Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je dobré koupit Acer n50 premium?

Lukas.Manak (169)|24.8.2005 18:59
chci si koupit n50 a chci se zeptat na vase zkusenosti s timto PDA!!!
Zdenička_oldd (292)|24.8.2005 19:11
Ze začátku jsem z ní docela nervila, ale to je tím, že je to moje první PDA a je to trochu jiný než smartphone. Ale teď spokojenost :yes:
Endrju (37)|24.8.2005 19:15
Mam jen asi 14 dni, zatim se neobjevil zadny problem.
- Baterka vydrzi pri polovicnim osvetleni asi 5-6 hodin v kuse.
- BT i FiWi jede dobre
- GPS BT jede bez problemu i navigace TomTom, SmartMaps i PocketKiM
- Rychlosti zpracovani treba navigace je znatelne rychlejsi nez treba N35
- Trochu vrzou bocni plasty, ty hnede
- Stylus bez problemu
- Hned na zacatku si stahni ceskou lokalizaci ve versi 8.6 protoze ve verzi 8.5 ti nepujde ukazat svat baterie
- pokud budes instalovat treba navigaci TomTom neinstaluj polozku POIs
- no to je tak vse co jsem za tech 14 dni prosel :-D
- zatim nedoslo na HR, jen par SR z duvodu neznalosti par vychytavek :-)

- pouzivam obal Krusell na miru, teb je uplne super - doporucuju, pokud chces treba nosit s sebou i sluchatka a tak je dobry Case Logic

Lukas.Manak (169)|24.8.2005 19:16
ja uz mel smartphone i PDA (FSC LOOX 410) a hledam neco prizniveho cenove a vykonem tak sem nasel n50 a chci vedet jestli stoji za to!!
hybo (3107)|24.8.2005 19:17
Tenhle dotaz se tu jiz nekolik krat resil...volba je to dobra, kdo nepotrebuje nektere "vymozenosti" premium verze, muze usetrit za nepremium verzi...
Lukas.Manak (169)|24.8.2005 19:19
jo jeste sem si vzpomnel jak resite sluchatka????ja dost posloucham muziku tak jeste tohle me zajima!!
Endrju (37)|24.8.2005 19:23
jsem se nastval a predelal si konektor na 2.5mm jack
hybo (3107)|24.8.2005 19:33
ac nemam N50, reseni sluchatek stejne, urval jsem konektor puvodni a dal tam 2,5mm ;)
Karm (365)|24.8.2005 19:37
Mám N50 od června a jsem maximálně spokojen.BT spokojenost(v součni s GPS valil v autě celej třeba den a nezaznamenal jsem problém),citlivost WiFi velmi dobrá,pár HR bylo ale valnou většinou z vlastní vůle nebo blbosti.
Sluchátka se chystám koupit originál špunty od Aceru(Acer n50 in-ear earphone),mají je na www.patro.cz za 390kč.
Chttor (7)|24.8.2005 19:37
Zdravim,
taky uvazuji o tomto PDA, ale v Sunnysoftu me od nej odrazovali, protoze ne kazdy soft je s n50 kompatibilni. Jak jste na tom vy. Meli jste nejaky podobny problem? Dik
Endrju (37)|24.8.2005 19:39
No z toho co jsem zkousel jsem mel problem s TomTom, kdy jsem smazal soubor poi.dat tak uz jel super, jinak, zadny problem zatim nebyl
mam tam ICQ, nejakej prehravac, Ruzne navigatory, a spousty nejakych freeware a opravdu zadny problem nebyl ....
David Weller (16)|24.8.2005 21:46
No já jsem přešel zhruba před čtrnácti dny na n50, z n10; a můžu říct, že jsem vesměs spokojený.

Výhody n50:
-Bluetooth
-WiFi
-WM2003SE
-praktičtější umístění IR (dost oceníte, jestli máte jako já PalmOne Keyboard)
-nevykukuje SD/MMC

Se software jsem neměl sebemenší problémy a design PDA se mi taky líbí mnohem víc.


