Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opakované samo-nastavenie defaultného Windows zvonenia v MDAc

qwero (104)|25.8.2005 10:36
Neporadí mi niekto, prečo sa mi v MDAc opakovane samo nastavuje defaultné Windows zvonenie, napriek tomu, že to neustále nastavujem na želané zvonenie v Telefón-Nástroje-Možnosti-Telefón/Zvuky, kde sa mi za krátky čas opäť objaví po nejakom "samonastavení" default Windows. Soft reset nepomáha. V registroch mám nastavené HKEY_CURRENT_USER / ControlPanel / SoundCategories / Ring / a v Directory mám Storage Card/Rings. V tomto adresári sú moje želané zvonenia.
PhoneAlarm v.1.1 v profiloch má tiež nastavené želané zvonenie. Nastavenie v Zvuky a Upozornění je taktiež na želanom nastavení, ale zvoní len default Windows.
Prosím skúsených o radu. Žeby ten tweak s registrom nefungoval? Pred zmenou toho registru sa domnievam, že to fungovalo, len nechcem zahlcovať pamäť zvukmi (ale pre istotu pridal som do adresáru Windows k defaultnému aj to moje želané, aj tak bez úspechu, maxim. jeden hovor má moje želané zvonenie, ale potom opäť default. Chaotické správanie.)
Díky za prípadnu radu.
hybo (3107)|25.8.2005 11:03
tohle se mi jednou stalo, prestali hrat MP3jky, poskodila se asociace a pomohl mi az HR...jen ted nevim, jestli byl problem jen s MP3 zvonenim, neby mi neslo ani zadne jine, nez dafault...
qwero (104)|25.8.2005 11:08
HardReset bude posledná, ale najmenej sofistikovaná varianta, ktorá ma riadne nasrdí. Verím, že niekto bude vedieť "vo co go". Správa sa to chaoticky, raz zvoní ale potom už iba default, rsp. niekedy iba default.
hybo (3107)|25.8.2005 11:36
A zkousel jsi, jestli je to jen otazka MP3 zvoneni, nebo i WAV?
qwero (104)|25.8.2005 12:21
ten môj želaný zvuk mám vo wav
Geoffrey_ce4you (189)|26.8.2005 09:57
Mám úplně stejný problém, používám PhoneAlam v poslední verzi. Sranda je ale to, že mi manželka zavolá 4x za hodinu a ono mi to na střídačku zvoní Default a přiřazený ton. Jsem už z toho na prášky... Zatím jsem vyčuchal, že to má něco společného se změnou profilu ve Phone Alarmu, ale nevím přesně co ?.
Geoffrey_ce4you (189)|26.8.2005 09:58
Ještě musím dodat, že jsem zkoušel všechny varianty formátu zvuku a také různé adresáře včetně defaultního ve Windows. A nic...
qwero (104)|26.8.2005 18:56
Geoffrey, až niečo vyzistíš, daj vedieť. Zatiaľ skúsim preinštalovať ten phoneAlarm, čo by malo byť jednoduchšie ako HR. Len či je to tá príčina. Prečo sa domnievaš, že je to phoneAlarm??
hybo (3107)|26.8.2005 19:01
neni to chyba PhoneAlarm, ja ho totiz neuzivam, pouzivam ZenPhone a mel jsem stejnej problem...a psal mi i nekdo, kdo to neuzival vubec a dopadnul stejne...
qwero (104)|2.10.2005 13:29
2Hybo
žeby som kápl na riešenie?
Asi sa jedná o malú pamäť (síce neviem akú ROM) a Windows automaticky zhadzuje niektoré applikacie, alebo procesy. Stáva sa to najmä u custom zvonení a PhotoContacts.
Niektoré má chránené pred takýmto ukončením, čiže dalo by sa asi nastaviť aj u užívateľských appl. aby ich Windows neukončil. Len ako? Preto tá otázka na teba, alebo žeby Rišo????
hybo (3107)|2.10.2005 13:55
to nemyslim...neni to problem aplikace, protoze tohle nefunguje ani pri rucnem prenastaveni...krom toho, pak by to po SR nedelalo...a nakonec, automaticky se ukoncuji aplikace (a to ne vsechny) a ne systemove procesy...
qwero (104)|2.10.2005 22:49
Zväčšil som pamäť - úložný prostor (čo to je vlastne - je to na beh oper.systému?) na úkor spustených programov a ajhľa!!! Po dlhej dobe mi PhoneContacts (PO DLHDEJ DOBE) ukázalo svoju tvár a fungovali i custom ringtone.
Nerozumiem tvojemu výrazu, že to nie je problém aplikace .... To tvrdím aj ja, tvrdím, že je to vec OS, ktorý zhadzuje v "úzkych"- s pamäťou - niektoré aplikacie. Zatiaľ sa to empiricky potvrdzuje. Ide o to, či sa dá nastaviť, aby zvolené - určené aplikacie OS nezhadzoval.
p.s. softreset asi nepomôže, ak je pamäť pre OS zapchatá inštalovanými aplikaciami, aj keby hneď neboli spustené a OS nedovolí spustiť na pamäť náročné napr. ringtones z mp3 resp. fotokontakty.
Lipizzaner (60)|8.12.2005 10:12
Tak mně nepomohlo ani posunutí lišty, navíc telefon nevibruje, pokud mám nastavenou vibraci hw tlačítkem. Pokud přidám vibraci softwarově v nastavení zvuků, tak vibrace funguje.
Trochu jsem si pohrál v nastavení registrů a možná jsem něco pomazal. Mám tam:

HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/SoundCategories/Ring/
Default (hodnota nezadána)
InitVol 4(0x00000004)
DefaultRing Windows Default .wav
Directory \Windows\Rings
AttenuationCategory 2(0x00000002)

Prosím někoho, aby se podíval, zda to má stejně nebo jestli tam nemám nějakou chybu (překlep). Dík, (L)
Lipizzaner (60)|8.12.2005 19:19
Tak už mi to jede, začlo to "samo". (L)
qwero (104)|9.1.2006 08:13
stojí za to, si prečítať vysvetlenie Beechera v nasledujúcom vlákne :

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11883&dd=0&fi=10
Whippy (206)|10.1.2006 10:24
Tak se hlasim do klubu.:(
Mam tentyz problem. Jedine co jsem provedl, ze jsem si v registrech zadal slozku s vyzvanenim na kartu. Zkusim to prehodit zpet a budu se modlit at to prejde taky "samo". Do HR se mi nechce.
Lipizzaner (60)|10.1.2006 13:59
Mně se to vrátilo "samo" až po delší době, žádné minuty to ale nebyly, spíše hodiny nebo i víc..... (L)