... Je to docela komplikovane, ale funguje :)