Nevýhody:
-DOST mi vadí absence tlačítek (jog, start a záznam zvuku)
-a ještě víc pitomý 2.5mm jack


K té redukci; objednal jsem si ji u AHMobile, za 250Kč i s poštovným, tak jsem zvědavý, jak to půjde (redukce, kterou jsem doma měl, vůbec v PDA nedržela..). Ještě hledám pouzdro, ale to asi bude Caselogic (jestli ho někde seženu). Vzhledem k tomu, že jsem chtěl levné PDA s CF/SD, těžko se dá vybrat něco jiného, ale myslím, že jsem vedle nešlápl.
Johny_G (384)|24.8.2005 21:46
Sluchátka se snadno řeší redukcí za 10-30 korun :-). Pak tam bodneš 3,5mm jack.
David Weller (16)|24.8.2005 21:54
Problém je s tou redukcí - nedrží! (alespoň ti, co jsem koupil za 22Kč; je to tím, že PDA má u konektoru malou prohlubeň, kam by měl 2.5jak "zapadnout" kovovým okolím - před plastovým tělem konektoru, ale ta redukce měla plast a kov v jedné úrovni) Těžko se to popisuje, kdyžtak můžu hodit obrázek. Mimoto mě štve, jak z PDA tyčí - raději bych tam měl pravoúhlý výstup..
Johny_G (384)|24.8.2005 22:29
[QUOTE="David Weller"]Problém je s tou redukcí - nedrží! (alespoň ti, co jsem koupil za 22Kč; je to tím, že PDA má u konektoru malou prohlubeň, kam by měl 2.5jak "zapadnout" kovovým okolím - před plastovým tělem konektoru, ale ta redukce měla plast a kov v jedné úrovni) Těžko se to popisuje, kdyžtak můžu hodit obrázek. Mimoto mě štve, jak z PDA tyčí - raději bych tam měl pravoúhlý výstup..[/QUOTE]

Měl jsi smůlu na redukci. Ta moje je OK. A dá se sehnat i s několikacentimetrovým kablíkem, takže z PDA netrčí ;-).
David Weller (16)|24.8.2005 23:28
Právě takovou jsem si, doufám, objednal. Je to Brando, u AHMobile, za 187Kč. Myslím, že s tou by to mělo fungovat OK. (viz.obrázek - omlouvám se za velikost, ale nechce se mi to upravovat..)

pagino (160)|25.8.2005 09:02
Ja mam n50 Basic a som maximalne spokojny, najprv som si myslel ze budem lutovat, ze som neobetoval tie 2 tisicky za Premium ale som spokojny. Vsetky hry aj graficky narocnejsie mi nesekaju a PXA 272 sa da aj taktnut takze s frekvenciou no problem, 1xHR vlastnym zavinenim, rychle spracovanie, nezadrhava sa, BT a WiFi funguju jak sa patri, dobry display ( aj ked videl som uz PDA s VGA rozlisenim ale to uz je ina cenova kategoria ). Acer n50 mozem jedine odporucit
hanysek3099 (115)|25.8.2005 09:49
Teda to by mě zajímalo s kým jsi na Sunnysoftu jednal, já jsem se za celou dobu co N50 mám nesetkal s tím že by něco bylo nekompatabilní. A že mám projeté leckteré FTP s PDA soft:D
Johny_G (384)|25.8.2005 14:33
[QUOTE="David Weller"]Právě takovou jsem si, doufám, objednal. Je to Brando, u AHMobile, za 187Kč. Myslím, že s tou by to mělo fungovat OK. (viz.obrázek - omlouvám se za velikost, ale nechce se mi to upravovat..)
][/QUOTE]

Trochu drahé, ale je to ono. Měl jsem jí u Nokie 5510, a bohužel jsetm jí prodal i s redukcí. Tenkrát jsem nemohl vědět, že budu mít PDA s 2,5mm jackem :-). Takže zatím mám trčící variantu, a počkám si, až to uvidím v kamenném obchodě, kde nedám za poštovné víc než za výrobek.
Eurino_ce4you (72)|25.8.2005 15:00
Inak ako objavil alebo skusal neviem presne pagino , acer n50 basic sa da v klude pomocou programu nazvyme to pretaktovat na 520 mhz a funguje bez problemov cize pohodicka aj vtedy ak by vam nestacilo 312 .Skor si myslim ,ze procesori maju tie iste... len je to sw obmedzene u basic lebo predsa nieje mozne aby to fachalo na 520 v pohodicke no nie ?
pagino (160)|25.8.2005 17:45
[QUOTE="Eurino"]Inak ako objavil alebo skusal neviem presne pagino , acer n50 basic sa da v klude pomocou programu nazvyme to pretaktovat na 520 mhz a funguje bez problemov cize pohodicka aj vtedy ak by vam nestacilo 312 .Skor si myslim ,ze procesori maju tie iste... len je to sw obmedzene u basic lebo predsa nieje mozne aby to fachalo na 520 v pohodicke no nie ?[/QUOTE]

som toho isteho nazoru.
pagino (160)|25.8.2005 17:50
[QUOTE="Chttor"]Zdravim,
taky uvazuji o tomto PDA, ale v Sunnysoftu me od nej odrazovali, protoze ne kazdy soft je s n50 kompatibilni. Jak jste na tom vy. Meli jste nejaky podobny problem? Dik[/QUOTE]

jedine s cim bol problem bol s navigacnym softom tom tom, ale este sa mi nestalo ze by mi nieco neficalo co ostatnym ide. takze n50 je spravna volba
pagino (160)|25.8.2005 17:50
[QUOTE="Chttor"]Zdravim,
taky uvazuji o tomto PDA, ale v Sunnysoftu me od nej odrazovali, protoze ne kazdy soft je s n50 kompatibilni. Jak jste na tom vy. Meli jste nejaky podobny problem? Dik[/QUOTE]

jedine s cim bol problem bol s navigacnym softom tom tom, ale este sa mi nestalo ze by mi nieco neficalo co ostatnym ide. takze n50 je spravna volba
Karm (365)|25.8.2005 17:51
Já nevím,ale právě spoždění n50 premium Acer odůvodňoval spožděním dodávky procesorů....Leda že by to podtakovával přímo Intel,ale nějak se mi to nezdá.Jedině jak mě napadá jak to zkusit je porovnat spotřebu n50 a n50 premium.pokud jsou to totožné procesory měly by žrát stejně,jinak přetaktovaný by měl podle mého názoru žrát víc.
pagino (160)|25.8.2005 18:12
[QUOTE="Karm"]Já nevím,ale právě spoždění n50 premium Acer odůvodňoval spožděním dodávky procesorů....Leda že by to podtakovával přímo Intel,ale nějak se mi to nezdá.Jedině jak mě napadá jak to zkusit je porovnat spotřebu n50 a n50 premium.pokud jsou to totožné procesory měly by žrát stejně,jinak přetaktovaný by měl podle mého názoru žrát víc.[/QUOTE]

ked bude cas tak to otestujem a dam vediet
Johny_G (384)|25.8.2005 19:41
[QUOTE="Eurino"]Inak ako objavil alebo skusal neviem presne pagino , acer n50 basic sa da v klude pomocou programu nazvyme to pretaktovat na 520 mhz a funguje bez problemov cize pohodicka aj vtedy ak by vam nestacilo 312 .Skor si myslim ,ze procesori maju tie iste... len je to sw obmedzene u basic lebo predsa nieje mozne aby to fachalo na 520 v pohodicke no nie ?[/QUOTE]

Ještě se mi nikdy nic neseklo, s vyjímkou videa s bitratem 2000kbps :D . Dokonce ani se sekající hrou jsem se zatím nesetkal. Myslím, že 312MHz nádherně stačí. Netřeba si zasahovat do PDA násilnými změnami frekvence.
Eurino_ce4you (72)|26.8.2005 11:21
no ja by som sicce suhlasil ale nieje to ziadna nasilna zmena trapny programik a otestuje ti to ci to zvladne ked das napriklad frekvenciu na 640 tak ti zamrzne restart a napise ti to ze to si nemozes dat.....

Chcelo by to nejaky benchmark jeden program ktory by otestoval vsetko na premium a potom s tym istym by sme mohli urobit to iste na basic a potom porovnat vysledky by ma to zaujimalo samozrejme basic s 520 mhz
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 08:42
CAuky!

jeste sem se chtel zeptat jak je to s vykonem PDA??myslite ze jevyonejsi nez rx3715?jo a jak to je stou spotebou v recenzi bylo ze je katastrofalni jaky mate zkusenosti vy!!??
Johny_G (384)|27.8.2005 10:00
[QUOTE="MaNi"]CAuky!

jeste sem se chtel zeptat jak je to s vykonem PDA??myslite ze jevyonejsi nez rx3715?jo a jak to je stou spotebou v recenzi bylo ze je katastrofalni jaky mate zkusenosti vy!!??[/QUOTE]

Katastrofální? V jaké recenzi jsi to četl? Dle mých osobních zkušeností je výdrž oproti udávaným 8 hodinám bez podsvícení asi 7-7:30 se zapnutým třetinovým podsvícením při čtení knihy/sledování filmu, a něco přes 6 hodin při hraní her. Tak kde je katastrofa ;) ?

EDIT: Teď koukám, že je to dokonce na CE4YOU :) , je docela možné, že to způsobil takt procesoru u verze Premium, a nebo to byl prostě jen testovací redaktorský kus, tak musíš počkat na někoho s Premium - moje tvrzení se vztahuje na základní model n50.
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 10:08
[QUOTE="Johny_G"]

Katastrofální? V jaké recenzi jsi to četl? Dle mých osobních zkušeností je výdrž oproti udávaným 8 hodinám bez podsvícení asi 7-7:30 se zapnutým třetinovým podsvícením při čtení knihy/sledování filmu, a něco přes 6 hodin při hraní her. Tak kde je katastrofa ;) ?

EDIT: Teď koukám, že je to dokonce na CE4YOU :) , je docela možné, že to způsobil takt procesoru u verze Premium, a nebo to byl prostě jen testovací redaktorský kus, tak musíš počkat na někoho s Premium - moje tvrzení se vztahuje na základní model n50.[/QUOTE]

no v recenzi na ce4you pry vydzel jen neco pres 3 hodiny v testu tak nevim!!
Johny_G (384)|27.8.2005 10:58
[QUOTE="MaNi"]no v recenzi na ce4you pry vydzel jen neco pres 3 hodiny v testu tak nevim!![/QUOTE]Viz. můj edit :). Musíš počkat na někoho, kdo má Premium. Má čísla se vztahují k Basicu. Ale podle mě je to dost šílený rozdíl - patrně se jednalo o předfinální výrobek pro potřeby recenzentů, ale v tom případě nevím, proč tam kritizují výdrž :).

Už se konečně ozve někdo s reálnou výdrží Premia? :)
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 11:07
Johny_G


a jeste taky rikali ze je celkem potichy reproduktor a i pres sluchatka to neni slava co je na tom pravdy???
Johny_G (384)|27.8.2005 11:59
[QUOTE="MaNi"]Johny_G


a jeste taky rikali ze je celkem potichy reproduktor a i pres sluchatka to neni slava co je na tom pravdy???[/QUOTE]

Reproduktor bohužel opravdu tichý je, a sluchátka spolu s ním. V domácích podmínkách je to tak akorát, ale nevím, jak na tom bude, až ho vytáhnu ven - určitě dám vědět. Nicméně určitě je hlasitější než N-Gage QD :-).
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 13:41
[QUOTE="Johny_G"]

Reproduktor bohužel opravdu tichý je, a sluchátka spolu s ním. V domácích podmínkách je to tak akorát, ale nevím, jak na tom bude, až ho vytáhnu ven - určitě dám vědět. Nicméně určitě je hlasitější než N-Gage QD :-).[/QUOTE]


tak az to testnes tak mi dej pls vedet celkem bym e to zajimalo!!dik
pagino (160)|27.8.2005 17:58
no co sa tyka vydrze na n50 basic tak stazovat sa nemozem, a co sa tyka toho reproduktoru, je trochu tichsi no ale co uz. cez kvalitne sluchatka sa to da pocuvat, ber to z tej lepsej stranky, aspon neohluchnes ked to budes pocuvat na plne gule :D
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 18:18
[QUOTE="pagino"]no co sa tyka vydrze na n50 basic tak stazovat sa nemozem, a co sa tyka toho reproduktoru, je trochu tichsi no ale co uz. cez kvalitne sluchatka sa to da pocuvat, ber to z tej lepsej stranky, aspon neohluchnes ked to budes pocuvat na plne gule :D [/QUOTE]
tak to je celkem dobrej pohled na vec ale spis by me zajimalo kdyz vyjdes na ulici jestli slysis jen hudbu nebo i okoli??
pagino (160)|27.8.2005 19:06
ako v pohode pocujem hudbu, zalezi aj na znacke sluchadiel, nepocujem okolie, samozrejme pouzivam stuple sluchatka.
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 19:49
[QUOTE="pagino"]ako v pohode pocujem hudbu, zalezi aj na znacke sluchadiel, nepocujem okolie, samozrejme pouzivam stuple sluchatka.[/QUOTE]

tak to jsi me potesil ja myslel ze to je treba tak extremni ze slysis i okoli!!nebo tak!!a co ovladani???
Lukas.Manak (169)|27.8.2005 20:33
kdyby tu byl nejaky ochotny majitel n50 premium a napsal mi na icq 339878462 nebo napsal na email enrique15cz@seznam.cz budu moc rad!!diky!!!
Zdenička_oldd (292)|27.8.2005 21:00
Ad výdrž N50 Premium tak cca 4 - 5 hodin při podsvícení na třetinu.

Ad hlasitost sluchátek - fakt slabota i doma natož tak na ulici. Ale zkoušela jsem dvoje sluchátka a je tam rozdíl tak 50 60% - fakt šílenej. Potřebuje to fakt kvalitní sluchadla, MPx je podstatně hlasitejší.
Zdenek Malinsky (9781)|27.8.2005 21:11
Záleží hodně na impedanci sluchátek. Čím je ohmická hodnota nižší, tím hrají více nahlas. Také kvalita nahrávky - s její vyšší čistotou máte pocit, že hraje subjektivněji potichu.
pagino (160)|27.8.2005 23:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Záleží hodně na impedanci sluchátek. Čím je ohmická hodnota nižší, tím hrají více nahlas. Také kvalita nahrávky - s její vyšší čistotou máte pocit, že hraje subjektivněji potichu. [/QUOTE]

tak tak, a k tej kvalite, myslim ze ti staci aj 64kbps vo wma formate. je to pocuvatelne
Peterbilt (27)|28.8.2005 13:41
Jediný rozdíl mezi nimi je paměť, která je u n50 64MB a u n50 128MB. Rozdíl mezi rychlostí procesoru vyřešíš prográmkem XCPUScalar který ti ten procesor nastaví klidně na 520MHz jako má Premium. Z mé zkušenosti je to ale nepotřebné, i těch 312MHz je dostačujících. Takže základní verze stačí.
Endrju (37)|28.8.2005 16:18
procesor asi pretaktujes, ale spotreba je pak nekrestansky vyssi nez u premium na stejne frekvenci
Lukas.Manak (169)|28.8.2005 16:39
[QUOTE="Peterbilt"]Jediný rozdíl mezi nimi je paměť, která je u n50 64MB a u n50 128MB. Rozdíl mezi rychlostí procesoru vyřešíš prográmkem XCPUScalar který ti ten procesor nastaví klidně na 520MHz jako má Premium. Z mé zkušenosti je to ale nepotřebné, i těch 312MHz je dostačujících. Takže základní verze stačí.[/QUOTE]

a pri jakych cinnostech poznam rozdil v RAM?
Peterbilt (27)|28.8.2005 17:16
[QUOTE="MaNi"][QUOTE="Peterbilt"]Jediný rozdíl mezi nimi je paměť, která je u n50 64MB a u n50 128MB. Rozdíl mezi rychlostí procesoru vyřešíš prográmkem XCPUScalar který ti ten procesor nastaví klidně na 520MHz jako má Premium. Z mé zkušenosti je to ale nepotřebné, i těch 312MHz je dostačujících. Takže základní verze stačí.[/QUOTE]

a pri jakych cinnostech poznam rozdil v RAM?[/QUOTE]
No akorát v tom, že se do něj nevejde tolik pogramů.. ale to nevadí, klidně se to daj nainstalovat na kartu. Takže rozdíl 2000Kč za 64MB ROM je zbytečné..
Peterbilt (27)|28.8.2005 17:18
[QUOTE="Endrju"]procesor asi pretaktujes, ale spotreba je pak nekrestansky vyssi nez u premium na stejne frekvenci[/QUOTE]
No nejsem si jistý ale vem si. Stejnej procesor PXA 272, stejná kapacita baterie tak když to přetaktuju na to samý co má Premium tak kde je rozdíl?
Karm (365)|28.8.2005 17:22
Jestli se můžu zeptat kdes zjistil že maj stejný procesory?kdesi se to diskutovalo ale pokud vim k zaveru se nedošlo,ale pokud je to ověřený tak fakt nemá cenu připlácet:$:
Peterbilt (27)|28.8.2005 17:33
Jak kde si zjistil.. to se snad ví..Je to procesor Intel PXA 272, kterýkoliv internetový obchod to má uvedené.. Maj stejný procesory akorát je každej na jiný rychlosti.. Ze svý zkušenosti vím, že se dá na Aceru n50 pomocí XCPUScale nastavit 104MHz, 208MHz, 312MHz, 416MHz, 520MHz.
Karm (365)|28.8.2005 17:35
no kterýkoliv internetový obchod má taky u u n50 foto n50 premium s kolébkou :-D bylo by potřeba otestovat na kolik jde vytáhnout n50 basic a prémium...